خرید تور تابستان

موضع آمریکا در آستانه نشست اوباما و ١+٥ در واشنگتن

سخنگوی کاخ سفید ضمن ابراز نگرانی از تهدیدات هسته ای گروه های تروریستی، توافقنامه هسته ای ایران را بهترین نمونه تلاش های آمریکا در امن تر ساختن نگهداری از مواد هسته ای و اطمینان داشتن از صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، جاش ارنست، در نشست خبری روز چهارشنبه در خصوص تهدیدات تروریستی ناشی از حملات هسته ای تروریست ها گفت: دستیابی گروه تروریستی داعش به مواد هسته ای یا حتی دستگاه های هسته ای بسیار خطرناک خواهد بود، رسیدگی به این موضوع اولویت اول کاخ سفید بمنظور امن تر ساختن مواد هسته ای در سراسر جهان است.

وی تصریح کرد ، امنیت مواد هسته ای جزء اولویت های اوباما از شروع به کار وی به عنوان رییس جمهور آمریکا بوده است، توافقنامه هسته ای ایران برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای بهترین نمونه تلاش های وی در امن نگه داشتن مواد هسته ای در سراسر جهان بود.

وی خاطرنشان کرد در جریان توافقنامه هسته ای ایران 98 درصد از اورانیوم غنی شده ایران به خارج از کشور و درمحلی امن نگهداری خواهد شد.

سخنگوی کاخ سفید با تکرار اتهامات واهی علیه ایران تصریح کرد: در دست داشتن مقادیر زیاد مواد خطرناک ریسک اشاعه را در برخوهد داشت و این مساله که حمایت ایران از تروریسم را نمی توان رد کرد و این توافقنامه (برجام) ضمن بهبود امنیت ملی آمریکا، نسبت به عدم دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای و صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران اطمینان دهی خواهد کرد و همچنین از برخورداری ایران از پروتکل و استانداردهای لازم در جهت نگهداری مواد هسته ای تولید شده اطمینان حاصل خواهد شد که جزء مهمی از توافقنمامه هسته ای ایران می باشد.

وی خاطرنشان کرد، آمریکا برای اولین بار ضمن تایید صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران در مورد عدم پیگیری تسلیحات هسته ای و چگونگی استفاده از مواد هسته ای در ایران اطمینان دارد.

ارنست اذعان داشت، برخورداری و اجرای پروتکل های ایمنی و امنیتی در ایران همچون دیگر کشورهای برخوردار از انرژی هسته ای امر مهمی بود که در جریان توافقنامه هسته ای بدست آمده است.

به گزارش فارس، باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه در حاشیه نشست امنیت هسته‌ای، با نمایندگان گروه موسوم به ۱+۵ و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار می‌کند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا