خرید تور نوروزی

ملانیا ترامپ: نیازمند قدرت رهبری همسرم هستیم

ملانیا ترامپ، همسر رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید: ما بیش از هر زمان دیگر نیازمند قدرت رهبری همسرم هستیم.

به گزارش ایسنا به نقل از دویچه وله، پیش از سخنرانی پذیرش رسمی نامزدی دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر سال جاری، ملانیا ترامپ در سخنرانی خود خواستار انتخاب مجدد همسرش به مقام ریاست جمهوری این کشور شد. او گفت: «ما به همسرم در مقام رئیس جمهوری آمریکا احتیاج داریم.»

ملانیا ترامپ که در کنگره حزب جمهوری‌خواهان آمریکا سخنرانی می‌کرد، از ترامپ به عنوان فردی یاد کرد که عمیقا “مردم و کشور آمریکا را دوست دارد.”

سخنرانی ملانیا ترامپ دو عرصه را شامل می‌شد: بحران کرونا و خشونت پلیس. انتخاب این دو موضوع در واکنش به انتقادهای گسترده‌ای است که طی ماه‌های گذشته متوجه عملکرد دونالد ترامپ و دولت او بوده است.

همسر دونالد ترامپ گفت: «به باور من، ما بیش از هر زمان دیگر نیازمند قدرت رهبری همسرم هستیم.» ملانیا ترامپ در سخنرانی خود به جو بایدن، رقیب انتخاباتی ترامپ از حزب دموکرات، نپرداخت و گفت که بر آن نیست تا با پرداختن به رقیب، وقت حضار را بگیرد.

ابراز همدردی با قربانیان کرونا

برخلاف سایر کسانی که در کنگره حزب جمهوری‌خواه در ارتباط با نامزدی دونالد ترامپ سخنرانی کرده بودند، ملانیا ترامپ به بحران کرونا پرداخت و با بازماندگان قربانیان کرونا در آمریکا ابراز همدردی کرد.

او گفت: «من به شما اطمینان خاطر می‌دهم که دولت همسر من تا دستیابی به یک واکسن موثر علیه ویروس کرونا به تلاش و مبارزه خود ادامه خواهد داد.»

ملانیا ترامپ مدعی شد که همسرش در مقام رئیس جمهوری در حمایت و پشتیبانی از کسانی که از بحران کرونا رنج برده‌اند، از همه توان و قدرت خود استفاده خواهد کرد.

بسیاری از مردم آمریکا نسبت به تعلل در مقابله با کرونا و همچنین عدم ابراز همدردی از سوی رئیس جمهوری آمریکا با خانواده قربانیان کرونا ناخشنود هستند.

اتحاد ملی

ملانیا ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود به اعتراضات اخیر علیه خشونت پلیس و همچنین موضوع نژادپرستی در آمریکا پرداخت؛ اعتراضاتی که پس از کشته شدن جورج فلوید در واپسین روزهای ماه مه در آمریکا به راه افتاده بود.

او گفت: «ما نمی‌بایست فراموش کنیم که جامعه آمریکا، جامعه‌ای است دربرگیرنده نژادها، ادیان و اقوام گوناگون.»

حاشیه‌های سخنرانی ملانیا ترامپ

در لحظه سخنرانی ملانیا ترامپ در “باغ رُز” کاخ سفید، دونالد ترامپ در ردیف نخست نشسته بود. صندلی شرکت‌کنندگان در این سخنرانی تنها ۶۰ سانتی‌متر از یکدیگر فاصله داشت و نه یک متر و ۸۰ سانتی‌متری که برای مقابله با کرونا توصیه شده است.

افزون بر این، اکثر کسانی که در این سخنرانی حضور داشتند، از ماسک برای پوشاندن دهان و بینی خود استفاده نکرده بودند. بیشتر شرکت‌کنندگان در سخنرانی ملانیا ترامپ را دوستان ترامپ و اعضای خانواده او تشکیل می‌دادند.

کنگره چهار روزه جمهوری‌خواهان دوشنبه آغاز به کار کرد. به‌رغم آنکه صدها نفر از نمایندگان جمهوری‌خواه برای شرکت در این مراسم به شارلوت، واقع در کارولینای شمالی سفر کرده‌اند، اما دونالد ترامپ ترجیح داده است تا سخنرانی خود را امروز (پنجشنبه) در کاخ سفید برگزار کند. سخنرانی ترامپ ناظر بر پذیرش رسمی نامزی او از سوی حزب  جمهوری‌خواه است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا