جدال توییتری آشنا و نمایندگان «تهران‌نشین» درباره هفت‌تپه

«تهران‌نشینان عزیز؛ اگر توانایی دارید مشکلات تهران را پی‌گیری بفرمایید. ضرورتی ندارد مشکلات کارگری یا تولیدی استان‌های دیگر را از روی بی‌اطلاعی دامن بزنید».

به گزارش انصاف نیوز این توییت حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهور روحانی با واکنش منفی چهار نماینده‌ مجلس روبرو شد. توییت‌های این چهار نماینده و پاسخ آقای آشنا به آن‌ها را در ادامه می‌خوانید:

احمد امیرآبادی فراهانی: «‏‎آقای ‎آشنا واقعا شما نمی دانید نماینده مجلس نماینده همه ملت ایران است!!

از تو بعیده نکنه خدای نکرده شما هم دیدی کارگران صداقت و پیگیری نماینده ها را دیدند وبه آنها اعتماد کردند وبه دولتمردان اعتماد ندارند حسادت کردی؟

شما باید خوشحال باشی مجلسی ها به کمک دولت آمدند».

علی خضریان: «خوب است آقایان جهانگیری و آشنا مطلع باشند که در ‎مجلس یازدهم متعهد شده‌ایم به دور از سیاسی‌بازی و تعصبات قومی و قبیله‌ای، برای یاری رساندن به ‎مستضعفین در هر جایی از ‎ایران حاضر شویم.

البته اینکه پشت پرده برخی مفاسد با چهره‌های متنفذ ‎سیاسی درهم آمیخته شده است، تقصیر ما نیست».

سیدنظام‌الدین موسوی: «ن‏جناب آقای آشنا!

از شما که روزگاری ملبس بوده اید این مرزبندی جعلی بعید بود.

اولاً طبق قانون اساسی، هر نماینده مجلس نماینده همه مردم ایران است.

ثانیاً دوران تهران نشینی و بالانشینی خیلی وقت است به سرآمده. انقلاب اسلامی آمد که این مرزهای موهوم را بردارد.

شما هم به میان مردم بیایید.».

احمد نادری: «وضعیت امروز کشور حاصل ۳دهه تفکرات ‎نئولیبرالی است که شما دربخش های زیادی ازآن شریکید. وضعیت ۷سال اخیر و نابودی سرمایه اجتماعی دولت بواسطه مشاوره ها وتحقیقات راهبردی امثال شما بوده. امروز بجای پوزش از مردم ناراحتید که نمایندگان فقط بفکر تهران نیستند و صدای کارگران و حاشیه ها شده اند؟».


پاسخ حسام‌الدین آشنا: ‏‎«اگر برای مسأله‌ای مشخص در استانی حساس، چند فرد خاص با سوابق سازمانی، رسانه‌ای و سیاسی مشخص ولی بدون مأموریت مشخص بار سفر ببندند و با نمایش همدلی به مشکلات دامن‌بزنند؛ تکلیف نمایندگان، مسئولان سیاسی، اقتصادی، قضایی و امنیتی دردآشنا و مسأله شناس در آن استان و در سطح ملی چه می‌شود؟

مطابق اصل هشتاد و چهارم: «هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است»، نه این‌که نماینده همه مردم ایران است.

«و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی کشور اظهار نظر نماید»، نه این‌که حق دارد در امور اجرایی دخالت کند.

‏گزارش مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری مبتنی بر تحقیق میدانی طولانی مدت در مورد مسائل پیچیده و بغرنج خوزستان عزیز از جمله کشت و صنعت هفت تپه مدت‌ها پیش برای فرماندهان محترمتان ارسال و پی‌گیری آن به شعام و معاون اول ارجاع شده‌است.

دخالت غیرمسئولانه در امور استانی مضر است.

‏به دستور رئیس‌جمهور و با مسئولیت مستقیم معاون اول همه مسئولان ذی‌ربط ملی و محلی، از دادستان کل تا فرماندهان عالی‌رتبه نظامی و مسئولان اصلی امنیتی، از وزیر صنعت و جهاد کشاورزی و اقتصاد تا مسئولان استانی هر یک در جایگاه خود، با هماهنگی یکدیگر در حال تلاش هستند تا تولید ادامه یابد.

‏تهران نشین با سفر تبلیغاتی کوتاه و دیدار با یک جمع محدود نه ایران‌شناس می‌شود و نه مسأله شناس!

اگر جدی هستید بازخوانی انتقادی تحولات مرتبط با اصل ۴۴ و اجرای قانون خصوصی سازی و اصلاحیه‌های آن را شروع کنید و با آسیب شناسی ساختارها و فرآیندها و رفتارها به حل بنیادی مسأله کمک کنید».

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن