پاسخ سیدحسن نصرالله به توهم نادر طالب‌زاده

سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی شب عاشورای خود گفت: «فیلم انفجار در بندر بیروت که در آن موشکی در حال اصابت به محل انفجار است، ساختگی بود».

به گزارش انصاف نیوز نادر طالب‌زاده، مستندساز و مجری تلویزیون اندکی پس از انفجار بندر بیروت در گفت‌وگو با تسنیم مدعی شده بود: «موشک اول دریا به دریا بوده و موشک دوم به‌طول ۹ متر و قدرت تخریب مشخص شلیک شده است و اصابت آن توسط افراد ثبت و دیده شده است. پس اینکه ما امروز حزب‌الله را تنها بگذاریم و بگوییم انفجار براثر یک انبار آمونیوم نیترات بوده است، کافی نیست. موشک دومی که شلیک شده، احتمالاً از یک هواپیمای اف۱۶ بوده، موشکی که تاکتیکال و هدایت‌شونده و هسته‌ای است و در تمامی تصاویر دیده می‌شود؛ این تصاویر هیچ‌کدام قلابی نیست و همگی تست شده‌اند. برای من ویدیویی ارسال کردند که توانستم فریم‌هایی را تحلیل کنیم. شیئی در این فیلم تشخیص می‌دهیم که به‌نظر می‌آید موشکی باشد که به‌سمت انبار می‌آید. با توجه به روشنایی روز تشخیص‌ها این است که یک موشک هدایت‌پذیر بوده است، از نظر ویرایش ویدیویی نیز بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که ویدیوها دستکاری نشده است. تصویر پیکسلی خود موشک نیز کاملاً بی‌نقص است و به‌نظر می‌آید بین آتش‌سوزی اول و دوم فاصله‌ای قابل‌توجه وجود داشته است. شماری از افراد توانسته‌اند این حادثه را فیلمبرداری کنند از جمله فیلمبرداری مادون قرمز، این ویدیوها را نیز تحلیل و بررسی کردیم توانستیم به تصویری واضح از چیزی برسیم که ظاهراً یک موشک سطح به سطح اسرائیلی با بیش از ۹ متر طول است»

دبیر کل حزب‌الله لبنان ساعتی قبل در سخنرانی شب عاشورا تاکید کرد: « فیلم انفجار در بندر بیروت که در آن موشکی در حال اصابت به محل انفجار است، ساختگی بود».

انتهای پیام

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن