اعتراف آقای فتاح، هشداری برای مسئولان نظام!

حجت‌الاسلام احمد حیدری در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «اعتراف آقای فتاح، هشداری برای مسئولان نظام!» درباره‌ی نوشت:

آقای فتاح ریاست مؤسسه‌ای غیرانتفاعی به نام «بنیاد مستضعفان» را به عهده دارد که بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب ۵۷ برای «تجمیع اموال و دارایی‌های مصادره شده از سران طاغوت و تخصیص آن‌ها به نیازمندان» شکل گرفت و ظاهراً امروز بعد از شرکت ملی نفت ایران، دومین مؤسسه بزرگ اقتصادی محسوب می‌شود.

از رفتارهای اخیر جناب فتاح ظاهر می‌شود که هنوز از «صداقت و بی‌آلایشی» ابتدای انقلاب تا حدودی بهره‌مند است؛ از این رو در صدد برمی‌آید اموال مستضعفان را از کسانی که به حق یا ناحق به آنان واگذار شده، بازستاند و تجمیع کند و با فروش بعضی از آنها و استفاده صحیح از بقیه، در هزینه کردن عوائد آن اموال برای اداره صاحبان اصلی آن-مستضعفان- تلاش کند که به طور طبیعی با مقاومت کسانی مواجه می‌گردد که این اموال را به «ثمن بخس» در اختیار دارند و حاضر به بازگرداندن آنها نیستند!

در ادامه تلاش برای بازگرداندن اموال، مصاحبه با تلویزیون را مناسب تشخیص می‌دهد ولی متأسفانه با اطلاعاتی ناقص و ارائه‌ای ناصحیح، تلاش وی ناکام مانده و نهایتا مجبور به عذرخواهی می‌گردد. در همین ایام که اقدام قبلی وی ناکام مانده، به ناگاه در فضای مجازی منعکس می‌گردد که این بنیاد در صدد بازستانی زمین‌هایی است که توسط عده‌ای مستضعف به حق و قانونی یا به ناحق و عدوانی تصاحب شده و در این بازستانی به قوه قهریّه متوسّل گردیده است. این اقدام بنیاد آن هم در ایام گرفتاری کرونا و مضیقه اقتصادی بخصوص قشر محروم و در ایام عزای سالار شیهدان آزاده؛ چنان بازخوردی منفی می‌یابد که آقای فتاح را برای بار دوم به عذرخواهی صریح مجبور می‌گرداند.

نکته مهم و مدّ نظر این یادداشت امّا سخنی است که آقای فتاح به هنگام عذرخواهی و دلجویی از مردم مستضعف روستای ابوالفضل مطرح کرده است. ایشان در مکالمه تلفنی با آیت الله فرحانی نماینده خوزستان در مجلس خبرگان می‌گوید: «شورای تامین استان، شهرداری و دادستانی گفته بودند اینها زمین خوار هستند!»(اقتصاد نیوز کدخبر: ۳۵۸۵۲۴) یعنی آقای فتاح توسط «مجاری آگاهی‌دهی رسمی» گمراه گردیده و بر اساس آگاهی غلط آنها به اقدام خشن نابجایی دست زده است!

این نکته باید مورد عنایت مسئولان نظام قرارگیرد که به وسیله کانال‌های اطلاع رسانی رسمی گمراه نشوند و مسائل برای آنان وارونه جلوه داده نشود که بعد از اقدامات مبتنی بر آن آگاهی‌های وارونه، پشیمان شوند. آقای فتاح به جهت همان «صداقت و بی‌آلایشی انقلابی» که از بتدای انقلاب ۵۷ داشته و هنوز باقیمانده؛ این قدر جرأت و شجاعت دارد که فارغ از همه حسابگری‌ها، به صراحت از ارائه ناصحیح اطلاعات در باره اموال بنیاد در برنامه گذشته عذر بخواهد و به دلیل همان صافی و بی‌آلایشی حالا به این حقیقت اعتراف کند که: اطلاعات نادرست «شورای تامین استان، شهرداری و دادستانی» او را به این مهلکه انداخته است.

متأسفانه در این سال‌ها همین قماش اطلاعات ناقص و ناصحیح و یک‌طرفه ارائه شده توسط ارگان‌ها و مجاری رسمی درگیر با مسائل مختلف، باعث مصائب بسیاری شده که هنوز بسیاری از آنها ادامه دارد ولی برخی مسئولان حاضر نشده‌اند مجاری اطلاع‎گیری خود را اصلاح کنند و به خطاهای ناشی از این اطلاعات غلط و یک‌طرفه مجاری رسمی اعتراف کرده و در صدد اصلاح برآیند و همین امر، موجب شکاف عظیم بین مردم و مسئولان نظام شده که این شکاف عظیم را در انتخابات‌ها بخصوص انتخابات اخیر مجلس به وضوح دیدیم و اگر این خطاها مورد عنایت و اعتراف قرار نگیرد و اصلاح نشود، ممکن است «خیلی زود دیر شود» و چنین مباد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

 1. با درود
  آقای فتاح انسانی درستکار و شریف هستند ،ولی یک مدیر باید تحقیقات گسترده و چند جانبه داشته باشند،اگر مدیران سالمی چون ایشان بازیچه دست چند مسئول ناسالم گردند و از طرف مافیایی که این مسئولین به آنها وابسته اند از دور خارج شوند دیگر کسی نیست که صدای عدالت خواهی مردم باشد و کور سوی روشنایی برون رفت کشور از منجلاب فساد و بی لیاقتی مسئولین از بین می رود.بدون شک این دامی بود که از طرف همان کسانی که در صدا و سیما از آنان گله کرد برایش پهن و اجرا شد،ولی باید این کار را به فال نیک‌گرفت،چرا که به راحتی می توان از روابط پشت پرده مسئولین خوزستانی با عوامل پنهان این قضیه پرده برداشت..

  آقای فتاح راهت را ادامه بده ،ولی این بار مراقب باش

 2. سلام
  آقای فتاح این کاره نیستند سوابق کاری ایشان را یک بار مرور کنید قبل از وزارت چکاره بودند، صرفا با یک دوستی که با احمدی نژا داشتند آمدند و بعد برای دور دوم حتی احمدی نژاد حاضر نشد او را به عنوان وزیر معرفی کند چه دست هایی در کار است که برای بد نام کردن انقلاب ایشان را معرفی می کند شما را به خدا از معرفی اینگونه آدم های مذب ذب خودداری کنید

 3. سلام
  آقای فتاح این کاره نیستند سوابق کاری ایشان را یک بار مرور کنید قبل از وزارت چکاره بودند، صرفا با یک دوستی که با احمدی نژا داشتند آمدند و بعد برای دور دوم حتی احمدی نژاد حاضر نشد او را به عنوان وزیر معرفی کند چه دست هایی در کار است که برای بد نام کردن انقلاب ایشان را معرفی می کند شما را به خدا از معرفی اینگونه آدم های مذب ذب خودداری کنید حرف حق برای شما تلخ است شما هم به نوعی مدافع اقای فتاح هستید اکر مًل من ۸سال به عنوان همکار با ایشان کار می کرید متوجه می شدید که ایانچیزی سرَ نمی شود

  1
  1
 4. سلام
  آقای فتاح این کاره نیستند سوابق کاری ایشان را یک بار مرور کنید قبل از وزارت چکاره بودند، صرفا با یک دوستی که با احمدی نژا داشتند آمدند و بعد برای دور دوم حتی احمدی نژاد حاضر نشد او را به عنوان وزیر معرفی کند چه دست هایی در کار است که برای بد نام کردن انقلاب ایشان را معرفی می کند شما را به خدا از معرفی اینگونه آدم های مذب ذب خودداری کنید حرف حق برای شما تلخ است شما هم به نوعی مدافع اقای فتاح هستید اکر مثل من ۸سال به عنوان همکار با ایشان کار می کرید متوجه می شدید که ایانچیزی سرَ نمی شود

 5. الان هم خیلی دیر شده‌است چون بنده در انتخابات ریاست جمهوری هم شرکت نخواهم کرد .اینطور وجدانم راحتتر است. فردا روزی شریک رییس جمهور دروغگو و دزد نخواهم شد.

  4
  2
 6. یکی از همین اطلاعات نادرست ارایه شده توسط مجاری رسمی، ماجرای بورسیه ها بود که زندگی ۳۷۰۰ خانواده را نابود کرد و البته انصاف نیوز هم در این ماجرا کم نگذاشت.
  اما خب متاسفانه هیچ عذرخواهی نشد…

 7. آخرکه چی ؟مثل همیشه فرافکنی ودنبال مقصرگشتن!!
  آخرش باز ظلم به مظلوم ومستضعف
  زمین راازاونابگیریدبدیدمرفهین بی درداستفاده کنند
  این بودشکوه عدالت اسلامی؟؟

 8. آقای فتاح ،دستمریزاد،کارتان عالی بود ،باید آبروی کسانی که از اموال عمومی و مستضعفان برای خود کیسه دوخته و خون ملت را با بنا کردن اینگونه شرکت ها و موسئسات به اسم کمک به انقلاب و اسلام به تاراج می برند ،ریخت.البته مردم سالهاست که می دانند.آیا این شرکتها را به جوانان بیکار و تحصیلکرده با این امتیازات دولتی می دهند.آدمهایی که دهها پست و منسب برای خود ردیف کرده اند چگونه می توانند از یک جوان تحصیلکرده موفق تر عمل کنند.اینا که چیزی نیست آقای فتاح بسیاری از معاونین و مسئولان بنیاد را برکنار کرد که اگر زندگی و اموال آنان را بررسی کنید ،زندگی شاه سابق نیز قابل قیاس با آنان نیست.آقای فتاح یک اشتباه کرد و آنهم عذرخواهی ،و گرنه مستضعفین تا آخر حامی او بودند.امیدواریم رهبر فرزانه انقلاب هم همچون قوه قضائیه و انتخاب آقای رئیسی ،با حمایت از فتاح داد مظلومان و حقوق آنان را باز ستاند.شما نگاهی به آموزش و پرورش حداقل در تهران بیاندازید ببینید عده ای با صف کشی قومی و آنهم قوم لر چه قدرتی در تهران بدست آورده اند که هر کار بخواهند می کنند.بسیاری از اقوام خود را که به کار کشاورزی و دامپروری مشغول بوده بدون هرگونه اطلاع رسانی به استخدام قراردادی و پیمانی در آورده و در مقابل فرزندان فرهنگی با سطح بالای مدرک تحصیلی با هزاران مشکل روحی خانه نشین شده اند..بسیاری از مدیران و انسانهای سالم و با شرافت را از کار برکنار و آنرا با اقوام خود پر کردند و هیچکس حتی حق اعتراض هم ندارد.نگاهی به منطقه یازده،شش و چهار یا اداره کل، مسئولان. و مجلسیان و نهادهای نظارتی بیاندازند.لیاقت مردم ما این است که این همه بی عدالتی را شاهد باشند،بعد انتظار داریم بر علیه انقلاب این همه هجمه شکل نگیرد.بعد از چهل سال دستگاههای نظارتی نباید اجازه دهند بی عدالتی روز به روز گسترش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن