چرا حضور سعید آقایی در پرسپولیس عجیب است؟

ایسنا نوشت:  بعضی از فوتبالیست‌ها در ایران طوری رفتار می‌کنند که کلمات از توصیف آن‌ها عاجزند. چند سالی است که پرسپولیس به درست یا غلط توسط بعضی از بازیکنان، مربیان و مدیران تیم‌ها و برخی رسانه‌ها به تبانی و فساد برای رسیدن قهرمانی متهم می‌شود. اتهامی که فقط در حد مصاحبه باقی مانده است و کسی از این افراد برای اثبات ادعاهایشان پرس‌وجو نکرده است.

سعید آقایی یکی از همین افراد است. کسی که دیروز با به پایان رسیدن قراردادش با سپاهان به رقیب چندین و چند ساله این تیم یعنی پرسپولیس پیوست. آقایی در مدتی که در سپاهان بود در مصاحبه‌هایش چند بار علیه پرسپولیس صحبت کرد و به نوعی قهرمانی‌های این تیم را زیر سوال برد. هرچند فوتبال در ایران بیشتر نام حرفه‌ای بودن را یدک می‌کشد و خبری از شاخص‌های مختلف حرفه‌ای‌گری در آن نیست اما باید پذیرفت که ابراز علاقه یک بازیکن به یک تیم و رفتنش به تیم رقیب موضوعی نیست که ذهن طرفداران فوتبال را مثل گذشته درگیر کند.

اما بحث بازیکنانی نظیر سعید آقایی کاملا متفاوت است. درباره او فقط موضوع ابراز علاقه به سپاهان در گذشته نیست بلکه توهین‌هایی است که او در گذشته به تیمی کرد که از این فصل باید پیراهنش را بپوشد.

ماجرای عکسی که باعث محرومیتش شد را که فراموش نکرده‌اید؟ قبل از بازی با پرسپولیس در فصل قبل آقایی در اینستاگرامش عکس کبوتری که به رنگ زرد درآمده بود را منتشر کرد. دور گردن این کبوتر بخت برگشته یک لنگ سوراخ انداخته بودند. انتشار این عکس باعث شد تا آقایی با حکم کمیته انضباطی از بازی با پرسپولیس محروم شود. حالا سوال اینجاست این بازیکن چطور گذشته را فراموش کرده و به همان تیمی پیوسته که هوادارانش را با این عکس آزرده است؟

عجیب‌تر از این رفتار کاری است که معمولا این افراد برای پاک کردن گذشته انجام می‌دهند. حالا که اینستاگرام وجود دارد این دست بازیکنان با انتشار یک پست و نوشتن یک متن سعی می‌کنند احساسات هواداران را هدف قرار دهند. آقایی هم مطابق انتظار بلافاصله بعد از پیوستن به پرسپولیس همین کار را کرد. او در صفحه‌اش نوشته: “امروز که سبابه‌ام را جوهری کردم تا روی برگه قرارداد با پر هوادارترین تیم آسیا بزنم، همه روزهایی که دوست داشتم در پرسپولیس بزرگ بازی کنم از ذهنم عبور کرد”.

شما همین متن را به آن کبوتر هم نشان بدهید پرهایش دانه دانه می‌ریزد چه برسد به ما. جناب آقایی آن وقتی که با شصت‌تان روی صفحه موبایل می‌زدید و عکس منتشر می‌کردید چه؟ آن زمان چه چیزی از ذهنتان عبور می‌کرد؟ اصلا به این فکر می‌کردید شاید تنشی که ایجاد می‌کنید می‌تواند در ورزشگاه تبدیل به یک آشوب شود؟ به سلامتی تماشاگران فکر می‌کردید که ممکن بود به خطر بیفتد؟ شما که از غیب خبر دارید، حال که به پرسپولیس آمده‌اید و به فکر قهرمانی هستید حتما در پایان فصل علاقه‌مندان به فوتبال را در جریان پشت پرده فوتبال و وجود فساد و تبانی بگذارید.

آقایی اگر بعد از پیوستن به پرسپولیس حرفی نمی‌زد و این پست را منتشر نمی‌کرد، شاید بهتر بود. ولی خوب می‌دانیم این روزها تعداد صفرها در قرارداد مرده را هم زنده می‌کند، دیگر نوشتن ۴ خط عفونامه که شیرین‌تر از عسل است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا