آیا قالیباف سفرهای تبلیغاتی را از خوزستان آغاز کرده؟

سیداحمد مقدم موسوی، خبرنگار ساکن اهواز در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز درباره‌ی سفر اخیر محمدباقر قالیباف به استان خوزستان نوشت:

قالیباف در هفته گذشته از طریق فرودگاه آبادان وارد خوزستان شد. استانی که این روزها به دلیل برخی مشکلات و بحران‌ها خبرساز شده است.

در ابتدای سفر، قالیباف در مراسم افتتاح یک پل در خرمشهر که به نام شهید حسن قالیباف برادر رییس مجلس نام‌گذاری شده است،شرکت کرد.

قالیباف در جمع رسانه‌ها به شدت از این نام‌گذاری انتقاد کرده است و خود را ناراضی و بی‌خبر از این اقدام، اعلام کرده است و همین امر با تبلیغات بسیاری توسط رسانه‌های حامی بازتاب داده شد.

حامیان رسانه‌ای قالیباف حتی کلیپی از برنامه “صندلی داغ” در دهه هشتاد و زمان فرماندهی قالیباف در ناجا را بازنشر کرده‌اند که در آن قالیباف با گریه و کلماتی عاطفی از آخرین وداع خود با برادر شهیدش سخن می‌گفت.

اما از سوی دیگر رییس شورای شهر خرمشهر عنوان کرده‌ است که با درخواست رسمی حزب پیشرفت و عدالت این نام‌گذاری صورت گرفته است. این حزب متعلق به قالیباف است.

امری که نشان از هماهنگی قبلی و اطلاع نزدیکان قالیباف از نام‌گذاری این پل دارد.

قالیباف در این سفر که خود آن را «نظارت میدانی» می‌داند با شکل و ظاهری متفاوت از قبل ظاهر شده است و بسیاری رفتار و حتی پوشش وی را مشابه حضور شهید سردار سلیمانی در روزهای سیل خوزستان و الگوبرداری از آن می‌دانند.

رییس مجلس به همراه تیمی از رسانه‌ها و عکاسان به مناطق بسیاری از جنوب تا شمال خوزستان سفر کرده است و لحظه به لحظه این سفر با تبلیغات گسترده منعکس و منتشر می‌شود.

قالیباف در شادگان در جنوب خوزستان حضور پیدا می‌کند و احدیان، دستیار سیاسی و رسانه‌ای وی عنوان می‌کند که رییس مجلس در امنیتی‌ترین شهرستان خوزستان حضور پیدا کرده است و به شکلی نمایان می‌کند که هیچ مسئول رده بالایی تاکنون در این منطقه حضور پیدا نکرده است، در حالی که سال گذشته علی لاریجانی در مراسم افتتاح یک خط آب در شادگان شرکت کرده است.

کاندیدای دور گذشته انتخابات رییس جمهوری در این سفر خود انتقادات تندی از وضعیت خوزستان ابراز می‌کند. از زنان ماهی‌فروش لب جاده تا جوانان بیکار، همگی ایستگاه توقف قالیباف بوده‌اند.

رییس مجلس در فیلم‌های منتشر شده در تجمع معترضان به بیکاری در ماهشهر دیده می‌شود و وعده‌ها می‌دهد. با کارگران هفت‌تپه هم دیدار داشته است. تمام این دیدارها به شکل گسترده‌ای منتشر می‌شود و قالیباف یگانه منجی خوزستان معرفی می‌شود.

سخنان و‌ وعده‌های رییس مجلس که همگی بدون ضمانت اجرایی است، نشان می‌دهد قالیباف یک سفر متفاوتی را انتخاب کرده است. سفری که در آن به دنبال این است که نشان دهد قدرت تبلیغاتی بسیار برتری بر دیگر رقیبان اصولگرا دارد.

پس از سخنان پرویز فتاح در صداوسیما و برداشت برخی مبنی بر خیز انتخاباتی، آیا محمدباقر قالیباف می‌خواهد نشان دهد که او نیز می‌تواند دوباره خبرساز شود؟

ماه‌های آینده نشان خواهد داد که قالیباف سفر تبلیغات خود برای ریاست جمهوری را از استان پر جنجال و هیاهو خوزستان آغاز کرده است و این کارناوال ادامه خواهد داشت و رییس مجلس با استفاده از موقعیت خود در استان محروم دیگری حضور پیدا کند!

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. جناب قالیباف/رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان ایران، لطفا اصل 194 قانون اساسی را توضیح، تفسیر و تبیین فرموده سپس معنی کلمه مساحمه را شرح بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا