دبیر کل موتلفه: برق مجانی خلاف قانون است

اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: دولت از طرفی می‌گوید کسری زیادی در سال 99 دارد و از طرفی می‌خواهد برق مجانی به 30 میلیون نفر بدهد. این بخشش حقوق دولتی که خلاف قانون محاسبات عمومی است، با ادعای کسری بودجه نمی خواند.  8/5 میلیون مشترک کم مصرف در کشور وجود دارد. دولت با چه محاسبه ای به این نتیجه رسیده که این مقدار مشترک برق 30 میلیون نفر را در بر می گیرد؟به نظر می رسد قبل از این تصمیم در مورد حداقل محاسبات آن با کارشناسان دیوان محاسبات باید مشورت می شد. ضمن اینکه تصویب نامه های دولت باید به تصویب رییس مجلس برسد تا خلاف قوانین کشور نباشد.

به گزارش ایسنا، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی، با اشاره به آغاز سال تحصلی جدید، اظهار کرد: آغاز سال تحصیلی در آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و به همه آنها که دانش را با تزکیه و خدمت به ارزش‌ها می آموزند، تبریک می‌گوییم. امسال جهاد و سعی همگان در امور آموزشی به علت رعایت ضروری بهداشت در مهار کرونا بیش از هر سال است. از همه می خواهیم با عزم و اراده قوی، معضلات کرونایی را رفع نمایند.

وی در ادامه با بیان این ادعا که دولت در سال های گذشته قصور و کوتاهی هایی در امور فرهنگ و فرهنگیان داشته است، افزود:  دولت حداقل در این سال پایانی این دوره، بخشی از آنها را جبران نماید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین  گفت: هدف سند 2030 سربازگیری برای اجرای الگوهای غلط غربی است. باید دشمن را از اجرای پیدا و پنهان این سند استعماری ناامید کرد.

بادامچیان، رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار تصویری با مسئولین آموزش و پرورش را مهم، کلیدی و راهگشا دانست و تأکید کرد: ما باید به سمت اجرای عدالت آموزشی، افزایش کیفیت مدارس دولتی و نیز بهره گیری از آموزش‌های مجازی برویم. نباید در تحصیل علم احساس تبعیض بین فقرا و اغنیاء بوجود آید. خروجی آموزش و پرورش باید انسان‌های مؤمن، خردمند، دانشمند  و دارای اخلاق اسلامی باشد. اگر به سند تحول و سند نقشه علمی کشور عمل شود، ما حتما به این اهداف خواهیم رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به توصیه های رهبر انقلاب به هیأت دولت اشاره کرد و افزود: دولت باید توصیه های رهبری را تا پایان دوره خدمت عملی کند و فرصت باقیمانده را غنیمت شمارد.

وی ادامه داد: رکوردی که دولت از غفلت در صیانت از ارزش پول ملی بجای گذاشته است، در هیچ یک از دولت های گذشته سابقه نداشته است. آقای روحانی تا پایان دوره باید پاسخ عملی به این نیاز پیدا کند. او باید پاسخ بدهد حد سقف افزایش قیمت کالاها و موارد مورد نیاز مردم کجاست؟ دولت، همه اختیارات لازم را برای سر و سامان دادن به اوضاع بازار دارد. چرا از این اختیارات استفاده نمی کند؟

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در واکنش به اظهارنظر رییس جمهور درمورد برق مجانی به 30 میلیون ایرانی نیز، گفت: دولت از طرفی می‌گوید کسری زیادی در سال 99 دارد و از طرفی می‌خواهد برق مجانی به 30 میلیون نفر بدهد. این بخشش حقوق دولتی که خلاف قانون محاسبات عمومی است، با ادعای کسری بودجه نمی خواند.  8/5 میلیون مشترک کم مصرف در کشور وجود دارد. دولت با چه محاسبه ای به این نتیجه رسیده که این مقدار مشترک برق 30 میلیون نفر را در بر می گیرد؟به نظر می رسد قبل از این تصمیم در مورد حداقل محاسبات آن با کارشناسان دیوان محاسبات باید مشورت می شد. ضمن اینکه تصویب نامه های دولت باید به تصویب رییس مجلس برسد تا خلاف قوانین کشور نباشد.

بادامچیان تأکید کرد: موانع تولید باید در سال جهش تولید برداشته شود. مجلس و دستگاه قضایی گام هایی در این مورد برداشته اند. اگر دولت با دو قوه دیگر همراه شود، کارگاه های نیمه تعطیل و تعطیل شده دوباره فعال خواهند شد و چرخ تولید در این کارگاه ها دوباره به حرکت خواهد افتاد.

وی با اشاره به دفاع رییس جمهور فرانسه از اهانت کنندگان به ساحت پاک پیامبر اعظم (ص) اظهار داشت: رییس جمهور فرانسه گفته است که کفرگویی بخشی از آزادی بیان است و  فرانسه توهین به مذاهب و مقدسات را آزادی بیان می داند. اولا کفرگویی عمل زشتی است. اما توهین به مذاهب و پیامبران، مسئله دیگری است و مکرون باید در مقام یک رییس دولت به عقاید و ارزش های مردم و ملت ها احترام بگذارد.

بادامچیان در ادامه به سفرهای مکرون به عراق و لبنان و اظهارنظر درباره سوریه پرداخت و گفت: مکرون با این مواضع موهن علیه پیامبر اسلام (ص)، با جسارت تمام به منطقه ای سفر می کند که هزاران مجاهد فی سبیل الله و فدایی پیامبر گرامی اسلام (ص) کمربند امنیتی مقاومت در برابر استکبار جهانی را پدید آورده اند و انتظار دارد حرفش خریدار داشته باشد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی درمورد برگزاری شانزدهمین اجلاس کمیسیون برجام در وین اظهار داشت: در این اجلاس سخن از هرجا مطرح شد، الا لغو تحریم ها. این کمیسیون مسئولیت نظارت بر اجرای توافق برجام را به عهده دارد. آیا بعداز 16 سال مذاکرات، نباید به این سؤال پاسخ دهند که بالاخره  لغو تحریم ها چه شد؟ فلسفه اصلی پذیرش مذاکرات هسته ای، لغو تحریم ها بود.

وی گفت: 92 ماه از امضای برجام و 28 ماه از خروج آمریکا از این توافق می گذرد. اروپا 11 تعهد در برجام داشت. چرا به حتی یک تعهد خود عمل نکرده است؟ ما در برجام از غربی ها طلبکار هستیم.

بادامچیان با گرامیداشت یاد شهید مدنی، به جنایات دولت های هند و نیجریه در کشتار عزاداران حسینی اشاره کرد و هشدار داد: دولت نیجریه بارها با نقض حقوق بشر و نقض حق آزادی مذهب، مسلمانان شیعه را در روز روشن قتل عام کرده است. این دولت باید در برابر افکار عمومی جهان، بویژه مسلمانان پاسخگو باشد.

وی در پایان با اظهار تأسف از کشتار شیعیان در کشمیر گفت: نخست وزیر هند از یک سو برای اولین بار در مراسم عزاداری شیعیان در هند شرکت می کند و از سوی دیگر سربازان هندی در کشمیر، مسلمانان شیعه را به گلوله می بندند. این یک بام و دو هوا چگونه توجیه می شود؟

انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا