نتایج اولیه آزمون دکتری امروز اعلام میشود

شاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ از ساعت ۱۶ امروز (دوشنبه ۱۶ فروردین ماه) به صورت کارنامه در سایت سازمان سنجش منتشر می شود.
به گزارش انصاف نیوز، حسین توکلی در گفتگو با خبرگزاری ایرنااظهار داشت: نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه در سایت سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبان می توانند با وارد کردن شماره داوطلبی و سایر مشخصات نسبت به رویت کارنامه اولیه خود اقدام کرده و پرینت آن را بگیرند.
وی گفت: داوطلبانی که دارای نمره کل تراز نهایی مثبت باشند؛ می توانند مطابق ضوابط مندرج در سایت سازمان سنجش در مرحله انتخاب کد رشته محل شرکت کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش افزود: شرایط و ضوابط و کد رشته محل های پذیرنده دانشجو از فردا (سه شنبه ۱۷ فروردین ماه) بر روی سایت سازمان قرار خواهد گرفت.
توکلی ادامه داد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از فردا تا شنبه ۲۱ فروردین ماه ۹۵ می توانند برای انتخاب رشته محل به سایت سازمان سنجش و انتخاب حداکثر ۵۰ کد رشته محل از میان کدرشته های امتحانی مربوط اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس انتخاب رشته به عمل آمده، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو، نسبت به اعلام حد نصاب هر کد رشته محل و سایر شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو برای ارزیابی تخصصی (مرحله دوم آزمون) از طریق سایت خود در پایان هفته اول اردیبهشت ماه ۹۵ اقدام می کنند.
وی اظهار داشت: داوطلبان دارای حدنصاب مطابق با اطلاعیه دانشگاه ها و موسسات پذیرنده که بر روی دانشگاه ها و موسسات ذیربط قرار می گیرد، لازم بر اساس برنامه زمانی اعلام شده نسبت به ارائه مدارک و ثبت نام برای سایر مراحل اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش تاکید کرد: عدم مراجعه و اقدام مطابق با اطلاعیه دانشگاه ها و موسسات پذیرنده به منزله انصراف از پذیرش در آن دانشگاه و یا موسسه است و امکان آزمون کتبی و مصاحبه مجدد وجود نخواهد داشت.
توکلی یادآور شد: تعداد ۱۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۶۷ هزار و ۴۳۲ نفر زن معادل ۴۲٫۶۱ درصد و ۹۰ هزار و ۸۲۱ نفر مرد معادل ۵۷٫۳۹ درصد بودند.
وی گفت: از مجموع داوطلبان ثبت نام کننده، تعداد ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ نفر در جلسه آزمون و ۳۰ هزار و ۵۲۹ داوطلب در جلسه آزمون غایب بودند؛ به عبارتی دیگر، ۸۰٫۷۱ درصد داوطلبان در آزمون حاضر ۱۹٫۲۲ درصد غایب بودند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: از تعداد حاضرین در آزمون تعداد ۵۵ هزار و ۴۷۲ نفر زن و تعداد ۷۲ هزار و ۲۵۲ نفر مرد بودند؛ در واقع ۴۳٫۴۳ درصد زن و ۵۶٫۵۷ درصد آنان مرد بودند.
توکلی ادامه داد: از تعداد ۳۰ هزار و ۵۲۹ داوطلب غایب آزمون تعداد ۱۱ هزار و ۹۶۰ نفر زن و ۱۸ هزار و ۵۶۹ نفر مرد بودند؛ در واقع ۳۹٫۱۸ درصد غایبان زن و ۶۰٫۸۲ درصد غایبان مرد بودند.
آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ در هفت گروه آزمایشی و ۷۷ کد رشته امتحانی در صبح روز جمعه ۱۴ اسفند ماه سال گذشته در ۵۴ شهرستان برگزار شد.
انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن