نامه‌ی خواندنی سردار سلیمانی به یک فرمانده بسیج در سال۷۰

جماران نوشت: متن حاضر نامه‌ای است منتشرنشده از سردار شهید قاسم سلیمانی خطاب به مرحوم سالاری فرمانده حوزه مقاومت بسیج روستای دورو در نوار مرزی ایران با افغانستان در سال ۱۳۷۰.

متن این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین والصلوه والسلام علی رسول الله

درود خداوند بر انسان شایسته‌ای که عشق و محبت برادری و اخوت را در دل‌های خاموش و نیمه‌جان ما کاشت و ما را به وادی امید رهنمود ساخت. درود خدا بر شهدایی که چون شمع فروزان سوختند و به بشریت نور بخشیدند. درود خدا بر انسان‌های بیداری که در دل صحراهای سخت با دریادلی از انقلاب اسلامی خود پاسداری می‌کنند.

برادر عزیزم آقای سالاری از محبت‌های حضرت‌عالی که در طول اقامت این حقیر و هیئت همراه نمودید، صمیمانه تشکر می‌کنم و از خدا می‌خواهم به شما و هم عزیزانی که این‌چنین با بیداردلی و عشق، این‌چنین بیدار و هوشیار مواظب ضربات ضدانقلاب و توجه به ارزش‌های اسلامی دارند، تبریک عرض می‌کنم و چند نکته را متناسب تذکر و یادآوری می‌نمایم:

۱. به جمله امام رضوان الله تعالی توجه کن که عالم محضر خداست و در محضر خدا گناه نکنید و در هر حال او را ناظر بر احوال خود بدانید.

۲. اخلاص در عمل، در گفتار و کردار را سرلوحه حرکت خود قرار ده و هر چیز برای او و رضای او بیان و عمل کن و بس.

۳. بر عبادات و وظایف واجب خود به‌خصوص نماز مراقبت کن و هیچ چیز را بر آن‌ها ترجیح مده و بدان همه انقلاب و خون‌ها برای اجرای آن‌ها بوده است.

۴. با دوستان انقلاب به‌خصوص خانواده‌های ایثارگران دوست و با محبت توأم با ارادت رفتار و برخورد کن و همیشه خود را مدیون آن‌ها بدان.

۵. با دشمنان انقلاب یا کج‌فهم‌ها مدارا و با لحن نصیحت بدون سرزنش برخورد کن.

۶. در زمان مسئولیت یا مأموریت با زیردستان خود رعایت حال و روحیات هرکدام را بکن و این را بدان خداوند در همه افراد شجاعت را یکسان به وجود نیاورده لذا با افراد ترسو با سرزنش برخورد مکن.

۷. با آن‌ها در زمان غیرمأموریت آن‌چنان باش که اگر کسی ناگهان وارد جمع شما شد، تشخیص بالا و پایین را ندهد اما حریم را حفظ کن با آن‌ها بر سر یک سفره غذا بخور و از همان بخور که آن‌ها می‌خورند و از همان آب بنوش که آن‌ها می‌نوشند.

۸. در برخورد و نزاع هرگز حرف‌های زشت بر زبان جاری مکن حتی دشمن.

۹. چند آیه قرآن در شروع صبح و چند آیه در زمان خواب و آخر شب حتماً بخوان.

۱۰. کلاس‌های فرهنگی مخصوصاً اصلاح نماز و روخوانی قرآن را در بین افرادی که به شما منتسب هستند، گسترش بده.

برادر کوچک‌تان قاسم سلیمانی

۱۳۷۰/۱۱/۰۷

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن