پیام مجمع روحانیون مبارز برای درگذشت آیت‌الله صانعی

متن پیام تسلیت مجمع روحانیون مبارز در پی درگذشت آیت‌الله یوسف صانعی را در ادامه می‌خوانید:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

ارتحال عالم مجاهد و فقیه محقق مرحوم آیت الله حاج شیخ یوسف صانعی رضوان الله تعالی علیه ارادتمندان و مقلدان آن مرجع تقلید در سراسر کشور را در غمی سنگین فرو برد و حوزه علمیه یکی از شاگردان برجسته مکتب امام جعفر صادق (ع) را از دست داد.

این عالم وارسته و مجتهد نو اندیش مرجعی برای باورهای دینی نسل جوان و اسوه ای حسنه برای ارزشهای انقلاب اسلامی بود که در تمام عمر پر برکت خود در راه تبیین حقایق دینی و معارف نورانی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از هیچ کوششی فروگذار نکرد. آن عالم جلیل القدر که از مکتب فقهی و اصولی امام خمینی(ره) حظّی وافر نصیب خود کرده بود از آغازین روزهای نهضت روحانیٰت در حلقه نزدیکان امام بزرگوار و از یاران باوفای آن رهبر بی بدیل بود و در دوران سخت مبارزات و پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره یاری همراه بود و در تحکیم پایه های جمهوری اسلامی ایران و تبیین احکام مترقی اسلام سهمی وافر داشت.

بدون تردیدخدمات اجرایی و علمی و معنوی معزی الیه در صفحات تاریخ و حافظه ملت ایران ماندگار خواهد بود. عاش سعیدا و مات سعیدا.

مجمع روحانیون مبارز این ضایعه جبران ناپذیر را به ارادتمندان و مقلدان آن فقید سعید و به حوزه علمیه قم و به بیت شریف ایشان و فرزندان و عموم بازماندگان و مصیبت دیدگان بویژه برادر داغدارش آیت الله حاج شیخ حسن صانعی تسلیت عرض نموده علو درجات آن عالم پرهیزگار را از درگاه الهی مسئلت می نماید.

مجمع روحانیون مبارز
۲۲/۶/۱۳۹۹

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا