کلاهبرداری بریتانیا و پرونده نازنین زاغری

مجید تفرشی در کانال تلگرامی خود نوشت:

توییت‌های من درباره تلاش بی وقفه و مشترک همسر خانم نازنین زاغری – رتکلیف و شبکه بی.بی.سی در پیوند دادن کلاهبرداری بریتانیا علیه ایران در پرونده تانکهای چیفتن با پرونده خانم زاغری و طرح مجدد و‌ مکرر این ادعاها.

۱. حکومت بریتانیا بیش از ۴۱ سال است که حدود ۱۵۰۰ دستگاه تانک چیفتن فروخته شده که پولش را کاملا گرفته را به ایران را تحویل نداده، بیش از ۴۰۰ میلیون پاوند بابت آن بدهکار است، مال ایران را در زمان جنگ مجددا به عراق فروخته و به آرای متعدد دادگاههای مختلف تمکین نکرده و پول را پس نمیدهد.

۲. خانم نازنین زاغری که در ایران دستگیر و زندانی است، به عقیده برخی مجرم، به عقیده دیگران بی گناه است و برخی اتهامات یا جرایم او را جدی نمیدانند. از بیش از دو سال قبل، همسر زاغری با حمایت بی بی سی، اصرار دارد که ایران برای احقاق حق قانونی و بدیهی خود زاغری را گروگان گرفته است.

۳. دولتهای ایران و بریتانیا اعلام کرده اند که مناقشه بر سر تانکهای چیفتن ربطی به پرونده زاغری ندارد. بی بی سی فارسی در مستندی تحریف شده، اول و آخر فیلم را بی ارایه هیچ سندی بموضوع زاغری چسباند. این اصرار مغرضانه و‌ دروغ، عملا موجب پیچیده شدن پرونده زاغری و تاخیر در آزادی او شده.

۴. حالا بی بی سی ناگهان کشف کرده که زاغری قرار بوده قبل از سال نو ۲۰۲۰ آزاد شود. ولی با تعجب این اتفاق نیفتاده است. واقعیت این است که ادعاهای همسر خانم زاغری و بی بی سی فارسی، مانع مهمی بر سر آزادی این زندانی بوده است.

ظاهرا فواید زاغری زندانی بسیار بیشتر از آزاد شدن او است.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا