درباره انصاف نیوز

انصاف نیوز یک پایگاه اطلاع رسانی است که فعالیت آزمایشی خود را از ۱۰ مرداد ماه ۹۲ و فعالیت رسمی خود را از عید سعید غدیر همان سال (۲ آبان ماه ۹۲) آغاز کرد.

تحریریه‌ی انصاف نیوز به فرد یا حزبی سیاسی «وابستگی» ندارد. چارچوب فعالیت آن را منافع ملی و قانون مشخص می‌کند و مشی آن رعایت انصاف در اطلاع رسانی و نقادی است و «تلاش می‌کند» که بدون پرده پوشی مروج نگاهی منصفانه باشد.

این پایگاه اطلاع رسانی، با نام رسمی «انصاف خبر» به صاحب امتیازی و مدیرمسوولی «علی اصغر شفیعیان» در ۲۶ آبان ماه ۱۳۹۳ با شماره پروانه ی ۹۳/۱۹۱۵۵ از هیات نظارت بر مطبوعات مجوز گرفت.

پس از هفت ماه توقیف موقت (از اردیبهشت ماه ۹۴ تا نیمه ی آذرماه این سال)، با نامه‌ی رییس شعبه‌ی ششم دادگاه کیفری یک استان تهران، با اشاره به رای تبرئه‌ی مدیر مسوول از اتهام انتسابی، رفع توقیف شده و فعالیت مجدد آغاز شده است و به زودی مشخصات اعضای تحریریه و نیز مرام نام‌ ی حرف‌ ای – اخلاقی این پایگاه خبری تحلیلی منتشر خواهد شد.

آیین نامه اخلاقی پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز

» وَلاَ يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ «

مبادا که عداوت یا کدورت گروهی از شما رابدین جرم کشاند که از عدالت خارج شوید(مائده ۸)

اگر انصاف را پيشه خود نسازی ستم كرده‌‏ای و كسی كه به بندگان خدا ستم كند خدا دشمن اوست و كسی كه خدا دشمن او باشد دليلش را باطل می‌‏سازد (عذرش را نمی‌‏پذيرد) و چنين شخصی با خدا در جنگ است مگر آن‌كه دست از ستم بردارد و توبه كند.» نامه امام علی به مالک

برای چه آمده‌ایم؟

انصاف نیوز با اتکا به آزادی‌های مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آمده است تا با نگاهی منصفانه بتواند پوششی برای بیان نظرات در حوزه‌های گوناگون باشد و در این راستا سعی دارد بیش از آنکه تریبون رسمی قدرت باشد، صدای آن قشر از جامعه باشد که در سایه‌ی نبود عدالت رسانه‌ای حرف‌ها، نظرات، مشکلات و دغدغه‌های آنان در میان انبوهی از اخبار دیگر رسانه‌ها گم شده است.

انصاف نیوز اهداف خود را بر اساس نظریات کارشناسان حوزه‌های مختلف دنبال خواهد کرد.

با چه اصولی کار می‌کنیم؟

 1. انصاف نیوز خود را ملتزم به قانون اساسی می‌داند.
 2. تنها خط قرمز انصاف نیوز حفظ منافع ملی است، در همین راستا از افشای مطالب محرمانه‌ای که مغایر با منافع ملی باشد خودداری می‌کند.
 3. احترام به اصول ديني و معتقدات مذهبي و آداب و سنن گروه‌هاي مختلف قومی، فرهنگي و مذهبی از اصول کاری انصاف نیوز است.
 4. انصاف نیوز خود را وامدار هیچ گروه، جناح، حزب و شخصی نمی‌داند و به همین دلیل در نقد و انعکاس نظرات آزاد است.
 5. نظرات و دیدگاه‌های کارشناسی مختلف در انصاف نیوز بر پایه‌ی نگاهی منصفانه و به دور از حب و بغض منعکس خواهد شد.
 6. انصاف نیوز برای پیشیرد اهداف خود از تخریب اشخاص، سازمان‌ها و نهادها استفاده نخواهد کرد.
 7. انصاف نیوز بدون درخواست مقام قضایی از افشای منابع خبری خودداری می‌کند.
 8. در راستای حفظ حقوق مخاطب و احترام به وی انصاف نیوز از حذف اخبار بدون دستور مرجع قضایی خودداری می‌کند.
 9. انصاف نیوز در تهیه‌ی اخبار و تعیین صحت و سقم آنها از تمامی راه‌های در حد توان و منابع برای مستند بودن اخبار استفاده خواهد کرد.
 10. چنانچه اشتباهی در اخبار انصاف نیوز صورت گیرد نسبت به اصلاح آن، اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام خواهد داد. همچنین اگر در مطلبی که به شخص یا گروه یا سازمانی اتهامی زده شود، مطابق قانون انصاف نیوز فرصت پاسخ و دفاع را برای آنها فراهم خواهد کرد.
 11. انصاف نیوز در گفتگوهای اختصاصی، حقوق مصاحبه شونده را رعایت خواهد کرده و با حفظ امانت داری متن گفتگو را منتشر می‌کند.
 12. انصاف نیوز در نقل اخبار سایر رسانه‌ها، مقالات و آثار نویسندگان خود را ملزم به ذکر منبع می‌داند.
 13. انصاف نیوز با احترام به حفظ حریم خصوصی افراد از انتشار مطالبی که خدشه ای به حیثیت و آبروی افرد وارد کند خوددرای خواهد کرد.
لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/GWA7M

نوشته های مشابه

4 Comments

 1. از بکار بردن لفظ تندرو در خطاب قرار دادن روزنامه آزاد و بی پروا و مردمی کیهان معلومه که وابسته به جریان های ضد دموکراسی و ضد ملت و ضد نظام که نفوذ۴۰ساله بر ارکان مهم مدیریتی اقتصادی کشور دارند می باشید..

  2
  2
 2. الان قرن بازی با الفاظ و گول زدن مردمه. مقلا آمریکا دم از حقوق بشر و مخالفت با بمب اتمی هست ولی خودش تنها کشوری هست که بمب اتمی زده و در همه جای جهان پایگاه نظامی داره برای کشتن بشریت و در عین حال فریاد حقوق بشرش گوش فلک رو کر کرده. شما هم انصاف نیوز هستید از همون مدل.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن