اشتباه حسین باستانی در مستند بی بی سی

حسین قاسمی در یادداشتی تلگرامی با عنوان «اشتباه حسین باستانی در مستند بی بی سی» نوشت:

۱- حسین باستانی در مستند کودتای خزنده مدعی شده است که فردی که در فایل صوتی حسین طائب در جلسه آذر ماه ۱۳۶۳خوانده می شود، رییس سازمان اطلاعات سپاه است:

«اکبر گنجی به حسین طائب، رئیس فعلی سازمان اطلاعات سپاه، هم اشاره می کند که در آن مقطع، مسئولیت دانشکده تربیت مربی سپاه در قم را بر عهده دارد: “مسئول دانشکده سپاه آقای طائب، ایشان واجب کرده بود بچه های دانشکده سپاه… حتما باید کلاس های آقای راستی را که هفته ای یک بار بود بروند…. بعد این [کلاس ها] چه جوری بود؟ شب آقای راستی سر کلاس بودیم، می گفت مجلس [مجلس دوم] در جهل مرکب است، مجلس را دریابید. فردا آقای طائب، صبح می آمد بلغور می‌کرد توی سپاه، می گفت مجلس در جهل مرکب است، مجلس را دریابید. “»

۲- حسین باستانی اشتباه کرده است.حسین طائب که از او در مستند بی بی سی اسم برده شده رییس کنونی سازمان اطلاعات نیست:

• بر اساس تحقیقاتم ایشان هیچ گاه در دهه ۶۰ به جریان راستی کاشانی تعلق نداشته، حتی او و برخی دیگر از نیروهای بخش چپ اط سپاه را منتقد اقای راستی کاشانی در آن مقطع می دانند.

• ایشان در سال ۶۱ و۶۲ یک کارشناس در بخش چپ اطلاعات سپاه بوده است.لذا بنظر نمی رسد فرد موثر و تاثیرگذاری در معادلات آن مقطع باشد آن گونه که حسین باستانی و برخی دیگر سعی کردند نشان دهند.

• طائب رییس کنونی سازمان اطلاعات سپاه اسم واقعی یا مستعارش حداقل در دهه ۶۰ و ۷۰ هیچ گاه حسین نبوده است.

‏نام واقعی او حسن است و در دهه۶۰ و ۷۰ اسم مستعارش میثم بوده است. لذا این فردی که بنام حسین طائب در آن فایل از او نامبرده میشود، قاعدتا نباید و نمی تواند ایشان باشد.

• شاید برخی بگویند که اسم برادر شهیدش حسین را به عنوان مستعار در سال ۶۳ انتخاب کرده بوده است.این هم اشتباه است. برادرش سال ۶۵ شهید شده و جلسه مذکور آذر سال ۶۳ بوده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن