خرید تور تابستان

«کشورهای اروپایی سراغ مکانیسم ماشه خواهند رفت»

خطیب نماز جمعه‌ی کامفیروز گفت: همراهی نکردن اروپا با آمریکا، از سر روحیه‌ی تبعیت ناپذیری و استقلال‌خواهی از دولت زورگوی آمریکا نیست. بین این کشورها با آمریکا و نیز سازمان بین‌المللی انرژی اتمی، یک توافق و تقسیم کار پنهان وجود دارد که آن‌ها در صددند در موقع مقرّر آن‌را اجرا کنند و در آنجا همین کشورهای اروپایی که به ظاهر در برجام باقی‌مانده اند سراغ استفاده از مکانیسم ماشه و بردن پرونده ایران به شورای امنیت خواهند رفت!

به گزارش ایسنا حجت‌الاسلام محمد تقی‌زاده در خطبه‌ی دوم نماز جمعه‌ی کامفیروز با اشاره به تقلّای این روزهای دولت ترامپ برای آشکارسازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی و تلاش او برای تغییر رفتار ایران در فشارحداکثری و سرشاخ شدن با روسیه و چین در آسیا و تلاش‌هایش در آمریکای جنوبی به اضافه دروغ های پی در پی به اروپایی‌ها، گفت: این تحرکات حکایت از قدرت و اقتدار آمریکا ندارد بلکه نشانه‌ی افول امپراطوری آمریکا و زوال ابرقدرتی اوست.

او همچنین قمار آمریکا بر سر خاورمیانه را یک بازی دوسر باخت برای آن‌ها دانست و خاطر نشان کرد: آمریکا برای عملی کردن هدف شوم خود که فرمانروایی بر کره‌ی زمین است ناگزیر از تسلط بر منطقه‌ی طلایی خاورمیانه بود و می‌دانست که بدون این جغرافیا هرگز به مقصود خود نخواهد رسید.

امام جمعه کامفیروز گفت: تقویت رژیم صهیونیستی و تحقق تسلط او بر منطقه بحر تا نهر کلید این سیطره و تسلط بود. تمام طرح‌های صلح و سازش منطقه‌ای برای همین بود و هست.

او ادامه داد: اما حقیقت این است که همه این طرح‌ها فقط به تولد چهره‌ی جدیدی از مقاومت در فلسطین و لبنان و کشورهای منطقه با الگوی انقلاب اسلامی منجر شده و گروه‌های مقاومت هر روز از روز گذشته و هر سال از سال قبل مقتدرتر شده‌اند همانطور که همگان بر این باورند که ایران ۱۳۹۹ به مراتب از ایران ۱۳۵۸ قوی‌تر و استوارتراست. حال آنکه صاحبنظران معتقدند در طول این چهل سال ابرقدرت‌ها از هیچ کوششی برای فروپاشی نظام و انقلاب اسلامی ایران فروگذاری نکرده‌اند.

تقی‌زاده گفت: اکنون آمریکا یا باید اسقرار خود در این منطقه را ادامه دهد که در پی آن شاهد کشته شدن بیش از پیش نیروهایش و اتلاف منابع مالی و نظامی خود خواهد بود و یا اینکه منطقه را ترک کند که این نیز، هم موجب خواری و ذلت او می‌شود و هم آمال و آرزوهای او را برای سیادت و آقایی بر جهانیان به باد فنا خواهد سپرد.

وی با اشاره به قرار داشتن در هفته دفاع مقدس هستیم، تکریم و تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس را بر همگان خصوصا مسئولین فرض دانستند و راجع به آن‌ها، اضافه کرد: این تکریم، این بزرگداشت و نکوداشت جزو وظایف حتمی ملّی ما و توصیه‌ی مؤکّد اسلام است، رزمندگان اسلام از اسلام دفاع کردند، از انقلاب دفاع کردند، از عزّت ملّی دفاع کردند، از ناموس دفاع کردند؛ برخی از اینها عروج کردند و بعضی هم ماندند و کار را به پایان رساندند.

تقی‌زاده با اشاره به مکانیزم ماشه، تفنگ آمریکایی‌ها را سلاحی خیالی، موهوم و خالی از مهمات خواند و افزود: سرانجام پس ازیک ماه فضاسازی روانی و رسانه‌ای، روزیکشنبه سی‌ام شهریورماه با پایان یافتن مهلت یک ماهه‌ای که آمریکا اعلام کرد مکانیسم‌ بی‌خاصیت ماشه علیه ایران فعال شد! همراهی نکردن اروپا با آمریکا، از سر روحیه‌ی تبعیت ناپذیری و استقلال‌خواهی از دولت زورگوی آمریکا نیست. بین این کشورها با آمریکا و نیز سازمان بین‌المللی انرژی اتمی، یک توافق و تقسیم کار پنهان وجود دارد که آن‌ها در صددند در موقع مقرّر آن‌را اجرا کنند و در آنجا همین کشورهای اروپایی که به ظاهر در برجام باقی‌مانده اند سراغ استفاده از مکانیسم ماشه و بردن پرونده ایران به شورای امنیت خواهند رفت!

امام جمعه کامفیروز گفت: جمهوری اسلامی ایران طی سال گذشته، پنج گام مهم برای کاهش تعهدات برجامی خود را اعلام کرد که بخش عمده‌ای از آن روی کاغذ ماند و متاسفانه دولت، به‌طور کامل به آن عمل نکرد. اگر دولت عزم راسخ خود را در اجرای کامل تعهدات نشان می‌داد نوع مواجهه اروپا متفاوت می‌شد. تا زمانی که ما نسبت به برخورد قاطع در زمینه‌ی کاهش این تعهدات اهمال کنیم، قطعا شرایط علیه ما پیچیده‌تر شده و آن‌ها را نسبت به اقدامات مخرب جسورتر خواهیم کرد.

تقی‌زاده با بیان اینکه پایان جنگ و محاصره 2000 روزه‌ی یمن، شعب ابی‌طالب بود، گفت: ۲ هزار روز است که یمن سرافراز در جنگ و محاصره به سر می‌برد. ۹ میلیون انسان عزت‌مدار در آنجا دارند گرسنگی طاقت فرسا می‌کشند و ده‌ها هزار نفر از آنان به بیماری‌های واگیردار مبتلا شده اند اما حاضر نیستند که تن به ذلت داده و عزت خود را معامله کنند. به راستی که اینانند پیروان راستین سیدالشهدا علیه السلام که فرمود هیهات منا الذلة.

وی ادامه داد: یمن چه در صدر اسلام و چه در آخرالزمان همواره ملتی سرافراز بوده و در روایات نیز ستوده شده‌اند. دین ملت مقاوم به بزرگان خود مانند مقداد بن اسود، اویس قرنی، مالک اشتر نخعی، کمیل بن زیاد نخعی، حجربن عدی، عمرو بن حمق خزاعی، هانی بن عروه و ۳۴ شهید دشت کربلا که یمنی تبار بودند اقتدا کرده‌اند.

تقی‌زاده گف: بعد از وقوع انقلاب اسلامی در ایران و اوایل دهه‌ی ۶۰ سید بدرالدین حوثی و فرزندش سید حسین حوثی به قم سفر کردند و این موجب شد تا دستاوردهای انقلاب اسلامی را گرفته و میان مردم و خصوصا جوانان یمنی منتشر کنند. سیدحسین حوثی خود را مرید و شیفته امام خمینی می‌دانست و بر آن پای می‌فشرد. وی که در سال ۲۰۰۳ در جنگ با حکومت وقت یمن در کوه‌های صعده به شهادت رسید بنیانگذار جنبشی شد که اکنون «انصارالله» نام دارد و رهبری آن برعهده برادرش سید عبدالملک حوثی است که او نیز مانند پدر و برادر تحصیل‌کرده‌ی علوم دینی و عنصری هوشمند و شجاع و زمان‌آگاه است.

امام جمعه کامفیروز گفت: ارتباط وثیق و مستحکم سید عبدالملک با سید مقاومت، جناب سیدحسن نصرالله موجب شده است که انصارالله با مختصات خود نسخه‌ای از حزب الله، تلقی شده و عملا جزو هم‌پیمانان اصلی ایران انقلابی به‌عنوان کانون مقاومت محسوب شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا