بنیاد شهید و ساختمان 12 طبقه‌ی خیابان طالقانی

پریسا صالحی، انصاف نیوز: ساخت ساختمان جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران چند سالی است که کلید خورده است، ساختمانی 12 طبقه واقع در خیابان طالقانی که با هزینه‌ی چند ده میلیارد تومانی در حال ساخت است. بسیاری با اشاره به مشکلات عدیده‌ی جانبازان و خانواده‌ی شهدا ساخت چنین سازه‌ای را غیرضروری می‌دانند و به آن انتقاد دارند. در شرایطی جانبازان برای هزینه‌ی درمان خود دچار مشکل هستند و خانواده‌های شهدا نیز در معاش روزمره‌ی خود مشکل دارند چنین خرج بزرگی برای بنیاد شهید را از نظر بسیاری بلاموضوع کرده است. از طرف دیگر تعداد کارمندان این نهاد که گفته می‌شود که در کشور به 8 هزار و 600 نفر می‌رسد که بسیاری این تعداد کارمند را برای این بنیاد ضروری نمی‌دانند.

این در حالی است که مسئولین بنیاد شهید معتقدند که این کار برای جمع کردن همه‌ی کارها در یک ساختمان صورت گرفته است و به نفع خود مراجعین است که مجبور نباشند نقاط مختلف شهر را برای انجام کارها طی کنند. پس از پیگیری بسیار این بنیاد در روند بروکراسی مصاحبه در مورد این ساختمان را مدام به تاخیر انداخت و این گزارش بدون توضیحات مسئولین منتشر می‌شود.

در همین مورد حسین کروبی، که پدرش-مهدی کروبی- سال‌ها رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بود به انصاف نیوز می‌گوید این گونه گسترده‌کردن بنیاد شهید را با توجه به گذشت سی سال از جنگ ایران و عراق تناقض بزرگی می‌داند. یک جانباز نیز در گفت‌وگو با انصاف نیوز به مشکلاتی پرداخت جانبازان و خانواده‌ی شهدا با آن دست به گریبان هستند. او می‌گوید: «فقط آدم جمع کردند به آنها پول بدهند. درصورتی که این موضوع با یک کارت هوشمند حل می‌شد و احتیاجی به اینها نبود. اینها مراجعه‌ی ما به سیستمشان را می‌خواهند تا افراد را زیاد کنند. در کشورهای خارجی پرسنل کم است و سیستم هوشمند جایگزین شده است.»

متن کامل این گفت‌وگوها را در ادامه می‌خوانید:

حسین کروبی: رحیمیان گفت پدرت پدر بنیاد بود من رییسم

حسین کروبی که پدرش، مهدی کروبی سال‌ها ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران را به عهده داشت در این مورد به انصاف نیوز گفت: «بنیاد شهید تا اواخر جنگ هر روز با آمدن شهید و جنازه‌ها و مجروحین و جانبازان مواجه بود و کار فوق‌العاده زیادی داشت، بعد از خاتمه‌ی جنگ بحث این بود که حالا که جنگ تمام شده، این بنیاد را کوچک و محدود کنند. پدر من چهار سال بعد از اتمام جنگ هنوز رئیس بنیاد شهید بود، متاسفانه بعد از رفتن ایشان ریاست وقت بنیاد شهید، جناب آقای رحیمیان از همان روز اول سیاست دیگری را در بنیاد شهید در پیش گرفت.

من از ایشان سوال کردم که می‌گویند شما دستور دادید که خانواده‌ی شهدا را دیگر از در بنیاد شهید راه ندهند، آیا این درست است؟ گفت: «پدر تو -آقای کروبی- پدر بنیاد شهید و خانواده‌های شهدا بود من اینجا رئیس بنیاد شهید هستم. خانواده‌ها هرکاری داشتند هر روز راه می‌افتادند می‌آمدند بنیاد شهید. اما من اینطور قبول ندارم که مدام راه بیافتند بیایند بنیاد شهید.» بنابراین ورود اینها را به بنیاد شهید به شدت محدود کرد. خانواده‌ها هم می‌توانند بگویند که بعد از رفتن آقای کروبی چه برخوردی با خانواده‌ی شهدا شد.»

حسین کروبی
حسین کروبی

او در ادامه افزود: «با توجه به اینکه سی سال از جنگ گذشته؛ دیگر ما نه شهید داریم، نه مجروح داریم، نه دیگر آن برخوردی که آقای کروبی با خانواده‌ها داشتند ادامه پیدا کرد و محدود شده به یک حقوق و یک سری امکانات مختصر. من خیلی تعجب کردم وقتی فهمیدم چند هزار متر زمین را در خیابان طالقانی -که زمان پدر من پارکینگ بنیاد شهید بود- به ساخت یک برج خیلی عظیم تخصیص دادند و هزینه‌های آن آنقدر سنگین است که شنیده‌ام که در هزینه‌های آن هم مانده‌اند.

به جای آنکه بعد از گذشت 30 سال از حنگ بنیاد شهید را کوچک کنند و آن را خیلی محدود کنند و نیاز چندانی به آن نبود، برای ما هم مایه‌ی تعجب بود که چنین ساختمانی برای بنیاد شهید می‌سازند. محدود کردن خانواده‌ی شهدا برای حضور در بنیاد شهید که آقای رحمانیان گفت، با این بزرگ کردن بنیاد در تناقض است. شما که آن موقع این قدر بنیاد شهید را جمع و جور کردید و محدود کردید چه لزومی دارد که بعد از سی سال، ساختمان به آن عظمت بسازند؟ این چه تناقضی است؟»

وقتی داروهای ما را تامین نمی‌کنند، ساختمان برای چه؟

یک جانباز جنگ که نخواست نامش فاش شود نیز در این باره به انصاف نیوز گفت: «احتمالا می‌خواهند همه ساختمان‌ها را یک جا مستقر کنند ولی اگر از هرکسی بپرسید مخالف این هستند که چیز تجملی و بزرگی درست شود. وقتی داروهای ما را تامین نمی‌کنند مسلما با ساخت ساختمان بزرگ و تجملاتی مخالف هستیم، باید برویم آزاد بخریم، نیازی به ساختمان نیست، در همین جایی که هستند می‌توانند همه را یک جا متمرکز کنند، مثلا همین ساختمان که کنار هتل انقلاب است این قابلیت را دارد. افراد فامیل خود را استخدام می‌کنند و مسئولیت می‌دهند ولی جانباز باید برای پول دارویی که خریده یک سال و نیم یا دو سال صبر کند که آن را هم کامل نمی‌دهند، در قانون آمده که صد درصد هزینه‌ی درمان جانبازان رایگان است ولی در عمل اینطور نیست.

بیمه طرف قرارداد را هم که عوض کردند دیگر با خیلی از بیمارستان‌های خوب قرارداد ندارد، من کمرم را عمل کردم و مدارک آن را به بیمه‌ی دی دادم که گفتند قابل پرداخت نیست، با شکایت و پیگیری بخشی از آن را پرداخت کردند ولی در کل خیلی اذیت می‌کنند. فقط هم من نیستم در کل خیلی اذیت می‌کنند. یکی از جانبازان در شیمی درمانی خودش و هسرش مشکل داشت. رفته بود بیمارستان خاتم، باور می‌کنید بیمارستانی که برای ما است ما را قبول نمی‌کند و باید پول بدهیم؟ فقط آشنایان آقایان رئیس را قبول می‌کنند.»

او در مورد تعداد کارمندان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: «به خدا به این قدر کارمند هم نیاز نیست. الان در بنیاد قم بروید در هر اتاقی دو آخوند نشسته، قبلا جوان‌ها بودند که خب نیاز دارند ولی الان آخوند نشسته که یک شغل دیگر هم جای دیگر دارد. کاری هم ندارند، برای خود من یک نامه را چهار بار اشتباه نوشتند، رفتم پیش معاون بنیاد گفتم این آخوندی که گذاشتید چهاربار نامه‌ی من را اشتباه نوشته و من مجبورم با این وضعیت بارها بروم که درستش کند. خب بدهید خودم درستش را می‌‌نویسم. گفت این آخوند دکترا دارد و چهار برابر من حقوق می‌گیرد. به آن آخوند گفتم تو خجالت نمی‌کشی یک متن را نمی‌توانی بنویسی؟ خندید گفت: «حالا پیش میاد» می‌دانید چند نفر از اینها هستند. مگر مملکت ما سیستم نظارتی دارد؟ هر کسی آمده فامیل خودش را سرکار گذاشته است.»

این جانباز در ادامه از یکی دیگر از تجربیات خود از بنیاد شهید می‌گوید: «بنیاد من را فرستاد صندوق شاهد که یک وام بگیرم، رفتم یک آقایی نشسته بود، سلام کردم جواب سلام نداد و گفت: «جانبازی؟ آمدی اینجا وام بگیری؟ ما اینجا به جانبازها وام نمی‌دهیم. الکی هم نیا داخل برو بیرون.» گفتم من نمی‌دانم شما اینجا چه کاره هستید ولی من را فلانی فرستاده، یک آخوندی است که آنجا سمت دارد. گفت: «نه ما به هیچ وجه به شما وام نمی‌دهیم.» دیدار می‌گذارند، می‌آیند خانه یک ساعت دیواری می‌آورند و مشکلاتم را می‌پرسند، خدا شاهد است چهار سال است که راهشان نمی‌دهم. پانصد بار مشکلات من را نوشته‌اند بعد می‌روند که می‌روند و اصلا خبری نمی‌شود. اینها ماموریت محسوب می‌شود و پول می‌گیرند.»

او در پایان افزود: «کاش یک نهادی بود که آدم‌هایش کمتر بودند و از خود جانبازان استفاده می‌کردند. از بین جانبازان کسانی را داریم که حقوقدان هستند یا خیلی به این سیستم واردند. در قانون هست که هر سه سال برای جانبازان کمیسیون برگزار کنند که ببینند مشکلات جسمی آنها بیشتر شده یا نه تا به درصدهایشان اضافه کنند ولی عملا به این قانون عمل نمی‌کنند یا اگر جانباز به کمیسیون برود درصدش را کم می‌کنند. این دیگر خیلی خنده‌دار است! در تمام کشورهای دنیا دیگر بر اساس درصد نیست. یک کارت دست جانباز می‌دهند که با این کارت می‌توانند داروخانه و تجهیزات پزشکی و همه جا بروند. ما یک دارو می‌خواهیم باید هفت خان رستم را رد کنیم. در این وضعیت کرونا باید برویم یک جا دارو را تایید کند، یک جای دیگر تایید آنها را تایید کند، فقط آدم جمع کردند به آنها پول بدهند. درصورتی که این موضوع با یک کارت هوشمند حل می‌شد و احتیاجی به اینها نبود. اینها مراجعه‌ی ما به سیستم‌شان را می‌خواهند تا افراد را زیاد کنند. در کشورهای خارجی پرسنل کم است و سیستم هوشمند جایگزین شده است. این ساختمان را من دیدم به نظرم خیلی مسخره است.»

انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

 1. فقط خواهش می کنم از مسولین بنیاد حداقل جانبازانی که به بنیاد می روند تحقیر نکنند .همین

  19
  2
  1. باسلام جانباز عزیزی که از طرف دل جانیازان حرف زده خیلی خیلی متشکرم تمام حرفهای جانبازان است بی نهایت تشکر می کنم از جناب واحدی که خودش نیز جانباز است کاری بکند دل های جانبازان را بدست بیاورد

   1. سلام
    کنج خونه نشسته و افسوس عمر ……………………….ما این را نمی خواستیم ولی ………..
    انشاالله همه فرزندان شهدا آگاهانه رهرو بدران رشید و بزرگوارشان باشند

 2. سلام، این خون شهیدان است که متأسفانه دارندپایمان میشودبااین هزینه سنگین جانبازان وخانواده شهدا این همه مشکل دارندممسئولین خوش باشندای ماهم خدایی داریم، وسلام

  13
 3. آقای اوحدی جانباز۵۰درصدشیمیائی اعصاب وروان هستم ازسپاه اعزام شدم علیرغم شعارهای دروغین وهمچنین قانون خدمات رسانی به ایثارگران هنوزبعدازگذشت سالهااعمال ماده ۳۸ برایم انجام نشده ومیگویندبرو دیوان عدالت اداری شکایت کن حکم بیاورتاحق وحقوت رابدهیم علیرغم قانون بایدبروم شگایت کنم چراماجانبازان اینقدرزجرمیدهید.
  ایمان وانصافتان کجارفته کدملی ۱۸۴۰۴۷۰۱۱۹

 4. نگفتی زندان زیربنیاد را کی راه اندازی کرده بود همونموقع هم خیلی حرفهای خوبی از بابات نمیزدندچه کنیم که ایران وشماهابایدباشیداما خدایی هم هست

  9
  2
 5. سلام. آقایان هفته دفاع مقدس را پشت سر گذاشتیم وهنوز جانبازان وخانواده شهداء هنوز فاقد مسکن هستند وخیلی درد های دیگر اونوقت یک همچین ساختمانی با میلیارد ها تومان داره ساخته میشود .چطور میشه میگید ما مدیون خون شهداء هستیم .جناب آقای اوحدی عزیز شما که از همین قشر عزیز هستید لطفا برخورد بفرمایید بخدا قسم بی انصافیه

 6. اون کسانیکه جانبازان ،ایثارگران،خانواده شهیدان دفاع مقدس راتحقیرمیکنید.اگراینها فداکاری نمیکردند.الان ناموست بقل عراقیهابود هه

 7. بنده ۳۳ درصد جانباز اعصاب و روانم و آزاده هم هستم. دو سال یک بارم بنیاد نمیرم. یعنی کاری ندارم که برم. برخورد شون افتضاح هست از نگهبان دم درب تا رئیس بنیاد منطقه. جالبه انگاری حقوق میگیرن که بی احترامی بکنند. . خداوند جای حق نشسته . اینها کارمندان و حقوق بگیرانی هستند که از چند جا حقوق میگیرند . نه همشون بعضیهاشون… در کل کاری برای کسی انجام نمیدهند .

  11
 8. آقای شیخ کروبی از شیخ بپرسید زندان های بنیاد شهید در زمان ریاست پدرش چرا تاسیس شد.

  7
  1
 9. باسلام وعرض ارادت،
  بنده حسب وظیفه ازسن۱۴سالگی به دفاع مقدس اعزام شدم آنهم بادستان پینه بسته ی پدری کشاورزوروستایی،پس از۳۲سال که ازجنگ تحمیلی گذشته ضمن مستاجربودن،زن وفرزندان به معنی واقعی کلمه گرسنه اند.باحضور۴۳ماهه دردفاع مقدس وچهارنوبت مجروحیت ومصدومیت شیمیایی و۳۰درصدازریه وچشمانم را ازدست داده ام،۲۵درصدم بااینکه مدت ۶سال است که ۳نوبت مجروحیت ومصدومیت شیمیایی ام چسپ خورده دردست دارم،چراکه هرگزدردفاع مقدس نبودیم که امتیازی بگیریم اما جان رادرطبق اخلاص گذاشتیم که اکنون اینجوررانت وویژه خواری و…نباشددانشجوی ارشدحقوق هستم بازهم افتخارمیکنم اگرمرکزاموروکلای قوه قضاییه پروانه وکالت برایم صادرکنندازخانواده معظم شهدا وایثارگران ومددجویان کمیته امدادامام،ره،وبهزیستی ومحرومین بصورت رایگان وکالت نمایم.هیچ حقوق ومزایایی نمیخواهم باتوجه به تجربه ۱۲ساله قضایی تنهاواگذاری منزل سازمانی کفایت میکند،لیکن خوشحال میشوم که بتوانم ازحق این قشر عزیز دفاع کنم وافتخارم اینست که خودازپابرهنه گان ومستضعفین هستم ومایلم نفسهای آخرخودرا دراین راه که ایمان راسخی به سیدعدالت دارم پایان دهم.اماچکنم که فریادرسی نیست،،، کسی را که کسی نیست.

 10. محجوب در انتخابات مجلس در سال 98 از سرلیست جدید اصلاحات یعنی مجید انصاری بیشتر رای اورد! این در حالی بود که قطعا حضور عارف حداقل باعث بودن عارف در مجلس میشد..

  دکتر عارف و دکتر لاریجانی و دکتر جهانگیری و مجید انصاری و پزشکیان و مطهری و سید محمدرضاخاتمی و.. برای سال 1400 کاندید شوند

 11. اقای حسین کروبی کمی انصاف داشته باشی که نداری از ریاست پدرت در بنیاد حرفی نمیزدی دوران کروبی دوران فساد وسو استفاده از خانواده شهدا بود پدرت یک زندان هم درست کرده بود تمام لرها در بنیاد ههکاره بوده وهمه کار میکردند مشاور پدرت مجتبی که الان در امریکاست و […] بله در مورد پدرتان وبنیاد حرفی نزنید راستی تجارتتان چه شد؟ […]

  6
  2
 12. خدا کریم است من خودم جانبازم و در هفت عملیات شرکت کردم. ولی درانموقع به نیت درصد نبودیم و الان بنیاد چیزی نمیده و حتی تحویل نمیگیره که درد ت چیه.
  من از خدا میخام […] حداقل اتش دلم سرد بشه.
  انشالله ی روزی محقق خواهد شد.

 13. واقعا اون جانبازی که این چیزا رو گفته به نکات ریز هم توجه کرده و مو به مو گفته البته اینها بخشی ازین ماجراها هست ازش ممنونم.پدر من 70درصد بود الان نزدیک به ده سال از پیش ما رفت.ما باید همراه بابا میرفتم هتل مینا الان نمیدونم اون هتل هست یا نه هتل که چه عرض کنم برای ساخت پا مصنوعی ازآنجا باید آژانس می گرفتیم تو گرما و شلوغی دود می رفتیم بالا شهر کارگاه پارتز و آورتر هیچی آخرش خوب از آب در نمی آمد.ماهم زورمان نمی رسید و کسی هم نداشتیم بابا ببرن آلمان یه پای خوب براش درست کنن که اونقدر زجر نکشه همش زخم و خونی میشد.من از کسانی که تو این کارها سنگ نینداختن راضی نیستم خدا نبخششون.بابام رفت و حالا ما موندیم اون پای مصنوعی و کلی حرف.ایکاش من جای بابام ميمردم

 14. واقعا اون جانبازی که این چیزا رو گفته به نکات ریز هم توجه کرده و مو به مو گفته البته اینها بخشی ازین ماجراها هست ازش ممنونم.پدر من 70درصد بود الان نزدیک به ده سال از پیش ما رفت.ما باید همراه بابا میرفتم هتل مینا الان نمیدونم اون هتل هست یا نه هتل که چه عرض کنم برای ساخت پا مصنوعی ازآنجا باید آژانس می گرفتیم تو گرما و شلوغی دود می رفتیم بالا شهر کارگاه پارتز و آورتر هیچی آخرش خوب از آب در نمی آمد.ماهم زورمان نمی رسید و کسی هم نداشتیم بابا ببرن آلمان یه پای خوب براش درست کنن که اونقدر زجر نکشه همش زخم و خونی میشد.من از کسانی که تو این کارها سنگ مینداختن راضی نیستم خدا نبخششون.بابام رفت و حالا ما موندیم اون پای مصنوعی و کلی حرف.ایکاش من جای بابام ميمردم

 15. آقای کروبی؟ !؟!!!
  تاجایی که ذهن جامعه یاری می کند ایشان از بنیانگذاران اختلاس و مافیا در بنیاد شهید و حتی میتوان گفت در مملکت بوده است که متاسفانه همچنان در حال ریشه دوانی است! پس لطفا اگر به فکر اصلاح هستید فکری اساسی تر بکنید در غیر اینصورت لطفا به زخم مردم رنجدیده نمک نریزید

  2
  3
 16. این ساختمان فقط محل تجمع بستگان و اقوام مسئولین شده که امورات خود و بستگانشان را رسیدگی می‌کنند وهیچ خدماتی به جانباز و خانواده‌ شاهد نمی‌دهند و سال‌هاست برخورد زشت و توهین‌آمیز با ایثارگران دارند.

  البته دیگر چیزی از جانباز و خانواده شهید باقی نمانده؛ بیش از ۴۰سال از انقلاب وجنگ گذشته و اکثر پدران و مادران و همسران شهدا و جانبازان با تحمل درد و رنج مجروحیت فوت شده‌اند.

   تعدادی هم که الان هستند اکثرا مشکلات شدید تنفسی و گوارشی دارند. خیلی آز آنها دچار سرطان‌های مختلف شده و با معلولیت و پیر و ناتوان شده‌ و گوشه منزل و یا آسایشگاه‌ها آخرین روزهای عمر با زجر و درد و تنگدستی و رهاشده‌گی می‌گذرانند.

  شاید تا چندسال دیگر هیچکدام از اقوام شهدا و ایثارگران در این دنیا نباشند، آخر این ساختمان‌های بزرگ و تجملاتی را برای چه کسی می‌سازند؟

  با تصویب طرح حمایت جامع ایثارگری بعد از ۴۰ سال از انقلاب و جنگ که بین دولت ومجلس و شورای نگهبان دست به دست شد، و هنوز بعضی از بندهای آن معلق مانده ولی با اعمال این طرح جامع دیگر نیازی به این بنیاد و مسئولین […] نیست.

  اگر طرح اجرا شود این همه هزینه سرسام‌آور براین نهاد تحمیل نمی‌شود و این مرکز حمایت از […] و مسئولین و خانواده مدیران اداری و خانواده‌‌ی آنها البته با سوء استفاده از نام شهداء و جانبازان تعطیل می‌شود.

  کافی است به‌ صورت هوشمند طرح جامع را عملیاتی و درب بنیاد را ببندید و نیازی به حضور این همه مسئول و کارمند که حتی یک نفر از خانواده ایثارگران در آنجا حضور ندارند.

  عده‌ای […] و وابسته به مسئولین حقوق های نجومی دریافت می‌کنند ولذت میبرند و خانواده شاهد وجانبازان را زجر میدهند و در فقر و تنگدستی و نپرداختن هزینه های دارویی و درمان به حال خودرها کرده و مشغول امورات خود هستند.

  باید امور خانواده شاهد و جانبازان طبق قانون برای همه آنها به صورت اتوماسیون هوشمند بدون دخالت پرسنل عملیاتی شود؛ تا لااقل اینقدر هزینه‌های مختلف و [زمینه‌ی] رانتخواری و ارتشاء و اختلاص و غارت املاک بنیاد و تقدیم ملک به مسئولین و رانتخواران دولتی متوقف شود.

  این املاک‌ حق خانواده شاهد و جانبازان فاقد مسکن است که زیر کرایه آپارتمان کمرشان شکسته و توان پرداخت کرایه مسکن را ندارند و بنیاد املاک بنیاد را هدیه و یا با مبلغ ناچیز بصورت بلند مدت به مسئولین ظاهرا شاخص واگذار می‌کند بنیاد سازمان حمایتی مسئولین است نه امورات شاهد و جانباز و ایثارگر .واقعا متاسف هستیم برای این نهاد فاقد کارایی برای خانواده‌های ایثارگران.

 17. با سلام و صلوات بسم رب الشهدا و الصدیقین، احتراما :
  من در جنگ تحمیلی ایران و عراق پدر و مادر و دو برادر خود را از دست دادم خود به همراه ۲ خواهر دیگرم جانباز و مجروح جنگی شدیم ،سوال مگر خون شهید با خون شهید دیگر فرق دارد یا کودک ۶ ماه و کودک ۵ ساله میتواند از خودش دفاع کند و یا خود را جلوی گلوله و ترکش بیندازد ،خون شهدا را پایمال نکنید اگر کاری از دست شما بر نمی آید که می دانم می آید و نمی کنید، لا اقل به خانواده های محترم جانبازان و شهدا بی احترامی نکنید ،لعنت بر هر کسی که با خون شهدا برای خودش برج و باروت ساخته و مشکلات خانواده های شهدا را می داند و دمی نمی زند آیا این حق کسانی است که در راه وطن و دین خدا می جنگند آیا برای خودت سوالی پیش نیامده که اگر آنها نبودن ماهم نبودیم ،،،،یک لحظه فکر کن ….

 18. شماروبه خدا به داد جانبازان بیکار برسید شوهر من با داشتن 51 سال سن داردکارگری میکند دیگر توان کار کردن ندارد سالها پیش خیلی هم دنبال کار رفت چند تا شرکت وکارخانه کار کرد ولی پارتی نداشتیم بعدازچند سال اخراج شد حالا چرا باید اقایان بنیاد شهید فامیل واشنای خودشون رو بیارند سرکار،مگر غیراز این است که شما حقوق میگیرید که به ایثارگران رسیدگی کنید،الآن چهار سال است که مارو امروزفردا میکنند برای مستمری 1700،تازه میگن کمک معیشت هم قطع میشه شمارابه خدااینقدر خون به جگرمانکنید، اخه الان خط فقر زیر ده تومن هست این چه عدالتی هست که ایثارگران معسر بایدبا این مبلغ زندگی کنند چراپس اینهایی که الان سرکار میروند کمک معیشت دریافت میکنند شماروبه امام حسین قسم به اوضاع ما رسیدگی کنید دیگه بریدیم اون دنیا باید جوابگو باشید، نیاز اولیه یک شهروند جدای ایثارگری داشتن درآمد خوب و مسکن خوبه که ماهیت کدوم روداریم چرا باید پسرخوانده من قرص اعصاب وروان مصرف کنه دختر جوانم همش افسرده باشه چراچراچرا؟ فقط میتونم بگم خدا ازتون نگذره

  1. سلام
   کنج خونه نشسته و افسوس عمر ……………………….ما این را نمی خواستیم ولی ………..
   انشاالله همه فرزندان شهدا آگاهانه رهرو بدران رشید و بزرگوارشان باشند

 19. اینها دکانی است برای خود و اطرافیانشان باز کرده اند بنیاد ضد شهید و ضد اسیر و ….باید نامید سی ساله در حق من و امسال منو که تمام زندگی و سلامتی و…..در جنک از دست دادیم همین حضرات چه کرده اند؟ البته برای دردانه گان و افراد قلیلی یه کارهای کرده اند اما طبل و شیپور را بنام همه زیان دیده گان جنگ میزنند. اسرا و معلولان جنگ همه در سایه مدیریت همین ها خون می‌گریند و وقتی صحبت از حق و حقوق سی سال مانده، میشود اقایان بوجه ندارند ولی برای کاخ سازی برای خودشان بودجه فراوان. چه باید بگویم که خودمان کرده ایم و باید تاوان ندانم کاریهایمان را حتی با خانواده های خود باید پس دهیم که کماکان داریم پس میدهیم اما از همه ی جوانب .

 20. یکی از همین موارد ساختمان شیشه ای لوکش صندوق شاهد هست با پول جانباز که از حقوقش کسر میشه ولی حانباز رو راه نمیدون توش میفرماین همه چیز برخطه. درد جانبازان وخانواده شهیدان درحاله حاضر درمان ودارو است که ب شکل بدترین نوع اداره میشه دفترچه بیمه مادران پدران جانباز رو قطع کردن فقط بخاطر اینکه اولاد اول باید جانباز باشه در صورتی که طبق قانون باید افراد تحت تکفل جانباز بیمه شه. نبود پروتز وارتز دیگر مشکلات قطع عضوهاست ووووووبعد این ساختمان با ابن پرسنل با کلی مخارج روی دست بنیاد برا چی..؟ خدیا داد این خونها رو بستان

 21. ای خدا لعنت کنه [برخی مسئولین] بنیادو ایشالا خون شهدا گریبان گیر خودشو خانوادش تمام دستندرکارنتون بشه اگه شهید جانباز ندارید چرا ساختمون چند صد طبقه میسازی چراکوچیکش نمیکنی ها چرا حق جانبازی ک برای این مملکت جنگیده ک توحالا بلندبشی بیای ادعای فهمیدگی بکنی خرج ملک و املاک شخصیتون میکنید چرا همین پولو خرج خانواده شهدا جانبازان نمیکنید اگه همینا نبودن لعنت بهتون ک [گند زدید] تومملکت لعنت آدرس دقیقا هم بنیاد شهید نه کاخ سفید دقیقا بنیاد شهید و برخی ریس رعساشه خدالعنتتون کنه

 22. به اعضای هرصندلی ریاست 72شهید دادیم یعنی برای هرصندلی یه کربلا بپا شده ک چی ملت زیر بار زور فشار نرن ولی برعکس شده خودرو میره مجلس آمپول آنفولانزا میره مجلس حق مسکن جانبازان خانواده 72شهید میره برج سازی لعنت نفرین خدا بر شما آدرس دقیقا همون بنیاد شهید امور ایثارگران نه جای دیگه تهران

 23. با سلام .در ۲۸ دیماه سال ۶۵ ، منزل مسکونی مان نزدیک دذان صبح اذان و در تاریکی ، بمباران شد و متاسفانه ۳ نفر از خواار و برادرام شهید شدند و مادر و پدرم الان نزدیک به ۳۵ سال هست که داروی اعصاب میخورن و البته پارسال آذرماه مادرم به دیدار حق و شهدا شتافت و راحت شد .بعد بمباران رفتیم بنیاد شهید شهرستان تبریز ، گفتن که فرصت رسیدگی به بمبارانها رو نداریم و ضمنا دونفر دختر بودن و پسر ، برادر نازنیم ،هم سنش کم هست ،و شهید محسوب نمیشود .همینجوری هاج و واج موندیم .چند روز بعد با اکیپ رفتیم .با برادر بزرگتر و فامیل و والدین .برادرم نظامی بود و صدا کرد مسوولین رو که چند روز قبل چی بلغور کردید .خلاصه اومدن جلو .خدا رحمت مادرم اغلب اوقات یک چوب باتوم مانند همراهش داشت .با همون افتادیم به جونشون و هی بزن و حالا بزن .خلاصه یک فصل مرتب کتک رو خوردن و برگشتیم و تا سال ۷۵ اصلا روی بنیاد رو ندیدیم تا اینکه یکیشون اوند منزل مون بازدید و دیدار .من میگم آقای جمهوری اسلامی ،‌ از هر عنوان و از هر چیزی میخواهی سوئ استفاده کن ، به قول علامه جعفری با خون نمیشه شوخی کرد .خون شوخی بردار نیست .

 24. با سلام .در ۲۸ دیماه سال ۶۵ ، منزل مسکونی مون نزدیک اذان صبح و در تاریکی ، بمباران شد و متاسفانه ۳ نفر از خواهر و برادرام شهید شدند و مادر و پدرم الان نزدیک به ۳۵ سال هست که داروی اعصاب میخورن و البته پارسال آذرماه مادرم به دیدار حق و شهدا شتافت و راحت شد .بعد بمباران رفتیم بنیاد شهید شهرستان تبریز ، گفتن که فرصت رسیدگی به بمبارانها رو نداریم و ضمنا دونفر دختر بودن و شهید محسوب نمیشن و پسر ، برادر نازنیم ،هم سنش کم هست ،و شهید محسوب نمیشود .همینجوری هاج و واج موندیم .چند روز بعد با اکیپ رفتیم .با برادر بزرگتر و فامیل و والدین .برادرم نظامی بود و صدا کرد مسوولین رو که چند روز قبل چی بلغور کردید .خلاصه اومدن جلو .خدا رحمت مادرم اغلب اوقات یک چوب باتوم مانند همراهش داشت .با همون افتادیم به جونشون و هی بزن و حالا بزن .خلاصه یک فصل مرتب کتک رو خوردن و برگشتیم و تا سال ۷۵ اصلا روی بنیاد رو ندیدیم تا اینکه یک نفر از مسوولین اومد منزل مون بازدید و دیدار .من میگم آقای مسوول ،‌ از هر عنوان و از هر چیزی میخواهی سوئ استفاده کن ، به قول علامه جعفری با خون نمیشه شوخی کرد .خون شوخی بردار نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا