انتقادات تند مکرون از مسئولان لبنان

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه می‌گوید: مسئولان و‌ گروه‌های لبنانی تصمیم گرفتند وعده و قول‌شان را زیر پا بگذارند و به آن خیانت کنند. مقامات لبنانی منافع فردی را بر منافع کشور ترجیح دادند.

به گزارش ایسنا ماکرون در کنفرانسی خبری درباره وضعیت لبنان تاکید کرد: گروه‌های لبنانی تصمیم گرفتند وعده و قول‌شان را زیر پا بگذارند و به آن خیانت کنند. مقامات لبنانی منافع فردی را بر منافع کشور ترجیح دادند.

رئیس‌جمهوری فرانسه تاکید کرد: ابتکار عمل فرانسه از روی میز برداشته نشده و مسؤولان لبنانی باید فرصت تشکیل دولت نجات را غنیمت بشمرند.

او در اظهاراتی مداخله جویانه اشاره کرد، حزب‌الله نمی‌تواند ارتشی در جنگ علیه اسرائیل و شبه‌نظامیانی در کنار سوریه و در عین حال حزبی محترم در لبنان باشد.

ماکرون تاکید کرد: سعد حریری، نخست وزیر پیشین لبنان اشتباه کرد که معیار طایفه‌ای را در توزیع پست‌های وزارتی افزود چیزی به اسم طایفه‌ای در این ابتکار عمل نبود.

رئیس‌جمهوری فرانسه ادعا کرد: جنبش امل و حزب‌الله لبنان تصمیم گرفتند چیزی تغییر نکند و صراحتا گفتند می‌خواهند وزیران شیعه معرفی شوند و حزب‌الله مسؤول است زیرا به وعده‌ای که به من داد، احترام نگذاشت.

ماکرون تاکید کرد: باید فشار سیاسی بیاوریم الان غیر از این‌که همه لبنانی‌ها تلاش کنند راه حلی نداریم.

او اشاره کرد: از وقوع جنگ داخلی هراسی نداریم و تحریم‌ها به نظر در حال حاضر راهکار مناسبی نیست ما باید به فشار سیاسی بپردازیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا