نامه‌ی جمعیت امام علی به رئیسی: به پرونده ورود کنید!

نامه‌ی دریافتی انصاف نیوز از طرف جمعیت امام علی (ع) به ریاست قوه قضائیه درباره‌ی وضعیت جسمانی شارمین میمندی نژاد، موسس این سازمان مردم نهاد، در پی می‌آید:

ریاست محترم قوه قضائیه
جناب آیت الله ابراهیم رئیسی

باسلام و احترام
قطعا طی 100 روز گذشته حداقل یکبار صدای دادخواهی خانواده شارمین میمندی نژاد، اعضای جمعیت امام علی (ع)، هزاران کودک آسیب دیده و زن سرپرست خانوار، که این جمعیت پناهشان شده و شارمین میمندی نژاد، پدرشان، و همچنین اقشار مختلف مردم، به گوش جنابعالی رسیده است.

این که تا کنون سکوت فرموده و به این امر ورود نفرموده‌اید سوال برانگیز، اما محترم است، لیکن سومین نامه به جنابعالی در حالی نوشته می‌شود که در آن دیگر صحبت از حق و حق خواهی نیست؛ بلکه صحبت از جان انسانی است که با پای خود به زندان رفت، چند روز پیش واکر درخواست کرد و دیگر از وی خبری در دست نیست.

جناب رئیسی این که فردی بی‌گناه که پندار و گفتار نیکوکارانه‌اش، منشأ کردار نیکو در جوانان و علاقمندان بسیاری گردیده و آثار اجتماعی آن واضح و قابل مشاهده است یک بحث است، این که هر انسانی با هر اتهامی حق برخورداری از یک سری حقوق را دارد بحث دیگری که در این مجال هدف پرداختن به آن است.

مسئولیت پاسداشت سلامتی همه زندانیان بر عهده قوه قضائیه است. مهمترین حق زندانی داشتن دسترسی به وکیل منتخب است. زندانی حق ملاقات دارد، حق تماس دارد، خانواده زندانی حق اطلاع از وضعیت وی را دارند.

زندانی را نمی‌توان بدون دلایل محکم بیش از دو ماه در بازداشت موقت نگه داشت. زندانی را نباید در شرایط سخت و تهدید آمیز روحی و جسمی قرار داد تا اقرار به کار نکرده کند. تمام این اصول در آیین دادرسی کیفری ما به خوبی قید شده است اما آنکه می‌خواهد به بی قانونی‌های دیگران رسیدگی کند، قانون را در شأن خود نمی‌بیند و تک تک این اصول را زیر پا می‌گذارد و دادرسی عادلانه در چنین شرایطی به رویایی تبدیل می‌شود.

جناب رئیسی خواسته ما از شما این است که نه به خاطر حل و فصل این پرونده در فضایی با حسن نیت و در شأن جمعیت خوش نام امام علی (ع) و خدمتگزار این راه، بلکه به خاطر انسانیت و مراقبت از جان انسان‌ها به این پرونده ورود فرموده و اجازه ندهید که این نقض حقوق انسانی بیش از این ادامه پیدا کند.

ادامه این بازداشت موقت و محرومیت یک نفر با بیماری‌های متعدد دردناک که طی بازداشت شدت یافته است، نه تنها با اصول قانونی، بلکه با انسانیت و عدالت در تناقض است و کماکان چشم امید تشنگان عدالت به شماست.

با احترام

جمعیت امداد دانشجویی_مردمی امام علی (ع)
۱۳۹۹/۰۷/۰۶

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

 1. وضعیت سلامت موسس جمعیت امام علی (ع) در خطر است. کسی که زندگی اش را برای نجات کودکان رنج دیده گذاشته اشت، جانش در خطر است.

  7
  3
 2. شارمین میمندی نژاد جز خیر و برکت چیزی نمی‌خواست و نمی‌خواد
  خیر برای همه
  جمع شدن اعتیاد و بساط مواد مخدر از همه محله ها و کوچه پس کوچه های همه شهرها و روستاهای ایران
  با سواد شدن همه کودکان
  برچیده شدن فقر از کل ایران و جهان
  شارمین بر علیه چه کسی یا کسانی یا چه نهادی فعالیت غیرقانونی داشته که الان باید این همه مدت در بازداشت موقت باشه بدون هیچ توضیحی؟؟؟؟؟

  10
  4
 3. سلامتی شارمین میمندی نژاد در خطر است لطفا بگذارید از حقوق اولیه شان استفاده کنند و خانواده از وضعیت ایشان با خبر بشوند.همینطور مراقبت های لازم از ایشان بشود چرا که بیماری او به شدت خطرناک است در آخرین تماس درخواست واکر کرده ولی نمیدانند حال در چه وضعیتی است .خانواده و اعضا جمعیت دلنگران او هستند. لطفا نسبت به این موضوع سریعا اقدام شود

  8
  4
 4. همیشه در طول تاریخ، کسانی که حق گفتند، این گونه آماج بی مهری و بی عدالتی قرار گرفتند. مرحبا با جمعیت امام علی و موسس آن، که در چنین مسیر پرسنگلاخی قدم برمیدارند. اعتمادم به آنها، هزاران برابر شد.

  9
  5
 5. #صدای_شارمین_باشیم که گرفتار [رفتاری] ناعادلانه شده است. امیدواریم رئیس قوه قضائیه جواب نامه را بدهند و بیشتر از این مردم را ناامید از دادرسی عادلانه در ایران نکنند.

  12
  3
 6. شارمین میمندی نژاد یکی از بزرگ مردان ایران و از فعالترین های حوزە مددکاری با کودکان کار و حاشیە نشین، با ایجاد یک جمعیت امدادی،دانشجویی در جایجای کشور مشغول ارائە خدمات آ؟وزشی،ورزشی،پزشکی و .. میباشند. بە امــــید سلامتی و عدالت برای ایشان

  7
  4
 7. جناب آقای رییسی نه به خاطر کسی بلکه به پاسداشت مفهوم عدالت به این پرونده ورود کنید

  8
  3
 8. تکرار این مسئله که مسئولیت پاسداشت سلامتی همه زندانیان بر عهده قوه قضائیه است واقعا تاسف آور هست

  7
  4
 9. شارمین میمندی نژاد فعال مدنی و موسس جمعیت مردمی امام علی، با بیش از ۲دهه خدمت اجتماعی ریشه‌ای (و نه خیریه‌ای!) ‌ به کودکان حاشیه‌نشین ایران، با تشویق جوانان برای اصلاح سرزمینشان با رسیدگی به مظلوم‌ترین افراد جامعه(کودکان تحت بردگی اربابان زباله،موادمخدر و…)، با فعالیت کاملا مستقل از نهادهای قدرت و مکنت، با سکوت نکردن در برابر ظلم رفته به کودکان و مسببان آن، با تشویق آحاد مردم به انجام وظیفه الهی‌شان درقبال فساد و ظلم، سالها مغضوب بود و اکنون بیش از ۳ماه در بازداشت است، بدون وکیل، بدون اتهام مشخص و بدون رسیدگی پزشکی به وضعیت وخیم جسمانی‌اش! باید تاوان انسانیتش را پس بدهد!!!

  7
  3
 10. موسس جمعیت امام علی صد روزه در انفرادیه و سلامتیش در خطره، کسی که ۲۰ سال از زندگیش رو در راه دگرخواهی و خیر خواهی برای جامعه اش فدا کرده، پاسداشت خیر خواهی بازداشت نیست
  آقای رییسی لطفا به پرونده ورود کنید و شرایط دادرسی عادلانه رو فراهم کنید

  4
  3
 11. بیماری شارمین میمندی نژاد به گونه ای است که ماندنش در زندان خطرات بسیار جدی برای سلامتی ایشان ایجاد خواهد کرد.‌ مگر آزادی به قید وثیقه توقع زیادی است برای یک نیکوکار و فعال اجتماعی!؟

  2
  3
 12. دادرسی عادلانه و آزادی شارمین میمندی نژاد کمترین کار برای موسس جمعیتی است که بیش از بیست سال بجز خیر و نیکی برای کودکان بی پناه این سرزمین انجام نداده است. لطفا هزاران انسان چشم انتظار را نا امیدتر از این نکنید.. تن این مرد رنجور و بیمار است.

  3
  3
 13. دادرسی عادلانه و آزادی شارمین میمندی نژاد کمترین کار برای موسس جمعیتی است که بیش از بیست سال بجز خیر و نیکی برای کودکان بی پناه این سرزمین انجام نداده است. لطفا هزاران انسان چشم انتظار را نا امیدتر از این نکنید.. تن این مرد رنجور و بیمار است. بس کنید

  2
  3
 14. چه‌ دردناک و خجالت‌آوره که باید نامه سرگشاده نوشت و درخواست کرد که لطفاً […] ؛ لطفاً اجازه بدید زندانی با خانواده‌اش تماس بگیره؛ لطفاً اجازه بدید زندانی از خدمات درمانی استفاده کنه؛ لطفاً اجازه بدید خانواده زندانی از حالش باخبر باشن؛ لطفاً بگید چرا ایشون رو بیش از سه ماه در بازداشت موقت نگه داشتید؛ لطفاً امید به اجرای قانون در این کشور رو بیش از این ناامید نکنید…

  3
  3
 15. مسئول مستقیم سلامتی همه زندانیان قوه قضاییه است. اگر آقای رییسی نمیتواند این سلامتی را تضمین کند، باید فکری به حال خودش بکند. چرا روز اول شارمین میمندی نژاد با پای خودش به زندان رفت و امروز نیاز به واکر دارد؟ چرا بیش از 10 روز است هیچ خبری از او نیست؟

  3
  3
 16. چرا باید یک فعال اجتماعی که کارنامه بیست ساله او بیانگر عملکردش است، 100 روز بدون توضیح مشخصی در زندان باشد؟

  2
  3
 17. جان یک انسان در خطره. انسانی که بیست سال از عمر، جوانی و سلامتیشو وقف بچه‌های محروم کرده. دگرخواه‌هراسی رو نباید در جامعه جاانداخت!

  3
  3
 18. کسی مسیر زندگیش دگرخواهی و نوع دوستی هست، گواهش بیست سال برای برپایی و گسترش خانه های ایرانی که الان بیش از چهل مرکز در مناطق حاشیه نشین شهرهاست. هر کسی خواست می تونه بره و شاهد شش هزار کودکی ک تحت پوشش جمعیت امام علی هست رو مشاهده کنه. حقش این نیست صد روز انفرادی باشه بدون اینکه هنوز اتهامی ازش در هیچ دادگاهی عادلانه و دادرسی درست، ثابت بشه. واقعاً حق چنین مرد شریفی، چنین برخورد ناشایستی نیست. آزادش کنید

  2
  4
 19. چقدر تمامی متنهای نوشته شده شبیه به هم تپو تابلو که توسط چند نفر هماهنگ نوشته شده است، یکی از هزاران خدمت میمندی را بگویید تا ما هم بدانیم در قضیه سیستان بلوچستان ما هم انجا بودیم این اقا امدند چند تا عکس یادگاری گرفتند رفتند ولی بچه های جهادی مدرسه و مسجد انجا ساختند مشکل ایشان خدمت به مردم نیست بلکه ایشان جهت اقدامهای خیرخواهانه جاهایی می رفتند و به صورت توپوگرافی و مکانهای مهم برای موساد جاسوسی میکردند الکی هم از این شخص انسان بزرگی نسازید چطور اسم خیریه را امام علی گذاشته ولی در جلسه خصوصی به امام علی فحش ناسزا می گوید این اقا اصلا مسلمان نبود بلکه بهایی میباشد و اعتقادی به ائمه ندارد اسم خیریه جهت فریب است ان شاءالله تقاص خائنین مرگ خواهد بود

  21
  2
 20. زهی خیال باطل . ۶ ماه تمام مسیر ها را رفتم تا با رئیسی ارتباط برقرار کنم . یا نخواستند و برایشان مهم نبود و یا اطرافیانش پیرامون او دیوار کشیدند . و در آخر شد همان چه که نباید می شد .[…] . شما هم مانند ما بدبخت ها به خدا پناه ببرید . مزاحم و وبال گردن نشوید . ایشان فعلا مشغله و دغدعه مهمتری دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا