نیروی دریایی ارتش نیرو جذب می‌کند

امیر ایرانی، معاون تربیت و آموزش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی دریایی ارتش در ۳ بخش جذب نیروی انسانی در کشور دارد.

امیر دریادار دوم شهرام ایرانی در حاشیه آیین افتتاح دفتر نمایندگی نیروی دریایی راهبردی ارتش در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمانده کل قوا به دریادار سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نظریه بازگشت به دریا را مطرح کردند و در این خصوص تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

معاون تربیت و آموزش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در طی سال، ما  در ۳ بخش جذب نیروی انسانی داریم، افزود: در بخش افسری محصلان در طی ۵ سال در دانشگاه امام خمینی(ره) نوشهر در ۵ رشته تحصیلی  و در ۲ مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آموزش می‎بینند.

ایرانی با بیان اینکه جذب نیروی افسری در طی سال ۲ بار انجام می‎شود، تاکید کرد: در بحث افسری و در قالب فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته‎های خاص که مدنظر نیروی دریایی است مانند آی.تی، حقوق و عمران از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‎های کشور نیرو جذب می‎کنیم.

وی تاکید کرد: افسران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در ۵ رشته عرشه ( ناوبری و فرماندهی کشتی)، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و الکترونیک، تفنگ‎داری و آماد دریایی در دانشگاه امام خمینی (ره) نوشهر آموزش می‎بینند.

معاون تربیت و آموزش نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران به جذب نیروی انسانی در بخش درجه‎داری ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: در سال این مهم ۲ بار اتفاق می‎افتد و افرادی که در این بخش جذب می‎شوند در ۲۷ تخصص آموزش می‎بینند.

ایرانی با بیان اینکه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب کارمندی نیز در طی سال یک‌بار نیرو جذب می‎کند، افزود: در حال حاضر ۱۱ استان کشور فاقد دفتر نمایندگی استخدام نیروی دریایی راهبردی هستند.

وی یادآور شد: در استان‎های تهران، مرکزی، سمنان، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، کردستان، گیلان، مازندران، هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، اصفهان، فارس، لرستان و استان‎های خراسان شمالی و رضوی دفتر نمایندگی ما دایر است.

معاون تربیت و آموزش نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: در همه دفاتر کشور تبلیغات برای استخدام انجام می‎شود و براساس ابلاغیه‎ای مسیر استخدامی پیش گرفته می‎شود و آزمون‎هایی مانند تندرستی، بهداشت درمانی، فیزیک بدنی، مصاحبه تخصصی، علمی و عقیدتی از متقاضیان ورود به نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرفته می‎شود.

ایرانی گفت: ناوگان‎ شمالی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران حفظ و حراست از منافع نظام جمهوری اسلامی ایران در ۲۰ درصد آب‎های دریای خزر و ناوگان‎ جنوبی  کشور در محدوده از شرق تنگه هرمز تا نوار ۱۰ درصد شمالی اقیانوس هند را تحت حوزه ماموریتی خود دارد.

وی با بیان اینکه سواحل مکران از اولویت‎های ما در نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی است، افزود: در آب‎های خزر و شمال کشور از افرادی استفاده می‎کنیم که تجربه اقیانوس را داشته باشند.

معاون تربیت و آموزش نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه استان گلستان ۸ شهید نیروی دریایی را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند، افزود: بخشی از این شهدا در ناوهای سهن و جوشن حضور داشتند و در مقابله رویارویی با شیطان بزرگ و استکبار جهانی به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

ایرانی با بیان اینکه شهید زنده دریادار تکاور عیسی حسینی‎بای از استان گلستان یکی از اسطوره‎های تاریخی دفاع مقدس است، افزود: این شهید زنده بزرگوار به شکل نفوذی نیروی دریایی به خاک‎های دشمن  نفوذ می‎کرد و ماموریت‎های زیادی را در دوران دفاع مقدس انجام داد و براساس دلاورمردی‎های این شهید زنده بزرگوار فیلم سینمایی “پایگاه جهنمی” ساخته شد.

وی تاکید کرد: نیروی دریایی یک نیروی تجهیزات‌محور و تخصصی‌محور است و تقریبا پیشرفته‎ترین تجهیزات نیروی دریایی را در اختیار دارد.

معاون تربیت و آموزش نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه پیچیده‎ترین تجهیزات که براساس برآورد علمی ساخته می‎شود زیردریایی‎ها هستند که امروز توسط دانش بومی ساخته می‎شود.

ایرانی تاکید کرد: آن چیزی که به ویژه در دوره مسئولیتی دریادار سیاری در نیروی دریایی مورد توجه قرار گرفت فرامین امام خمینی(ره) و فرمانده کل قوا نیروهای مسلح بود و براین اساس امروز ما توانستیم به این دستاوردها برسیم و باید دیگر بخش‎های کشور نیز این‌گونه عمل کنند.

وی گفت: نیروی دریایی جمهوری اسلامی در حد توان خود به “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” از سنوات گذشته پرداخته است و با توجه به اینکه روزها نیروهای ما دل به دریا می‎زنند و خشکی را نمی‎بینند توکل به خدا و ائمه اطهار(ع) را سرلوحه کار خود قرار دادند.

ایرانی به دلاورمردی‎های ارتش جمهوری اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: ارتش قهرمان ما توانست در دوران هشت سال دفاع مقدس مرز‎ها را تثبیت کند و از نفوذ دشمن جلوگیری کند و در ۳ بخش نیروی هوایی، دریایی و زمینی توفیقات خوبی را به دست آورد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن