کردمیهن: صداوسیما با بیشعوری شجریان را حذف کرد

حسن کردمیهن، روحانی نزدیک به قالیباف  در پستی اینستاگرامی از محمدرضا شجریان تعریف و تمجید بسیاری کرد.

به گزارش انصاف نیوز کردمیهن با انتشار ویدئویی در اینستاگرام، درباره‌ی استاد شجریان و رفتار صداوسیما با او صحبت کرد. این ویدئو مربوط به زمان حیات شجریان مربوط است. متن سخنان او در این ویدئو در پی می‌آید:

«بنده اینجا اعلام می‌کنم محمدرضا شجریان استاد بلامنازع موسیقی ایران است. ما او و موسیقی او را ذبح کردیم. من یادم می‌آید سال 80 آقای شجریان مصاحبه کرد و گفت پاپ را اینطور بی‌محابا در کشور رواج ندهید. اگر تولیدات کم است من از استادم مرحوم بنان چیزهایی یاد گرفته ام که می‌توانم هفته‌ای یک کاست تولید کنم.

سال 79 تا 81 بود. آن زمان اصلا فتنه وجود نداشت. ربنا پخش می‌شد. باید هم امروز ساسی مانکن مدارس دبستان مارا پر کند. معلوم است که پر می‌کند. صداوسیما به خاطر فتنه با شجریان درنیوفتاد، به خاطر بیشعوریش با موسیقی سنتی درافتاد.

وقتی ما فرهنگ خودمان را کنار بگذاریم، هرفرهنگی جای آن را می‌گیرد. این ساسی مانکن هم چیزی نیست. تا چند وقت دیگر هم از بین می‌رود و بعدی می‌آید.»

کردمیهن ذیل این ویدئو در ایسنتاگرام نوشت:

«از بچه گی ش توهیئت بوده و بامسجدی ها چرخیده و سوالهاش رو از طلبه ها پرسیده و باحزب اللهی ها اردو رفته و آخرسر هم رفته با روحانیت در حوزه های علمیه مانوس شده و اونوقت هر چهارروز یه بار ، یه گندی‌ش میزنه بالا!!
یا تواعتقادات و یا توسیاست و یا تواخلاق و یا توهرچیز دیگه ای یه کثافتش بالا میاد که نمیشه جمعش کرد!!
وجالب اینه که عین خیال‌ش نیست و خودش رو اصلا ملامت نمیکنه و به خودش نمیگیره!
بعد میشینه دنبال عیب و ایراد کسی میگرده که تماااااااااام زندگی ش با آواز و تار و تنبور و اینها بوده!
بفهم!
خدمتی که #شجریان به ادبیات و شعر و هنر و موسیقی این سرزمین کرده ، تمام آباء و اجدادت با هم نمیتونن بکنن!
خدمتی که استاد به #معنویت این مرزوبوم کرده برا قبر و قیامت ش بسه!!!
بفهم عزیزم
و
البته اون اشتباهی که استاد در فتنه کرد هم اشتباهی بود که دور از انتظار نبود!
چون هل‌ش دادند و عادت کردند همه رو هل بدن!
توفتنه ای که بزرگان لغزیدند!! اهل معنویت و علم دووم نیاوردند!
چون هل‌شون دادند
و
همونها ،
الانم از جنازه ش نمیگذرن!
تف تو مرام بعضیها
استاد ، استاد من و استاد هزاران مثل منی بوده ، در موسیقی و هنر ، در شعر و ادبیات
روحت قرین رحمت و مغفرت
پ ن:خیلی وقت بود که پست نگذاشته بودم ، اما آنقدر برگردن من و نسل من حق داشت که باز دست به قلم شدم»

حسن کردمیهن کیست؟

شهروند در سال 97 این متن را درباره‌ی کردمیهن منتشر کرده:

دی ماه سه‌ سال قبل بود که عده‌ای خودسر به سفارت عربستان حمله کردند. از دیوار سفارت بالا رفتند. تعدادی از آنها وارد ساختمان سفارت شده، پرچم عربستان را به زیر کشیده و پس از تخریب اموال داخل ساختمان بنای داخلی سفارت را تخریب کردند. این حمله پس از اعدام شیخ نمر، روحانی مخالف دولت عربستان انجام شد و همان زمان بود که نام حسن کردمیهن به میان آمد. مردی که گفتند عامل حمله بوده و به دستور او عده‌ای خودسر راهی سفارت عربستان شده‌اند. حمله سروصدای بسیاری به پا کرد و آیت‌الله امامی‌ کاشانی، امام‌جمعه موقت تهران روز جمعه ۱۸ دی همان ‌سال در خطبه‌های نمازجمعه تهران حمله معترضان به سفارت عربستان در تهران را محکوم کرد و گفت: «شواهدی نشان می‌دهد که حمله‌کنندگان دو گروه بودند. یک گروه پشت کار این ماجرا قرار داشتند و هدایت می‌کردند.» پس از این حمله دولت سعودی ارتباط دیپلماتیکش را با ایران قطع کرد و حسن روحانی، رئیس‌جمهوری دراین‌باره گفت: «باید بررسی شود، حمله‌کنندگان به سفارت وابسته‌اند یا نادان.»

کردمیهن در بهمن ماه همان ‌سال و پس از آن‌ که از سوریه به ایران برگشت، بازداشت شد و محمدرضا محسنی‌ثانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به موضوع نقش حمایت برخی نهادها از کردمیهن اظهار داشت: «این اقدامات سازمان‌یافته نبوده است.» هر چند او پس از مدت کوتاهی آزاد شد و گزارشی هم درباره حکمش منتشر نشد.

انتهای پیام

 

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا