سفر عجیب تیم ملی به ترکیه

ایسنا نوشت: دیدار دوستانه تیم ملی ایران و مالی به علت ابتلای بازیکنان این تیم آفریقایی به ویروس کرونا لغو شد. لغو این مسابقه با توجه به اتفاقات قبل از بازی و اعلام فدراسیون فوتبال مبنی بر وجود بازیکنان مبتلا به کرونا، امری اجتناب‌ناپذیر بود. با این حال فدراسیون فوتبال ایران در نهایت به این نتیجه رسید که تیم ملی را راهی ترکیه و انجام دیدار دوستانه کند.

موضوع به روز شنبه بازمی‌گردد که فدراسیون فوتبال از وجود بازیکنان مبتلا به کرونا با خبر شد و در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در حال بررسی صحت ماجرا و سپس بررسی این موضوع در ستاد کرونا در فوتبال است. به همین دلیل، با توجه به رسمی نبودن مسابقه و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گمان می‌رفت که بازی لغو شود و نهایتا کادر فنی تیم‌ملی از فرصت موجود برای انجام جلسات تمرینی بیشتر در تهران استفاده کند اما تیم‌ملی بامداد یک‌شنبه راهی ترکیه شد تا تعجب علاقه‌مندان به تیم ملی را به دنبال داشته باشد.

در ادامه از عوامل تیم‌های ‌ملی ایران و مالی تست کرونا گرفته شد و جواب آزمایشات منفی بود تا دو تیم آماده مسابقه شوند ولی چند ساعت بعد و در جلسه هماهنگی مسابقه، تیم آفریقایی از وجود علائم کرونا در برخی بازیکنان تیمش خبر داد تا این بازی لغو شود چرا که در فاصله کوتاه تا مسابقه، امکان گرفتن تست کرونا از تمام کاروان مالی وجود نداشت.

* چرا تیم ملی به ترکیه رفت؟

با تمام این اتفاقات، پیش‌بینی این وضعیت و نرفتن به ترکیه، عاقلانه‌ترین تصمیم به نظر می‌رسید که برخلاف این موضوع، فدراسیون فوتبال گزینه پرخطرتر را انتخاب و برای انجام بازی دوستانه راهی آنتالیا شد و بدون انجام بازی، ضررهای مالی را برای خود به دنبال داشت.

در واقع سفر تیم ملی به ترکیه و خرید بلیت هواپیما و اقامت در هتل و قبول هزینه‌های این بازی در شرایطی که احتمال برگزاری بازی بسیار پایین بود، از ابهامات است.

فدراسیون فوتبال معتقد است که سفر کردن به ترکیه قبل از تایید فیفا و مقامات محلی ترکیه اجتناب‌ناپذیر بود. این فدراسیون می‌گوید طبق قوانین فیفا، تیم ملی باید به ترکیه می‌رفت تا مهیای این بازی شود و از قرارداد دوجانبه با مالی تخطی نکند تا زمینه برای شکایت و دریافت غرامت از سوی این تیم باز نشود.

با این اتفاق، تیم ملی بدون انجام دومین بازی خود، مهیای بازگشت به تهران می‌شود. بازیکنان شاغل در لیگ برتر به تهران می‌آیند و لژیونرها از ترکیه راهی کشورهای خود می‌شوند تا در انتظار دومین اردوی تیم ملی در آبان بمانند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا