درخواست اعاده دادرسی شاپور احسانی‌راد رد شد

محمدصالح نیکبخت وکیل شاپور احسانی راد – فعال کارگری – از رد شدن اعاده‌ی دادرسی او خبر داد.

آقای نیکبخت درباره‌ی آخرین وضعیت پرونده‌ی او به انصاف نیوز گفت: درخواست اعاده دادرسی آقای شاپور احسانی راد در دیوان عالی کشور رد شد. رای صادر شده در دادگاه، در دیوان کشور نیز بدون مطالعه‌ی پرونده و سوابق آن و صرفا براساس دادنامه‌های تحویل شده به دادگاه مورد تایید قرار گرفت. درخواست اعاده دادرسی به دلیل وجود نداشتن مدارک و دلایل جدید از طرف ما رد شد.

وی افزود: در حالی که اینجانب و همکارم در پرونده مبنای استدلالمان این بود که آقای احسانی‌راد عضو هیچ دسته، گروه و سازمان غیر قانونی نبوده و اقدامات او صرفا در حد فعالیت صنفی بوده است، بنابراین ایشان اقدامی برای به خطر انداختن امنیت داخلی و خارجی کشور انجام نداده و با هیچکس نیز تبانی نداشته است.

نیکبخت در انتها با اشاره به دادگاه دیگر فعالان کارگری گفت: آنچه موکل من و دیگر کارگران ایران در سال‌های اخیر انجام می‌دهند صرفا در راستای فعالیت صنفی است. تنگی معیشت و رعایت نکردن حقوق صنفی و قانونی، همچنین عدم پرداخت حقوق و مزایای قانونی موجب این اعتراضات شده است. کارگران برای به دست آوردن این حقوق از صد سال پیش تلاش کرده‌اند و هنوز به حداقل‌ها نیز نرسیده‌اند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن