واکنش نانسی پلوسی به ادعای دخالت ایران در انتخابات2020

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به گزارش مدیر امنیت ملی آمریکا مبنی بر قصد ایران برای دخالت در انتخابات آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش فارس،رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ادعای مدیر امنیت ملی آمریکا مبنی بر قصد ایران برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور تشکیک کرد.

پلوسی قبل از رفتن به نشست محرمانه توجیهی مدیر امنیت ملی آمریکا گفت: «ایران، بازیگری بد است اما به هیچ عنوان هم‌ارز [روسیه] نیست.»

«جان راتکلیف»، مدیر طلاعات ملی آمریکا بامداد پنچشنبه مدعی شد روسیه و ایران تلاش کرده‌اند در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ دخالت کنند.

راتکلیف این ادعا را در یک کنفرانس خبری مختصر که «کریستوفر رای»، رئیس سازمان اطلاعات داخلی و امنیتی آمریکا (اف‌بی‌آی) هم در آن حضور داشت مطرح کرد.

او ادعا کرد: «ما می‌توانیم این را تأیید کنیم که برخی از اطلاعات ثبت‌نامی رأی‌دهندگان در اختیار ایران و مستقل از آن در اختیار روسیه قرار گرفته است.»

خبرگزاری رویترز نوشته این ادعا در حالی مطرح شده که بخش زیادی از اطلاعات ثبت‌نامی رأی‌دهندگان برای عموم مردم قابل دسترس است.

با وجود این، راتکلیف مدعی شده ایران با ارسال ایمیل‌های جعلی تلاش کرده رأی‌دهندگان را ارعاب کند.

نانسی پلوسی در کنفرانس خبری روز پنجشنبه از راتکلیف خواست از انتشار اطلاعاتی که باعث هراس رأی‌دهندگان از مشارکت در انتخابات می‌شود خودداری کند.

او گفت: «ما نمی‌خواهیم در حال حاضر پیام‌هایی از مدیر امنیت ملی منتشر شود که باعث ایجاد این برداشت در رأی‌دهندگان بشود که آنها باید از رأی دادن بترسند.»

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بخش دیگری از سخنانش خواست که در انتخابات شرکت کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا