کامبیز نوروزی: در این سال‌ها نماینده، بیشتر نماینده‌ی دولت بود تا رسانه‌ها

کامبیز نوروزی گفت:در طی این سال‌ها نماینده‌ی رسانه‌ها در این هیات بیشتر از اینکه نماینده‌ی مدیران مسئول باشد، به عنون نماینده‌ی دولت عمل کرده است.

«کامبیزنوروزی» -حقوقدان- درباره‌ی انتخابات مدیران مسئول در هیئت نظارت بر مطبوعات به انصاف نیوز گفت: در طی این سال‌ها نماینده‌ی رسانه‌ها در این هیات بیشتر از اینکه نماینده‌ی مدیران مسئول باشد، به عنون نماینده‌ی دولت عمل کرده است و با گزارش‌هایی که ما از هیات نظارت بر مطبوعات می‌دیدیم هیچ‌گاه از حقوق رسانه‌ها به عنوان نماینده‌ی مدیران مسئول دفاع نکردند. حتی در انتخاب نماینده‌ی قبلی بحث و حدیث‌های زیادی مطرخ بود.

او ادامه داد: نماینده‌ی مدیران مسئول باید فردی کاملا مستقل باشد و از حقوق مدیران مسئول و رسانه‌ها در هیات نظارت بر مطبوعات دفاع کند. نه آنکه مجری سیاست‌های حکومتی شود. چیزی که در دوره‌ی گذشته شاهد بودیم، این بود که نماینده‌ی مدیران مسئول بیشتر مجری سیاست‌های حکومتی بود. پس او باید دارای شخصیتی باشد که بتواند با سایر اعضای هیات نظارت گفت‌وگو کند، وارد مباحثه شود و بر حقوق رسانه‌ها پافشاری کند.

نوروزی به سوالی درباره‌ی اینکه «با توجه به در اقلیت بودن نماینده‌ی مدیران مسئول، در هیات نظارت، او چه میزان می‌تواند تاثیرگذار باشد» پاسخ داد: به هر حال از یک نفر به اندازه‌ی یک نفر می‌توان انتظار داشت، در هیات نظارت تصمیمات با رای‌گیری گرفته می‌شود، یک نفر یک رای است. اما همین قدر که مسائل روزنامه‌نگاری را درست و کارشناسانه توسط یک مدیر مسئول متخصص بررسی شود، بر آرای اعضای هیات نظارت بر مطبوعات بی‌تاثیر نخواهد بود. البته به طور کلی انتقادهای زیادی بر نهاد هیات مطبوعات و عملکرد آن وارد است.

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا