«ترکیه پایان خوبی نخواهد داشت»

احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب گفت: کشور ترکیه پایان خوبی نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دبیرکل اتحادیه عرب در مصاحبه تلویزیونی گفت: ترکیه علیه مصر، سوریه و عراق و قفقاز مداخله نظامی می کند، برخوردهایی با یونان و قبرس دارد و در مدیترانه شرقی بر سر گاز می‌جنگد همین مسئله باعث شده است کشور “ابرقدرتی” مثل فرانسه جنگنده‌هایی را برای انجام رزمایش‌ها با قبرس اعزام کند.

وی افزود، ترکیه وارد اختلافات شدیدی با طرف‌های منطقه‌ای و ابرقدرت شده است و این مداخله‌ها هرگز پایان خوبی برای این کشور و رهبران آن نخواهد داشت.

ابوالغیط گفت، مداخلات ترکیه در منطقه عربی بسیار زیاد است و کشورهای عربی باید موضعی علیه اقدامات آنکارا در منطقه اتخاذ کنند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در اظهارات اخیر خود یونان و قبرس را مسئول وضعیت فعلی مدیترانه شرقی دانسته و گفته بود، این دو کشور پیشنهادات سازنده ترکیه را نادیده گرفتند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. ناو هواپیمابر ابر قدرت فرانسه در جنگ واقعی حتی یک روز کامل هم روی آب نخواهد ماند. در عملیات عفرین فرانسه برای تامین امنیت نیرو‌های خود در سوریه در برابر ترکیه از آمریکا کمک گرفت. اگر شما اعراب به پشتوانه غرب به ترکیه شاخ و شانه می کشید بدانید پایان خوبی ندارید. ترکیه مانند شما اعراب بی غیرت نیست که خون همنژاد و همزبانش را بریزند و نگاه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا