ماجرای اعتراض داوطلبان دکتری چیست؟

دکتر محمد وحیدی، عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با انصاف نیوز گفت: در نتایج ازمون دکتری ۹۹ با توجه به مجازی بودن مصاحبه انجام گرفته توسط دانشگاه ها مشکلات متعددی صورت گرفته و قانون در راستای شایسته گزینی و اصل بی طرفی از سوی اعضای هیات علمی مصاحبه کننده زیر سوال رفته است.

وی موارد اعتراضی داوطلبان دکتری را انجام برخی مصاحبه های صوری با برخی داوطلبان، عدم محاسبه درست نمرات آموزشی و پژوهشی داوطلبان در مجموع ۵۰ نمره مصاحبه، اخذ هزینه تا دو برابر در برخی دانشگاه ها، مهندسی و گزینش افراد خاص با دادن نمرات پایین به برخی داوطلبان شایسته، قطع مکرر مصاحبه های مجازی، را از موارد اعتراضی داوطلبان خواهان رسیدگی از سوی کمیسیون آموزش مجلس عنوان کرد.

دکتر وحیدی در پایان اشاره کرد به نظر می آید بخشنامه و دستور العمل موجود مصاحبه دکتری به نحوی اصلاح گردد تا مشکلات مذکور تکرار نشود و با شائبه تخلف برخی افراد حقی از داوطلبی تضییع نگردد.

این عضو ناظر بر آموزش کشور تاکید کرد متاسفانه برخی به ظاهر اساتید جبران رکود علمی و فقر پژوهشی را در تکاپوی علمی دانشجوی دکتری می بینند و به برخی از این دانشجویان دکتری همانند وسیله ای برای تالیف تدوین و چاپ مقاله جهت ارتقاء رتبه های خودشان نگاه میکنند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن