از حکم قتل سلمان رشدی تا پیام رهبری به جوانان فرانسه

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری، فعال فرهنگی اصولگرا در توییتر نوشت:

«‏وقتي در سال ٧٧ پرسشهاي بي سانسور دختري نوجوان در نشريه خانه نشر يافت و به ترديد آن نسل در باره چرايي صدور حكم قتل سلمان رشدي رسيد، يكباره فضا متشنج گرديد و من به زندان افتادم و خانه تعطيل شد و … وقتي هم كه بعضي در قم مطالبه اعدام مرا -به عنوان مدير نشريه-مي كردند قرار شد به قم ‏برويم و حرف بزنيم؛ گفتيم ما كه از كسي خورده و برده اي نداريم، مي رويم صريح و شفاف صحبت ميكنيم، اما تهديد به قتل كردند و اين اعلاميه را منتشر ساختند!

خطباي نماز جمعه هر چه خواستند گفتند و در شهرهاي مختلف راه پيمايي برپا شد و …در زندان هم فقط روزنامه كيهان بود و گزارش آن تهديدها ‏و فريادها، بعد هم كه بيرون آمدم تازه فهميدم چه بر سر زن و بچه و خانواده ام آورده اند. در آن فضا حتى اجازه نمي دادند كسي در باره حكم قتل سلمان رشدي حرف بزند، اكنون ولي رهبر انقلاب حكم قتل كسي را صادر نميكند و براي جوانان غربي نامه مي نويسد و دعوت به تفكر و گفتگو دارد،كه شايد معناي ‏آن به طور ضمني اعتراف و پذيرش اين باشد كه آن رويكرد نتيجه اي كه فكر ميكرديم نداشته است!

كاش همان موقع ميشد باب گفتگو را گشود و به سؤالها جواب داد!

زمان كه بگذرد خيلي نگاه ها عوض ميشود، فقط در اين ميان فرصت هايي مي سوزد، آدم هايي از بين مي روند، باورهايي دود ميشود و به هوا ميرود!

‏كاش تا دير نشده برخي واقعيت ها را درك كنيم.

متن اعلاميه را يكبار ديگر بخوانيد!

الآن برخي از همان ها كه در سال ٧٧ من را مستحق اعدام مي دانستند، دوستانه با من سخن مي گويند و حلاليت مي طلبند و اعتراف مي كنند كه اشتباه كرده اند. نه آن امامان جمعه هستند و نه قاضي مرتضوي كه آن ‏طور جولان مي داد! فقط بيست و دو سال زمان را سوزانده و از دست داده ايم!»

انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا