توافق ایران و روسیه برای ساخت یک نیروگاه

بهنام خائفی‌نژاد، مجری طرح‌های نیروگاهی بخار شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به توافق این شرکت با پیمانکار جدید روسی برای ساخت نیروگاه سیریک هرمزگان، گفت: عملیات اجرایی این پروژه به زودی با استفاده از وام دولتی فدراسیون روسیه آغاز خواهد شد.

به‌گزارش ایسنا، بهنام خائفی‌نژاد اظهار کرد: با توجه به معرفی پیمانکار جدید از سوی وزارت انرژی روسیه برای ساخت نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک استان هرمزگان، مذاکرات قراردادی با این شرکت از ابتدای سال آغاز شد که پس از برگزاری ۹۰ جلسه نهایتا توافق لازم با شرکت روسی انجام و قرارداد به امضای طرفین رسید.

مجری طرح‌های نیروگاهی بخار شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی ادامه داد: پس از نهایی شدن این قرارداد با حضور نمایندگان کارفرما، مشاور و نمایندگان وزارت انرژی روسیه و ایران، زمین ساختگاه پروژه به مساحت تقریبی ۲۰۰ هکتار در اختیار پیمانکار جدید قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر فاز اول مطالعات تکمیل و شروع فاز دوم مطالعات در دستور کار است، گفت: مطابق با برنامه‌ریزی انجام شده پس از اخذ تایید نهایی وزارت دارایی روسیه و متعاقبا گشایش ال سی پروژه، در آینده نزدیک عملیات اجرایی نیروگاه آغاز خواهد شد.

بنا بر اعلام وزارت نیرو، خائفی‌نژاد افزود: اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه بالغ بر ۱.۴ میلیارد یورو است که از محل وام اعطایی دولت فدراسیون روسیه به دولت جمهوری اسلامی ایران تامین خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: با توافقات انجام شده، بخش اجرایی این پروژه به طور کامل توسط پیمانکاران ایرانی انجام خواهد پذیرفت و در بخش تامین تجهیزات نیز از توان سازندگان داخلی استفاده می‌شود.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. بابا بسه دیگه، با روسیه بسه دیگه!!! ۲۰۰ میلیارد دلار از اموال ما مردم را برای نیروگاه بوشهر هزینه/[معلوم نشد چه] کردد ، بنا به گفته خودتان هنوز نمیتواند برق خودش را تامین کند! حالا نوبت به این نیروگاه رسیده؟ خب، برای امروزتان قصد کرده اید چند میلیارد دیگر از اموال مردم [هدر بدهید] که این یهانه را برایش جور کرده اید!؟ امیدوارم بزودی زود همه ی [کسانی که اموال بیت المال را تلف می‌کنند] از صدر تا به ذیل، مرضی لاعلاج بگیرند آنچنان که روزی ۱۰ باز آرزوی مرگ کنید اما نمیرند!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن