محبوب ترین «جیمز باند» درگذشت

«شان کانری» دارنده جایزه اسکار و محبوب ترین ستاره نقش «جیمز باند» در نود سالگی درگذشت.

به گزارش فارس به نقل از ورایتی، «شان کانری» دارنده جایزه اسکار و محبوب ترین و معروف ترین ستاره نقش «جیمز باند» در ۹۰ سالگی درگذشت.

شان کانری، هنرپیشه اسکاتلندی الاصل که به جیمز باند مشهور شد و به یکی از محبوب ترین و ماندگارترین ستاره های بین المللی تبدیل شد، در ۹۰ سالگی درگذشت.

کانری که مدتها به عنوان یکی از بهترین بازیگرانی شناخته می شد که جاسوس برجسته ۰۰۷ یا همان «جیمز باند» را به تصویر کشیده بود، در سال ۲۰۰۰ توسط ملکه الیزابت دوم عنوان شوالیه را دریافت کرد. او همین ماه آگوست نودمین سالگرد تولد خود را جشن گرفت.

خانواده وی تأیید کردند که او در حالی که در باهاما بود در خواب درگذشت.

شان کانری چند سالی بود که ناخوش احوال بود و از سرطان گلو رنج می برد. آخرین نقش بازیگری وی در فیلم «انجمن نجیب‌زادگان عجیب» (۲۰۰۳) از استیون نورینگتون بود. وی پس از آن و در سال ۲۰۰۵ بخاطر بیماری خود را از دنیای هنرپیشگی بازنشسته کرد.

کانری بیش از ۴۰ سال مورد علاقه مخاطبان و یکی از معتبرترین و برجسته ترین مردان پرده سینما بود.

این هنرپیشه اخیراً در نظرسنجی رادیو تایمز آگوست در انگلیس به عنوان بهترین بازیگر نقش «جیمز باند» انتخاب شد. بیش از ۱۴۰۰۰ نفر به او رأی دادند و کانری با ۵۶٪ آرا محبوب ترین هنرپیشه نقش «جیمز باند» شناخته شد.

بازی در فیلم  «تسخیرناپذیران» ساخته «برایان دی پالما» در سال ۱۹۸۷ در نقش یک پلیس ایرلندی سرسخت برای او جایزه اسکار بهترین هنرپیشه نقش مکمل مرد را به ارمغان آورد.

انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا