پاسخ به نقد یادداشتی درباره‌ی زن دوچرخه‌سوار در نجف‌‌آباد

حجت الاسلام مجتبی لطفی، از شاگردان و مسوولان دفتر مرحوم آیت الله منتظری در کانال تلگرامی خود نوشت:

پس از انتشار پستی با عنوان «سخنی از سر صدق با امام جمعه نجف‌آباد» با واکنش های مثبت و منفی روبرو شدم. پس از نشر این مطلب یکی از مخاطبان انصاف نیوز با نام «نیلوفر» در کامنتی ذیل خبر «سخنی از سر صدق با امام جمعه نجف‌آباد» نوشت:

جناب آقای مجتبی لطفی

سلام علیکم

آیه شریفه قرآن می‌فرماید: لم تقولون مالا تفعلون

شما که به صورت رسانه‌ای به امام جمعه محترم شهرستان نجف آباد تذکر دادید که مناسب بود به آن خانم که کشف حجاب کرده به صورت حضوری تذکر می‌داد، خیلی مناسب بود که شما هم به جای رسانه‌ای کردن تذکرتان (چنانکه آن را از سر صدق و صفا نامیده‌اید) آن را حضوراً با امام جمعه‌ی محترم مطرح می‌کردید که نحوه برخورد شما باید چنین بود و چنان بود. از این نوشتار شما بیشتر بوی تخریب شخصیت می‌آید تا انتقاد سازنده.

مطلب دوم را با یک مثال روشن می‌کنم.

فرض کنید یک آدم نادان در یک مجتمع تجاری بزرگ و چند طبقه یک بمب صوتی را منفجر کند و این کار او منجر به شکسته شدن شیشه‌ی همه مغازه‌ها بشود، حالا شما آقای لطفی برای برطرف کردن این خسارات بروید و آن فرد خاطی و مسبب حادثه را پیدا کنید و حضوراً به وی تذکر بدهید که مثلا جانم! عزیزم! نباید این کار را می‌کردیم و این کار اشتباه بود و …

در آخر آیا با این تذکر و تنبه حضوری و رو در روی شما به آن فرد، خسارات و شیشه مغازه‌های آن مرکز تجاری درست می‌شود؟ یا باید تعداد زیادی شیشه بر بیاید و شیشه های آن مغازه‌ها را ترمیم کنند؟!

دقیقاً رفتار این خانم به همین گونه بوده که با حضور و رفتار معنا دارش و فیلمبرداری که از وی شده و در شبکه های مختلف مجازی پخش شده، قلوب دینداران و مخصوصاً خانم‌های محجبه را جریحه دار کرده و بهترین و مسالمت آمیز ترین راه محکومیت این حرکت، راهپیمایی بوده که انجام شد و شما از این حرکت خودجوش مردمی هم رنجیده شده‌اید.

همچنین، جناب آقای حسناتی دعوت به راهپیمایی نکرده‌اند بلکه خود مردم از ایشان درخواست کردند که اجازه بدهد حضور پیدا کنند و این حرکت زشت را محکوم کند.

بنابراین آن ساده لوحی که گفتید، کماکان در شما وجود دارد و احتمالا تحت تأثیر سخن دیگران واقع شده‌اید، درست مانند استادتان.


پاسخ:

مقایسه حرکت زن دوچرخه سوار با بمب گذار، مقایسه منطقی نیست. مسائلی که رنگ و بوی فرهنگی دارد با موضوعی امنیتی تفاوت دارد و بحث من خلط این دو موضوع بود و اینکه هر حوزه ای از آسیبهای اجتماعی راه کار خاص خود را می طلبد و انتساب این حرکت به بهائیت و منافقین و ضدانقلاب، چیزی را حل نمی کند.

تذکر صادقانه به یک منصوب حکومت آن هم بطور شفاف و علنی، آن هم در جایی که وی علنا اظهار نظر کرده مطابق با سیره حکومت نبوی و علوی و گردش آزاد اطلاعات است.

وانگهی پس از دقت در فیلم سخنان امام جمعه تاکید چندین باره وی بر تجمع آشکارتر شد.

واگر راهکار ارائه شده در برخورد با موضوعاتی این چنینی، ساده لوحی است، و بگیر و ببند، زیرکی است، ما را همان ساده لوح بخوانند بهتر است!

سخنی از سر صدق با امام جمعه نجف‌آباد

بی‌حجابان خسارتی به جامعه می‌زنند که با عذرخواهی جبران نمی‌شود

انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا