«کسی که رسانه‌ای نیست نباید در انتخابات شرکت کند»

/گفت‌وگو با محمدرضا نژادحیدری مدیرمسئول پایگاه خبری گفتارنو/

«محمدرضا نژادحیدری» می‌گوید کسی که رسانه‌ای نیست نباید در انتخابات شرکت کند، اگر هم شرکت کرد نباید به او رای داد و ن چیزی که برای نماینده مدیران مسئول اصالت دارد تجربه فعالیت مطبوعاتی است.

محمدرضا نژادحیدری مدیرمسئول پایگاه خبری گفتارنو (کرمان) درباره‌ی ویژگی‌های نماینده‌ی مدیران مسئول در هیئت نظارت بر مطبوعات به انصاف نیوز گفت:  مدیرمسئول‌ها در نظام رسانه‌ای کشور ما دو دسته کلی هستند. یک دسته افرادی که به واسطه‌ی جایگاه سیاسی یا موقعیت اداری مدیرمسئولی یک رسانه را برعهده دارند. یک دسته کسانی هستند که دارای تجربه کار رسانه‌ای در سطوح مختلف هستند؛ اگرچه ممکن است مدیرمسئول یک رسانه حزبی یا دولتی هم باشند. از نظر من آن چیزی که برای نماینده مدیران مسئول اصالت دارد تجربه فعالیت مطبوعاتی است.

او افزود: ویژگی بعدی نماینده مدیران مسئول این است که خود را متعهد به مطبوعات بداند و قائل به برخوردهای تند با رسانه‌ها نباشد؛ ما مدیران مسئولی داریم که گاهی اوقات از نماینده دستگاهی که وظیفه‌اش پیگیری و رسیدگی به تخلفات مطبوعاتی است؛ سخت‌گیرتر است. لذا نماینده مدیران مسئول بایستی به واقع کلمه نماینده مدیران مسئول باشد.

نژادحیدری درباره‌ی تاثیر یک نماینده از رسانه‌ها در هیئت نظارت بر مطبوعات توضیح داد: این موضوع بستگی به توان اقناع‌سازی نماینده‌ی مدیران مسئول دارد. من سهم زیادی برای نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت قائل نیستم؛ اگرچه این کرسی را مهم می‌دانم و به همین اندازه معتقدم که بایستی تلاش شود تا نماینده واقعی مدیران مسئول وارد هیات نظارت شود. اما نباید سطح توقع‌مان به اندازه‌ای باشد که تصور کنیم نماینده مدیران مسئول می‌تواند جلوی تصمیمات حیاتی را بگیرد. همین که مدیران مسئول کسی را در مجموعه هیات نظارت داشته باشند که هیزم زیر اجاق نشود کفایت می‌کند. چون ترکیب هیات نظارت ترکیب خاصی است. مطبوعات باید تلاش کنند تا سهم‌شان در ترکیب هیات نظارت افزایش دهند و در کنار یک نماینده مستقیم دو نماینده هم از نهادهای صنفی در این ترکیب قرار بگیرند و مطبوعات حداقل سه رأی داشته باشند تا ترکیب هیات متعادل شود.

او در انتها تاکید کرد: حتما باید رسانه‌ای باشد. اگر رسانه‌ای نباشد نباید به انتخابات ورود کند. اگر هم ورود کرد نباید به او رأی داد.

برای خواندن بقیه خبرهای پرونده‌ی ویژه «انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات» این پرونده کلیک کنید

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا