خرید تور تابستان

ستایش عملکرد حسین انتظامی در هیات نظارت بر مطبوعات

«علی نظری» سردبیر مجله‌ی «پایتخت کهن» در انتخابات سال 95 نماینده‌ی مدیران مسئول در هیات نظارت، با انتشار یادداشتی از انتظامی اعلام حمایت کرد.

به گزارش انصاف نیوز «علی نظری» سردبیر هفته نامه پایتخت کهن و روزنامه مستقل، مهر ماه سال 1395 در آستانه‌ی انتخابات دو دوره پیش نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات در یادداشتی با عنوان «اتحاد اصلاح طلبان و اعتدالیون برای حمایت از حسین انتظامی / دوقطبی مخالفان با موافقان دولت» نوشت:

«پاییز امسال برای مدیران مسئول مطبوعات فصل مهمی است؛ زیرا مدیران مطبوعات کشور برای ۲ سال دیگر، گزینه مورد نظر خویش را انتخاب و راهی هیئت نظارت بر مطبوعات می‌نمایند. صلاحیت سی کاندیدا توسط هیئت سه نفره قوای سه گانه برای حضور در انتخابات این دوره مشخص گردید. جناح‌های اعتدال گرایان و افراطیون با حساسیتی وافر این مصاف را پیگیری می‌نمایند.

ماجرای انتخاب نماینده مدیران مسئول برای دو جبهه از اهمیت یکسانی برخوردار است، زیرا بدون احتساب نماینده مدیران مسئول طرفین در عدد ۳ مساوی هستند. چنانچه هر کدام از این دو جبهه بتواند در این انتخابات به پیروزی برسد در ترکیب نهایی هیئت نظارت به اکثریت کرسی‌ها در این هیئت دست می‌یابد. اگر انتظامی بتواند موفق به راهیابی در هیئت گردد ترکیب ۷ نفره مدیران مسئول با اکثریت حامیان دولت در هیئت نظارت همراه خواهد بود.

درحال حاضر ترکیب هیئت نظارت با حضور آقایان جتنی، هاشمی و وکیلی در مقابل سه چهره از طرف مقابل دولت، می‌طلبد که نسبت به انتخاب عنصر حامی دولت نهایت تلاش را به خرج دهیم تا نشریات مستقل و آزادیخواه از بابت صدور آرای هیات نظارت دل مشغولی و نگرانی نداشته باشند ضمن اینکه مخالفان دولت مانند ادوار قبلی نظام الدین موسوی را روانه این رقابت نموده‌اند تا شاید بتوانند کرسی حساس نماینده مدیران مسئول در هیئت نظارت را تصاحب نمایند.

این انتخابات دو قطبی ایجاب می‌کند که کلیه کاندیداهای حامی دولت به نفع انتظامی کناره گیری نمایند تا مطبوعات حامی دولت از این جهت اسوده خاطر باشند. ما برای رای قاطع به گزینه مورد نظر طیف اعتدال گرایان با حامیان دولت (حسین انتظامی) پنج دلیل روشن داریم:

1. تقویت جریان اعتدال: جریان مخالف دولت برای ورود به هیئت نظارت چهره شاخص خویش را به عرصه این انتخابات فرستاده است. این اتحاد تندروها و حمایت قاطع از مدیر مسئول خبرگزاری فارس می طلبد که طیف مطبوعات حامی دولت هم هشیارانه با همه توان در این انتخابات شرکت نمایند و با رای قاطع به انتظامی قدرت خویش را به رخ مخالفان دولت بکشند. توصیه نگارنده به همه اصلاح طلبان و اعتدال گرایاتی که در این انتخابات تایید صلاحیت شده‌اند این است که به منظور یکپارچگی حامیان اعتدال گرایی از حسین انتظامی حمایت نمایند.

2. شخصیتی فراجناحی: انتظامی در برهه فعلی تنها گزینه‌ای است که اجماع اصولگرایان معتدل و اصلاح طلبان را به عنوان پشتوانه مستحکم همراه خویش دارد. نگرش فراجناحی انتظامی نیاز مبرم مطبوعات آزاد اندیش ما در دوره پسابرجام است. به جرئت می‌توان گفت انتظامی نسبت به رقبایش موقعیت خاصی دارد و می‌توان وی را یک عنصر اعتدالی دانست که وجهه بارز فراجناحی دارد.

3. تجربه کارآمد: انتظامی با ۱۲ سال حضور مستمر در هیئت نظارت، پرونده شفاف و قابل دفاع از خویش به جای گذاشته است. تجربه ارزشمند وی در ۶ دوره گذشته، ویژگی منحصر به فردی است که سایر رقبایش از این ویژگی بی بهره هستند.

4. کارنامه قابل قبول: مدیران محترم مسئول مطبوعات به خوبی به خاطر دارند در ۸ سال دوران احمدی‌نژاد حیات مطبوعات منتقد دولت‌های نهم و دهم به خطر افتاده بود، نقش بازدارنده انتظامی در توقیف نشریات اصلاح طلب که فاقد حامی در هیئت نظارت بر مطبوعات بودند، غیر قابل کتمان است. در سه سال گذشته هم به ویژه بعد از خروج علی مطهری از هیئت نظارت و جایگزینی کامران نماینده اصفهان، فضای هیئت نظارت به گونه‌ای بود که طیف مخالفان دولت در دو سال گذشته به اکثریت در هیئت رسیده بودند. در چنین فضایی که امکان توقیف نشریات اصلاح طلب وجود داشت باز هم تلاش ها و درایت انتظامی به داد مطبوعات اعتدالی رسید. این کارنامه ۱۲ساله، تضمینی مستحکم برای اعتماد مجدد مدیران مسئول به ایشان است.

5. روابط عمومی و تعامل ثمر بخش، روی گشاده و روحیه‌ای با جاذبه حداکثری در ارتباطات مستمر با اصحاب رسانه و به ویژه با مدیران مسئول طی سالیان گذشته از نقاط ممتاز شخصیتی حسین انتظامی است که دسترسی آسان به ایشان در مواقع اضطراری را برای مدیران مسئول فراهم نموده است. با توجه به این ۵ دلیل می توانیم با اطمینان خاطر به انتظامی رای دهیم».

 


آقای نظری در شماره‌ی مردادماه این هفته نامه نیز با تیتر «سردبیر پایتخت کهن: عملکرد درخشان انتظامی در دفاع از مطبوعات مستقل و آزاد ستودنی است»، به «تمجید مدیران رسانه‌ها از اجرای هدفمند طرح سامانه اشتراک» پرداخته بود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا