علت نداشتن توالت در هند

رپورتاژآگهی

یکی از مهم ترین حقایق در رابطه با کشور هند این است که در برخی از شهرهای هند بهداشت به شکل درست و اصولی رعایت نمی‌شود. در ادامه این حقایق باید به این موضوع اشاره کرد که حتی خیلی از مردم کشور هند در خانه های خود توالت ندارند. شاید این سوال را بپرسید که علت نداشتن توالت در هند چیست؟ با زیما سفر همراه باشید تا نگاهی به این موضوع بسیار مهم بیاندازیم.

تعداد توالت های کشور هند

تقریبا نصف جمعیت  هند در خانه‌هایشان توالت ندارند. بر اساس آمارهایی که در سال 2012 منتشر شد، 46.9 درصد از خانواده‌هایی که در کشور هند زندگی می‌کنند، در خانه‌های خود توالت ندارند و آن‌ها برای رفع مشکل خود به سراغ اماکن عمومی رفته و از دستشویی‌های عمومی استفاده می‌کنند. شرایط زمانی عجیب تر می‌شود که بدانید، نزدیک به 70 درصد مردم هند خط تلفن دارند، اما در خانه خود سرویس بهداشتی ندارد.

البته در سال‌های اخیر شاهد برگزاری جنبش‌ها و کمپین‌های مختلفی برای حل این مشکل بوده‌ایم و شاهد آن هستیم که خانه‌های بسیار زیادی در طی این سال‌ها به سرویس بهداشتی مجهز شده‌اند، اما هنوز هم مردم این کشور علاقه‌ای به داشتن توالت در خانه‌های خود ندارند.

چرا مردم هند در خانه توالت ندارند

شاید باور این موضوع برای شما سخت باشد، اما تعداد زیادی از مردم هندوستان به این سبک زندگی کرده و سبک زندگی آن ها به نحوی شده است که به نداشتن توالت در خانه عادت دارند. اما اگر بخواهیم به علت این موضوع بپردازیم باید گفت که نبود توالت در خانه‌های مردم هند ریشه تاریخی دارد. در گذشته شرایط زندگی مردم کشور هند به نحوی بود که اکثر مردم این کشور در خانه خود سرویس بهداشتی نداشتند و این نوع سبک زندگی از گذشته تا به امروز ادامه پیدا کرده و در حال حاضر نیز مردم کشور هند با این موضوع کنار آمده و این مسئله برای آن ها عادی و تبدیل به یک عادت شده است. از سوی دیگر تعداد بسیار زیادی از روستاهای هند در مناطق دور افتاده هستند و حتی امکاناتی از قبیل آب کافی نیز ندارند و همین موضوع باعث شده تا آن ها نتوانند در خانه خود سرویس بهداشتی داشته باشند.

موضوع دیگری که سبب بروز چنین مشکلی شده، این است که مردم این کشور دانش کاملی در رابطه با رعایت اصول بهداشتی نداشته و همین نداشتن آگاهی سبب شده تا آن‌ها به نداشتن توالت در خانه و استفاده از سرویس بهداشتی عموما عادت کنند. دلیل دیگری که باعث شده تا مردم هند با مشکل نداشتن توالت در منزل خود مواجه شوند، جمعیت بالا این کشور است. وجود چنین جمعیتی سبب شده تا کنترل آن‌ها و دادن امکانات به مردم هند کار بسیار سختی باشد. اختلافات طبقاتی و سبک زندگی اشرافی برخی از مردم هند باعث شده تا در جامعه شاهد بروز چنین مشکلاتی باشیم و همین مسائل باعث به وجود آمدن بیماری‌های مختلف و مشکلات فرهنگی مختلف در این کشور شده است.

شهرهای توریستی هند

جالب است بدانید که در هند سه شهر بسیار زیبا و دیدنی وجود دارد که خیلی ها ترجیح می‌دهند در تور هند از همان سه شهر دیدن کنند. این سه شهر که با نام های دهلی آگرا جیپور شناخته می شوند، در نقشه هند مثل یک مثلث به نظر می رسند. این سه شهر که اکثرجاهای دیدنی معروف هند در آن ها واقع شده است، به خاطر موقعیت مکانی خاصی که در نقشه دارند، با نام مثلث طلایی هند شناخته می شوند. پس اگر جایی نام تور مثلث طلایی هند را خواندید، بدانید که منظور تور دهلی آگرا جیپور است. البته این را هم بگوییم که تورهای دیگری مثل تور گوا نیز در هند برگزار می شوند که حال و هوایشان با تور مثلث طلایی هند متفاوت است. لازم به ذکر است که گوا یک شهر ساحلی است که بیشتر برای تفریح و خوشگذارنی مناسب است و حس و حال فضای آن زمین تا آسمان با دهلی آگرا جیپور متفاوت است.

برای رزرو تور هند میتوانید از طریق وب سایت www.zima.ir   اقدام کنید. آفرهای ویژه ای که در سایت قرار داده میشود می‌تواند شما را برای دیدن هند زیبا و البته کم هزینه وسوسه کند.

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا