تبریک پادشاه و ولیعهد عربستان به بایدن

به نوشته‌ی واس پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی یکشنبه شب پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به وی تبریک گفتند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه و «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان در پیام‌های جداگانه، پیروزی بایدن نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به وی تبریک گفتند.

بنابر این گزارش، پادشاه و ولیعهد سعودی همچنین انتخاب «کامالا هریس»، به عنوان معاون رییس جمهور جدید آمریکا را نیز به وی تبریک گفتند.

در حالی که شماری از کشورهای منطقه از جمله ولیعهد ابوظبی شب گذشته پیروزی بایدن را به وی تبریک گفتند؛ اما عربستان با یک روز تأخیر پیام تبریک ارسال کرد.

پیش‌تر رسانه‌ها گزارش داده بودند که برخی از کشورهای منطقه که به تازگی با رژیم صهیونیستی روابط خود را عادی کردند، از پیروزی نامزد دموکرات نگران هستند.

بنیامین نتانیاهو به عنوان یک متحد نزدیک به آمریکا با یک وقفه طولانی با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به بایدن و هریس معاون وی پیروزی در انتخابات را تبریک گفت.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه توییتری خود به زبان عربی نوشت: ترامپ رفت؛ ما و همسایگانمان ماندیم.

رسانه‌های آمریکا  شنبه شب گزارش دادند، بایدن با کسب بیش از ۲۷۰ رأی الکترال در انتخابات پیروز شده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن