نوبخت: اصلاح ساختار باید در بودجه ١۴٠٠ محقق شود

محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: اصلاح ساختار بودجه باید امسال در لایحه سال ١۴٠٠ محقق شود و این اصلاح مستند، شفاف و قابل دسترس همه باشد.

به گزارش ایرنا از سازمان برنامه و بودجه، جلسه ستاد بودجه سال ١۴٠٠ با حضور محمدباقر نوبخت، معاونان، روسای امور و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: امسال نیز مانند سال‌گذشته، بودجه شرکت‌های دولتی به موقع به مجلس تقدیم شد که شامل گزارش ۶ ماهه اول امسال و عملکرد سال گذشته بود.

نوبخت افزود: سازمان برنامه و بودجه، متولی طرح  اصلاح ساختار بودجه است که همواره به طور جدی، آن را دنبال کرده است و امسال نیز باید در لایحه سال ١۴٠٠ معین شود به طوری که مستند و شفاف بوده و قابل دسترس برای همه باشد.

در ادامه این جلسه، تبصره ٢٠ لایحه بودجه سال آینده که شامل بندهای متعدد برای اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌ها و مواردی از قیبل هزینه‌یابی خروجی‌ها، تفاهم‌نامه منعقده و هزینه کرد اعتبارات است، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضا ستاد رسید.

محمدباقر نوبخت ابتدای آبان ماه در گفت ‌گوی زنده اینستاگرام تاکید کرد که لایحه بودجه ۱۴۰۰ در زمان مقرر (۱۶ آذر ) ارائه می‌شود و با توجه به اینکه برنامه اصلاح ساختار چند سالی است که آماده شده، می‌تواند در بودجه سال آینده اعمال و تصویب شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا