سخنگوی دولت: روحانی مخالف تعطیلی نبود دستگاه‌ها زمان می‌خواستند

سخنگوی دولت در پاسخ به برخی اظهارات مبنی بر مخالفت روحانی با تعطیلی برای کرونا در روزهای اخیر، اظهارداشت: وقتی در ستاد ملی کرونا درخصوص تعطیلی ها بحث شد برخی از دستگاه‌های اجرایی عنوان کردند که ما باید ایجاد آمادگی کنیم و برای اینکه سفرهای استانی را ممنوع کنیم باید از قبل اطلاع رسانی کنیم تا مردم برنامه‌ریزی کنند.

سخنگوی دولت ادامه داد: برای کنترل و نظارت بر تعطیلی‌های گسترده، آمادگی‌های انتظامی به همکاری بسیج مورد نیاز بود و تعطیلی ادارات نیز نیازمند برنامه ریزی است.

ربیعی با بیان اینکه مشاغل ضروری و خدمات عمومی نباید تعطیل شوند، تصریح کرد: بنابراین چنین تعطیلی گسترده‌ای نیازمند این بود که یک هفته تمهیدات و آمادگی برای آن صورت بگیرد لذا اگر ما از روز شنبه اعلام می‌کردیم که از فردا می‌خواهیم این تعطیلی را اجرا کنیم با نواقص بسیار زیادی روبرو می‌شدیم.

وی یکی از مباحث تصمیمات جلسه را تعداد افراد در جلسات عنوان کرد و افزود: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا و پیشنهاد و اصرار وزارت بهداشت از این به بعد افراد در زیر سقف‌ها بیش از تعدادی نمی توانند جمع شوند.  این موضوع ممکن بود کل نظام اداری ما را با مشکل روبرو کند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری گفت: حضور یک‌سوم کارمندان بر سر کار در نظام اداری نیاز به آمادگی داشت بنابراین تصمیم درستی بود که اعضا پیشنهاد کردند، رییس‌جمهوری هم پذیرفت که تعطیلات از روز شنبه عملیاتی شود.

در جلسه‌ی امروز هیئت دولت چه گذشت؟

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن