قالیباف علیه قالیباف!

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی می‌گوید: «سیاست‌های آمریکا با تغییر رئیس جمهور عوض نخواهد شد».

به گزارش انصاف نیوز آقای قالیباف صبح امروز در نشست مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: «مطمئن باشید که رویکرد آمریکا در قبال ایران با تغییر رئیس جمهور این کشور عوض نخواهد شد، از این رو برای تغییر رویکرد آمریکا باید نگاهمان در جهت تقویت داخل باشد».

رئیس «مجلس انقلابی» ۷۲ ساعت پیش از این اظهارنظر، در نطقی در جلسه‌ی علنی مجلس گفته بود: «رئیس جمهور جدید آمریکا، ادعا می‌کند سیاست‌ها و روش‌های متفاوتی نسبت به فرد قبلی دارد و همین تمایز، سیاست های متفاوتی را در چهار سال پیش رو در آن کشور رقم خواهد زد. یکسان دانستن جزء به جزء این دو فرد، موافق تجربه‌ی ما نیست ولی آنچه در عمل تفاوت را مشخص می‌سازد دیگر لفاظی و ادعاهای بیهوده نیست. ما ضمن قائل بودن به این تفاوت، باور داریم که فردِ جدیدِ مستقر در کاخ سفید نیز اهدافی مشخص و روشن دارد و سیاست‌های او پیش از این نیز اجرایی شده است. درست است که بایدن با ترامپ فرق‌ دارد اما مهم این است که بدانیم بایدن در بهترین حالت با اوبامایی که طراح تحریم های به اصطلاح فلج‌کننده و اولین ناقض تعهدات آمریکا است، تفاوتی ندارد. بایدن نفرِ دومِ دولتِ اوباما و تنظیم‌کننده‌ی‌ اصولِ سیاست خارجی آن دولت بود و تیم کارشناسی و تصمیم‌ساز او عمدتا همان تیم دولت اوباما ست»

مشخص نیست که در این سه روز چه اتفاقی افتاده است که دیدگاه سردار قالیباف از «یکسان دانستن ترامپ و بایدن موافق تجربه‌ی ما نیست»، «بایدن با ترامپ فرق دارد» و «بایدن سیاست‌های متفاوتی را رقم خواهد زد» به «سیاست‌های آمریکا با تغییر رئیس جمهور عوض نخواهد شد» تغییر داده شده است!

البته این فعال سیاسی اصولگرا پیش از این نیز سابقه‌ی چنین تغییر مواضعی را داشته است؛ محمدباقر قالیباف در گفت‌وگوی تلویزیونی که به‌عنوان نامزد انتخابات۹۶ داشت گفته بود: «…حتما از برجام پاسداری می‌کنم…هر دولتی غیر از دولت فعلی هم بود همین مسیر را طی می‌کرد، چرا که حاکمیت تصمیم به مذاکره داشت…».

اما یک‌سال بعد در یک گفت‌وگوی تلویزیونی دیگر درباره‌ی برجام گفت: «در برجام رفتیم چه اتفاقی افتاد، نه مشکلات اقتصادی ما حل شد، نه مشکلات سیاسی ما حل شد، نه دشمنی‌شان رفع شد؛ ما نباید در روش مبارزه بدسلیقگی کنیم و به اصطلاح گاف بدهیم».

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. لطفا” جناب ریاست مجلس شورای اسلامی ، جناب قالیباف نام درست و صحیح ایالت Arizona را اعلام کنند تا ما یادبگیریم؛ من هرچقدر تلاش میکنم نمیتوانم نام درست آن را به فارسی حتی، تلفظ کنم. ممنون میشوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا