آخرین جزئیات حادثه‌ی قطار قزوین [+فیلم]

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: براثر برخورد ۲ قطار در محدوده نیکویه در مسیر راه آهن تاکستان به سمت رشت ۲۰ نفر مصدوم شدند.

ایرنا: مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: براثر برخورد ۲ قطار در محدوده نیکویه در مسیر راه آهن تاکستان به سمت رشت ۲۰ نفر مصدوم شدند.

قدرت الله مهدیخانی شامگاه چهارشنبه افزود:دقایقی قبل قطار مسافری گیلان به مشهد بعد از ایستگاه یزده رود نیکویه تاکستان از ریل خارج می‌شود و با قطار باربری برخورد می‌کند.

وی اضافه کرد: براثر این سانحه تا این لحظه ۲۰ مسافر مصدوم می‌شوند که ۱۵ نفر، سرپایی درمان شدند و احتمالا پنج نفر به بیمارستان اعزام خواهند شد.

سهیل سلطانی رییس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین هم در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: خوشبختانه در این حادثه، مصدوم بدحال که نیاز به انتقال به بیمارستان داشته باشد نداشته ایم ولی همچنان نیروهای ما در صحنه حضور دارند.

مصدومیت ۲۳ نفر بر اثر برخورد قطار مسافربری با قطار باری در منطقه کوهین قزوین


مصاحبه‌ی سخنگوی اورژانس کشور

خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد:

۲۳ نفر بر اثر برخورد یک دستگاه قطار مسافربری با یک قطار باری متوقف بر روی ریل در منطقه کوهین قزوین مصدوم شدند.

خوشبختانه این حادثه مصدوم جدی ندارد و هیچ واگنی از ریل خارج نشده است.

۱۷ مصدوم توسط آمبولانس و شش مصدوم بوسیله اتوبوس آمبولانس به بیمارستان‌های رازی و شهید رجایی قزوین منتقل شده‌اند و تعدادی از مصدومین نیز در قطار جایگزین هستند که به سمت قزوین در حرکت است.

تکنسین‌های اورژانس در قطار بر بالین مصدومین هستند که در راه آهن قزوین توسط آمبولانس‌های اورژانس قزوین به بیمارستان‌های سطح استان منتقل شوند.


وضعیت مصدومان حادثه قطار قزوین

به گزارش برنا؛ میرحسن موسوی، معاون امور مسافری راه آهن کشور در خصوص تصادف دو رام قطار با یکدیگر به خبرنگار برنا گفت: قطار مسافری رشت به مقصد مشهد مقدس به شماره 1507 و 1620 از مسیر رشت حرکت کرده اما زمان ورود به ایستگاه کوهین به خط فرعی گرفته شده و اولین دیزل این قطار با یک واگن در آن خط برخورد کرده است.

او افزود: خوشبختانه آسیب جدی وارد نشده است و همه سالن های مسافری و همه مسافران سالم و سلامت هستند.

موسوی ادامه داد: لوکوموتیو امداد به محل اعزام شده و تا دقایق دیگر وارد ایستگاه می شود که انشالله قطار را می گیرد و به سمت مشهد مقدس حرکت می کند.

او در خصوص دلیل اصلی این سانحه گفت: همانگونه مستحضرید دلیل فنی است و کمیسیون سوانح منطقه و کمیسیون عالی سوانح بررسی خواهند کرد و اطلاع رسانی خواهد شد.


علت حادثه‌ی قطار قزوین

به گزارش ایلنا، مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین با بیان جزئیات این حادثه گفت: دقایقی قبل قطار مسافری رشت به مشهد با قطار باری تهران به شمال در ایستگاه یزده رود نیکویه تاکستان برخورد کرد و دچار سانحه شد.

به گفته مهدیخانی این حادثه 20 مصدوم برجای گذاشت که 15 نفر سرپایی مداوا و 5 نفر هم به مراکز درمانی قزوین منتقل شدند.

وی افزود: بر اثر بی احتیاطی سوزن بان، این دو قطار با هم برخورد می کنند و علت دقیق حادثه هنوز مشخص نشده است.

مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین همچنین گفت: قطار باری واژگون و از ریل خارج شده و خسارت زیادی دیده است اما قطاری مسافری خسارت چندانی ندیده است و شاید تا ساعتی دیگر روی ریل قرار گیرد و ادامه مسیر دهد.

سلطانی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین هم گفت: حال مصدومان خوب است.


فقط 5 مصدوم به بیمارستان منتقل شدند، حال بقیه خوب است

قدرت اله مهدیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به علت حادثه گفت: قطار مسافربری از ریل خارج شده و به قطار باری پارک شده در ریل دوم برخورد کرده است.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت آرام است و قطار مسافربری به زودی به مسیر خود ادامه خواهد داد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین تصریح کرد: همچنین ۵ مسافر نیز برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

گفتنی است دقایقی پیش دو قطار مسافربری و باری در محدوده روستای یزدرود قزوین با یکدیگر برخورد کردند.


فیلم حادثه‌ی قطار قزوین


آخرین جزئیات حادثه‌ی قطار قزوین

 

انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا