آقای علم الهدی! من مانند شما، دیگران را جاهل و خائن نمی‌دانم

محمد مهاجری عضو شورای سردبیر خبرآنلاین در یادداشتی تلگرامی با عنوان «آقای علم الهدی! من مانندشما،دیگران را جاهل و خائن نمی‌دانم» نوشت:

جناب حجت الاسلام والمسلمین احمد علم الهدی در بیاناتی که دیروز از قول ایشان منتشر شده است، فرموده‌اند:

“آنانی که جریان تحول انتخاباتی آمریکا را فرصت می‌دانند، یا واقعأ نادان و ناآگاه هستند، نه یک نادان و ناآگاه معمولی، نادان و ناآگاهی که جهل‌شان یک جهل مرکب است و از این‌ها جاهل‌تر وجود ندارد و اگر این نیستند، خائن هستند، خیانت‌کار هستند و در مقام خیانت به ملت”

۱- لفظ حضرت ایشان اطلاق دارد به همه افرادی که نتیجه انتخابات امریکا را فرصت می دانند. یعنی ایشان هیچ استثنائی هم برای آن قائل نشده اند و حتی افراد معتقد به نظام و مصلحتها را هم منها نکرده اند. به همین دلیل، نویسنده این سطور نیز خود را مخاطب ایشان می داند که او را “دچار نادانی و جهل مرکب” یا ” “خیانت” خوانده است.

۲- بنده هم مانند چناب آقای علم الهدی در حوزه سیاست بین الملل درس نخوانده ام و از این جهت با ایشان همترازم اما مدعی هستم در مورد نتیجه انتخابات امریکا نادان نیستم. از حضرت ایشان تقاضا می کنم ده استاد روابط بین الملل که مورد تایید خودشان هستند معرفی کنند ، تا هر دو با هم در برابر آن اساتید، زانو بزنیم و سوادمان را عرضه کنیم و حق قضاوت در باره دانایی یا نادانی را به آنها بسپاریم.

۳- جناب علم الهدی راه دیگری را هم باز کرده اند و گفته اند مخاطبان ایشان اگر نادان نباشند خائن اند. لابد ایشان می دانند وقتی چنین بیانی ازفردی در طراز ایشان( که مقام قضایی نیستد) صادر می شود، در حد افتراست. آیا ایشان می پذیرد که اگر ثابت نشد مخالفان نظر ایشان(در مورد فرصت دانستن نتیجه انتخابات امریکا) خیانتکارند، همین اتهام از طرف مقابل وارد شود و معاذالله ایشان را خائن بخوانند؟
قطعا فردی چون من بدلیل همان آموزه های شرعی که بارها از منبرهای ایشان شنیده ام، چنین بی تقوایی را انجام نمی دهد. همانطور که اگر اساتید مورد اشاره در بالا به جهل حضرتشان گواهی دهند جرات نمی کنم صفتی مشابه جاهل و حتی رقیقتر از آن را به ساحت شان نسبت دهم.

۴- مقولاتی نظیر انتخابات امریکا ،موضوعات نظری است و هر فردی می تواند دیدگاه خود را بیان کند و تصمیم نهایی در این موارد با نظام جمهوری اسلامی است و رفتارهایی مانند نیت خوانی که از طرف آقای علم الهدی سر می زند، کمافی السابق، نتیجه ای جز وهن جایگاه عزیزی چون ایشان را به همراه ندارد.
والعاقبه للمتقین.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. «اهل درویشی یکی از اینهمه خوشنام نیست» (خوشنام بجای بسیار) صحیح است

  1. شعر این بود ! :
   از طریقت رفته دیگر رونق ایام قبل
   اهل درویشی یکی از اینهمه خوشنام نیست
   در شریعت هم که دیگر رایج است این روزها

 2. سخن ایشان از جایگاه امام جمعه ویکی از روحانیون مطرح در خصوص نادان یا خاین بودن موافقان فرصت دانستن انتخابت امریکا برای اقتصاد و سیاست و….ایران ناشی از خود حق بینی مطلق ,خود بزرگ بینی,خود شیفتگی و غرور (مثلا)علمی _ اسلامی (برخی )این قشر می باشد.
  این قشر هیج (البته تعدادی) نقشی برای دانشمندان غیر…..و مردم در حکومت و…قایل نیستند و حضور انان را در صحنه فقط تزینی و تایید ی می دانند.
  و…………………

 3. حالا مگه رییس جمهور سیاست بین الملل خونده؟!
  چطور ۸ سال به ایشون اعتماد کردید و طرفداری میکنید؟
  فرضا حقوق خونده و بلد باشه مگه اقتصاد خونده که وعده ۱۰۰ روزه میده…مگه محیط زیست خونده ….مگه هر چی اظهار نظر میکنه تخصصش رو خونده؟
  چرا به ایشون و وزرائشون که درباره همه چی اظهار نظر میکنن ایراد نمیگیرن؟
  اصلا مگه علم عالم تو این دانشگاه هاست که با چهار کلاس دروس ترجمه شده بین الملل مبارز می طلبید؟
  خیلی تجربه گرایانه هم نگاه کنید تو این ۷-۸ سال جواب مذاکرات معلومه؟! نه پولی دیدیم نه احترامی نه عزتی نه اعتمادی نه هیچی فقط فریب!

 4. کلا ایشان وشخص همفکر واندیشه او ..درپی اینند که ثابت کنند دراسلام تکفیر وتفسیق وجود ندارد…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا