برای شرکت در نظرسنجی، کلیک کنید

واکنش به سخنرانی زاکانی در نماز جمعه!

رئیس مؤسسه مسجد در پاسخ به سؤالی در خصوص معرفی زاکانی به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران، گفت:‌ حضور افراد بدون پشتوانه مردم در محافل نگرانی دارد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام تقی قرائتی در پاسخ به این سؤال که چگونه آیت الله هاشمی رفسنجانی با ۲ و نیم میلیون رأی مردم تهران نباید تریبون نماز جمعه را در اختیار داشته باشد اما زاکانی که نتوانست رأی لازم مردم تهران به دست بیاورد، به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران معرفی می‌شود؟ گفت: ‌ ابعاد کامل برخی جریان‌ها طول می‌کشد برای همه مردم به صورت کامل روشن شود، اما بالاخره حقایق روشن خواهد شد.

او افزود: جریان‌هایی که از پشتیبانی مردمی برخوردار نیستند و خیلی هم مدعی هستند، خیلی زود‌تر رسوا می‌شوند؛ حالا اگر آمدند و محفلی را به دست گرفتند، نباید نگران شویم؛ جای نگرانی نیست؛ البته جای سؤال هست که چرا باید آن محافل به دست آن‌ها بیافتد اما همه این مسائل روشن می‌شود چون تاریخ در ‌‌‌نهایت همه چیز را روشن خواهد کرد.

این استاد حوزه علمیه قم در خصوص مخالفت‌های شدیدی که اخیرا بر علیه دولت آقای روحانی و به بهانه مخالفت با برجام و توافق هسته‌ای صورت می‌گیرد، گفت: ‌ما یا به اینکه مقام معظم رهبری در جریان مذاکرات بوده‌اند، قائل هستیم یا باید بگوییم ایشان در جریان این امور نبوده‌اند؛ که اینطور نیست؛ چراکه ما قائل هستیم ایشان در ریز جریان برجام بوده و از آن مطلع بوده‌اند و بار‌ها مذاکره‌کنندگان را تأیید کردند؛ از این‌رو اگر بخواهیم بگوییم توافق و برجام برای ایران برد بوده، رهبری برنده آن است و اگر بگویند بازنده بوده‌ایم که این‌طور نبوده، پس خود رهبری بازنده شده‌اند که متأسفانه برخی ندانسته و نسنجیده این سخنان را مطرح می‌کنند.

قرائتی با بیان اینکه رهبری با توجه به جمیع شرایط، هیچ‌گاه به مذاکره کنندگان نگفته‌اند که میز مذاکره را ترک کنید، گفت: ‌ همه می‌دانند که آمریکا دشمن ماست، اما آنچه که برای کشور ما مهم است اینکه از مخمصه‌ای که دولت قبل برای کشورمان ایجاد کرد نجات پیدا کردیم. او افزود: ‌ما با برجام و توافق هسته‌ای از مخمصه بین‌المللی نجات پیدا کردیم و امروز غیر از آمریکا، در راه تعامل با همه دنیا هستیم و رفته‌رفته خود دولت آمریکا هم تحت فشار جهانی و برای از بین نرفتن آبروی‌اش در عرصه بین‌المللی از دشمنی‌های آشکارا با ایران دست خواهد برداشت و حتی به فکر تعامل با ایران خواهد افتاد؛ به همین منظور نباید خیلی برای این مورد عجله کرد.

رئیس مؤسسه مسجد خاطرنشان کرد: آمریکا دشمن ایران است و همه این موضوع را می‌دانند و از این جهت کارشکنی‌های آمریکا بعد از برجام چیز عجیبی نیست؛ اما با با توافق هسته‌ای و برجام امروز در دنیا حرف برای زدن داریم و می‌توانیم تعاملات با دنیای خارج داشته و به کشورهای دیگر دنیا برویم و از کشورهای دیگر نیز به ایران بیایند در حالی که در دولت قبل شاهد بودیم که گاهی حتی رئیس جمهور یک کشور ۵۰۰هزار نفری هم به ایران نمی‌آمد، اما حالا همین رفت و آمدهای بین‌المللی نشان می‌دهد، در عرصه بین‌المللی حضور داریم.

قرائتی خاطرنشان کرد: ‌ البته کشور، ملت و دولت ما در قضیه برجام مظلومیت دارد و این مظلومیتمان نیز برای همه دنیا و همین طور ملت ایران مشخص خواهد شد؛ اما اینکه بگوییم در مذاکرات شکست خوردیم و همه چیزمان را از دست دادیم این طور نیست؛ البته آمریکا بدعهدی می‌کند اما مهم این است که توافق انجام شده و آمریکا اگر می‌توانست اصلا پای میز مذاکره نمی‌آمد و به جای آن فشار‌ها را بر ایران افزایش می‌داد، همچنان که اگر ما می‌توانستیم مذاکره نمی‌کردیم و راه خودمان را می‌رفتیم؛ اما با توافق هسته‌ای بالاخره نتیجه‌ای حاصل شده که تعاملات با دنیا در دستور کار دولت قرار گرفته است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن