بازتاب سخنان امروز رهبری در رسانه‌های خارجی

رسانه ها و مطبوعات خارجی سخنان امروز رهبری را درباره خنثی کردن اثر تحریم ها علیه ایران و بی اثر بودن مذاکره با کشورهای غربی برای رفع تحریم ها را مورد توجه قرار دادند.

به گزارش ایسنا، نشست شورای عالی هماهنگی اقتصادی صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی برگزار شد و ایشان به ایراد بیانات مهمی درباره اقتصاد کشور و رویکرد غلط کشورهای غربی درقبال ایران پرداختند.

شبکه الجزیره با تیتر «رهبر ایران: تهران تا رفع تحریم ها مقاومت می کند» به بیانات امروز ایشان درباره مقاومت در برابر لغو تحریم های آمریکا پرداخته و نوشت: آیت الله خامنه ای رهبر ایران می گوید که کشورش تا زمانی که کشورهایی که ایران را تحریم کرده اند به این نتیجه برسند که این اقدامات بی فایده هستند، به مقاومت ادامه خواهد داد.

همچنین خبرگزاری رویترز بیانات امروز مقام رهبری را مورد توجه قرار داده و نوشت: آیت الله خامنه ای رهبر ایران درباره کلیت طرح مذاکره با غرب ابراز شک و تردید کرد.

رویترز به نقل از مقام رهبری نوشت: ما یک بار مسیر لغو تحریم ها را امتحان کردیم و چندین سال مذاکره کردیم اما این ما را به جایی نرساند.

علاوه بر این، روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست با تیتر «رهبر ایران مذاکرات جدید با غرب پس از ترامپ را منع کرد» به سخنان امروز رهبر کشورمان درباره مذاکره با کشورهای غربی به ویژه در زمینه لغو تحریم ها پرداخته و به نقل از ایشان نوشت: آن ها در امور منطقه ای ما دخالت می کنند و به ما می گویند که مداخله نکنید. و در حالی که فرانسه و انگلیس موشک های هسته ای دارند، به ما می گویند که موشک نداشته باشید. این به شما چه ارتباطی دارد؟ شما اول باید خودتان را اصلاح کنید.

المیادین در این باره نوشت: آیت الله خامنهای گفت که ایران امکانات لازم برای شکست تحریمها را دارد.

این شبکه لبنانی به نقل از مقام رهبری نوشت: تحریم ها جنایتی است که آمریکا و هم پیمانان اروپایی آن علیه ملت ایران مرتکب شدند، نمی توان به بیگانگان اعتماد کرد تا راه حلی برای مشکلات ما بدهند.

این شبکه در ادامه این بخش از بیانات مقام رهبری که گفتند “در حالی‌که انگلیس و فرانسه دارای موشک‌های مخرب اتمی هستند و آلمان نیز در این مسیر قرار دارد، به ما می‌گویند موشک نداشته باشید” مورد توجه قرار داد.

پایگاه خبری العهد نیز در تیتری مشابه نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که کشورش امکانات لازم برای شکست تحریم ها را دارد.

این پایگاه خبری در ادامه نوشت: رهبر ایران گفت که تحریم ها جنایتی آمریکایی با مشارکت اروپایی ها علیه ملت ایران است و برای مقابله با ایران تحریم ها دو راه پیش رو داریم؛ یا شکست و غلبه بر تحریم ها و یا برداشتن آنها.

این پایگاه دیگر محورهای بیانات امروز مقام رهبری را نیز به تفصیل باز نشر داد.

آر تی عربی هم در این باره نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که کشورش برای برداشتن تحریم ها، سال ها مذاکرات را تجربه کرد اما هیچ چیزی محقق نشد.

این شبکه همچنین نوشت: رهبر ایران گفت که کشورش امکانات لازم برای شکست تحریم ها را دارد و تحریم جنایتی از سوی آمریکا و هم پیمانان اروپایی آن علیه ملت ایران است که طی سه سال اخیر شدیدتر شده است.

اسپوتنیک عربی نیز در این باره نوشت: رهبر ایران از کشورهای اروپایی درخواست کرد که در امور کشورش دخالت نکنند و تاکید کرد که موشکهای ایران به اروپا مربوط نمی شود.

این خبرگزاری در بخشی از گزارش خود در رابطه با بیانات امروز مقام رهبری نوشت: برای برداشت تحریم ها یک بار مذاکرات را تجربه کردیم که با شکست مواجه شد. ما امکانات لازم برای شکست تحریم ها را داریم.

شبکه السومریه هم نوشت: رهبر ایران خطاب به کشورهای اروپایی گفت در اموری که به شما مربوط نمی شود دخالت نکنید.

این شبکه عراقی در ادامه نوشت: رهبر ایران گفت درحالی که اروپایی ها خودشان در بسیاری از امور منطقه دخالت می کنند ما را به دخالت در امور منطقه متهم می کنند، شما که موشک های اتمی مخرب دارید در رابطه با برنامه موشکی مسالمت آمیز ما نظر ندهید.

دیگر رسانه های عربی نیز در گزارش هایی به بازتاب بیانات امروز مقام رهبری پرداختند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. متاسفانه ریشه مشکلات مردم محروم از رفاه، اصرار مسئولان در رفاه بر قطع رابطه بی تنش با بخش پیشرفته دنیا است ولی خواه ناخواه چون مسئولان در رفاه زندگی می کنند به فکر محرومیت مردم نیستند و بر روش غلط قبلی اصرار دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن