«حسن خمینی با مدیران شهرداری رابطه ویژه‌ای ندارد»

عضو شورای شهر تهران گفت: آیت‌الله سیدحسن خمینی نفیا و اثباتا با هیچ کدام از مدیران شهرداری از شهردار گرفته تا معاونان ایشان، رابطه ویژه و خاصی ندارند.

سید حسن رسولی، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا گفت: طی چند روز اخیر خبر دستگیری مدیرعامل اسبق سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران در برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شد. در جریان این خبر بدون ذکر نام به یکی از معاونان فعلی شهردار تهران اشاره شد و همچنین گمانه‌زنی‌هایی مطرح شد مبنی بر اینکه احتمالا در ادامه کار موضوع به دیگران نیز سرایت کند.

او ادامه داد: آنچه در این زمینه برای من مهم بود، به این موضوع برمی‌گشت که در این گزارش‌ها به حمایت آیت‌الله سید حسن خمینی استناد شده بود، به این معنی که ایشان از برخی مدیران و مسئولان شهرداری تهران حمایت کرده و می‌کند.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران ضمن رد ادعاهای مطرح شده اظهار کرد: با توجه به جایگاه رفیع آیت‌الله سید حسن خمینی و هم اینکه ایشان اکنون نماد عینی و تجسم واقعی میراث حضرت امام هستند، به این مساله حساس شدم و بررسی‌های دقیقی را انجام دادم و با قبول مسئولیت و براساس رسیدگی‌های انجام شده، اعلام می‌کنم که ایشان نفیا و اثباتا با هیچ کدام از مدیران شهرداری از شهردار گرفته تا معاونان ایشان، رابطه ویژه و خاصی ندارند.

رسولی تاکید کرد: شان و جایگاه شخصیت‌های بزرگ انقلابی و ملی مانند ایشان و یا آقای خاتمی، بالاتر از این است که در اینگونه معادلات و مناسبات از آنها چه در وجه سلبی و چه در وجه ایجابی بهره‌برداری صورت گیرد.

او گفت: آیت‌الله سید حسن خمینی همواره در کل نظام اداری کشور از جمله شهرداری تهران از سلامت اداری، شفافیت و مبارزه با هر نوع سوءجریان در هر رده‌ای بدون هر نوع وابستگی، حمایت می‌کند و به عنوان عضو هیات رئیسه و خزانه‌دار شورای شهر هرگونه حدس و گمان در این موضوع را به شدت تکذیب می‌کنم.

رسولی با بیان اینکه جایگاه رسیدگی به این قبیل پرونده‌ها مشخص است، گفت: سرانجام اینگونه پرونده‌ها در شهرداری متوجه بخش‌های بازرسی است و در بیرون متوجه شورای اسلامی شهر تهران است و در مواردی که جنبه کیفری پیدا می‌کند، دستگاه قضائی بر حسب وظیفه ذاتی خود مسئول است و اگر موردی باشد در آینده اطلاع‌رسانی خواهند کرد. هیچ ارتباطی بین آنچه که مطرح شده و حاج حسن خمینی (به صورت حروف الفبایی در گزارشات منتشر شده از ایشان نام برده شده بود) حقیقت ندارد و این مساله را تکذیب می‌کنم.

او در واکنش به این مساله که اتهاماتی به یکی از معاونان شهردار مطرح است، اظهار کرد: تاجایی که من مطلع هستم، پرونده‌ای در شعبه ویژه در دستگاه قضائی مفتوح است و افرادی در این پرونده به عنوان متهم مطرح هستند، اما اطلاع دقیقی ندارم از اینکه به لحاظ مصداقی این اتهام شامل کدامیک از مدیران و معاونان شهرداری دوره مدیریت قبلی شهرداری می‌شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا