«مارادونا صداقت نداشت»

پیتر شیلتون، دروازه‌بان انگلیس در جام جهانی ۱۹۶۶ بیان کرد دیگو مارادونا با وجود کیفیت بالای بازی صداقت نداشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، دروازه‌بان پیشین انگلیس که در جام جهانی ۸۶ مکزیک از دیگو مارادونا دو گل از جمله یک گل پرحرف و حدیث با دست دریافت کرد  گفت که دیگو مارادونا آرژانتینی در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک به خاطر گل مردودی که به ثمر رساند، صادق نبود. شیلتون هم‌چنین اشاره کرد که مارادونا هرگز برای آن گل عذرخواهی نکرد.

پیتر شیلتون درباره آن اتفاقا در جام جهانی و درگذشت دیگو مارادونا گفت: البته این گل یک تخلف بود. یک کلاهبرداری واضح و آشکار. او وقتی می‌دوید و خوشحالی می‌کرد، دو بار برگشت تا ببیند داور این گل را مردود اعلام کرده است یا خیر. او منتظر سوت داور بود زیرا می‌دانست چه کاری انجام داده است. بله، همه می‌دانستند. البته غیر از داور و دو داور خط در کنار زمین. برای من مهم نیست که آن‌ها در مورد آن مسابقه چه می‌گویند. این اولین گل او بود و او توانست یک گل شگفت انگیز دیگر به ثمر برساند، اما وقتی این گل دوم را به ثمر رساند که ما هنوز زیر فشار و ناراحتی گل اول بودیم. از آن زمان من از آن دیدار ناراحت هستم و هرگز فراموش نمی‌کنم.

او در ادامه گفت: مارادونا از بزرگی برخوردار بود، اما صداقت نداشت. بیش‌تر بازیکنان انگلیس با من موافق هستند. در زمین فوتبال، بازیکنان گاهی کارهایی را انجام می دهند که نباید انجام دهند. اما اگر یک بازیکن انگلیس چنین کاری انجام دهد، حداقل امیدوارم که پس از واقعیت اعتراف کند. نه مثل مارادونا که این کار را نکرد و عذرخواهی نکرد. امیدوارم این لحظه میراث مارادونا را خراب نکند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا