ترورها و پیام‌های رهبری؛ سکوت، مجازات، انتقام

پس از صدور پیام رئیس‌جمهور روحانی درباره‌ی ترور شهید محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع انتقادهایی درباره‌ی متن این پیام در رسانه‌های اصولگرا و شبکه‌های اجتماعی مطرح شد.

به‌گزارش انصاف نیوز منتقدان تندرو روحانی به این موضوع که در پیام رئیس‌جمهور اثری از واژه‌ی «انتقام» وجود ندارد معترض بودند.

ساعاتی پس از پیام رئیس‌جمهور، رهبری انقلاب نیز پیامی را درباره‌ی ترور شهید فخری‌زاده منتشر کردند که در آن پیام نیز کلیدواژه‌ی «انتقام» دیده نمی‌شود.

در پیام آیت‌الله خامنه‌ای آمده است: «دو موضوع مهم را همه‌ی دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخش‌هایی که وی بدان‌ها اشتغال داشت».

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به پیام‌های رهبری انقلاب در واکنش به ترور‌های یک دهه‌ی اخیر؛ از ترور «شهدای هسته‌ای» تا سردار سلیمانی:

۱.  در پیام رهبری برای ترور شهید مسعود علیمحمدی بدون اشاره به مجازات عاملان ترور، بر تداوم «حرکت و‌ جهاد علمی» تاکید شده است.

۲. در زمان ترور شهیدان مجید شهریاری و داریوش رضایی‌نژاد پیامی از سوی رهبری صادر نشده است.

۳. در بخش کوتاهی از پیام رهبری برای ترور شهید مصطفی احمدی‌روشن بر «مجازات» تاکید شده: «از مجازات مرتکبان این جنایت و عاملان پشت صحنه‌ی آن هرگز چشم‌پوشی نخواهیم کرد».

۴. در پیام رهبری برای ترور شهید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بر «انتقام» تاکید شده و آمده است: «انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند».

و در پیام رهبری انقلاب برای ترور شهید محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع بر «مجازات» عاملان و آمران تاکید شده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن