«اطلاعات شهید فخری‌زاده دو سال قبل از دولت روحانی منتشر شده»

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن در صفحه اینستاگرام خود ضمن انتشار مطلبی درباره شهید فخری زاده به سوالات برخی کاربران در این باره پاسخ داد.

به گزارش «انتخاب»، سفیر ایران در لندن که در مذاکرات هسته‌ای نیز حضور داشته است در پاسخ به یک کاربر مبنی بر اینکه چرا آدرس محسن فخری زاده در گزارش‌های آژانس آمده است؟ گفت: آدرس و اطلاعات مربوط به ایشان در گزارش آژانس که در سال ۲۰۱۱ منتشر شده، آمده است یعنی دو سال قبل از دولت جدید و آغاز مذاکرات هسته‌ای.

سفیر ایران در لندن در پاسخ به کاربری دیگر که از وی پرسید، چرا نمی‌گویید او دانشمند هسته‌ای بوده است؟ اظهار کرد: شهید فخری زاده دانشمندی در چند رشته بود، هم دانشمندی در عرصه هسته‌ای و هم علوم پایه و هم تحقیقات و برنامه‌های دفاعی هسته‌ای و نیز دیگر شاخه‌های دفاعی. کمتر دانشمندی داشته ایم که در تمامی این شاخه‌ها کار تحقیقی، پژوهشی و برنامه ریزی کرده باشد.

بعیدی نژاد در پاسخ به کاربری که نوشته بود این ترور‌ها نتیجه مماشات دستگاه دیپلماسی است، نوشت: این ایام روز‌های دهمین سالگرد شهادت شهید شهریاری است. چند شهید هسته‌ای نیز پیش از دولت جدید به شهادت رسیدند. دشمن در مقابله با خادمان ملت، بر اساس دولت مستقر تصمیم نمی‌گیرد. ما هم باید دشمن خود را خوب بشناسیم و توجه ما از دشمن بر نیرو‌های سیاسی داخلی منحرف نشود.

عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در پاسخ به این که گفته می‌شود اجازه داده شده تا شهید فخری زاده با یوکیا امانو (مدیرکل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی) دیدار کند و از آن پس شناسایی شده است؟ اظهار کرد: صادقانه عرض می‌کنم که در جریان مذاکرات هسته ای، هیچگاه با دادن هرگونه اطلاعات یا انجام مصاحبه با دانشمندانی که آژانس در گزارش خود در سال ۲۰۱۱ که بر اساس اطلاعات جعلی و ساخته و پرداخته اسرائیلی‌ها منتشر کرده بود، در هیچ سطحی موافقت نشد و چنین کاری نیز انجام نگرفت.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا