واکنش ظریف به مخالفت‌ها با برجام به بهانه‌ی ترور محسن فخری‌زاده

جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با انتشار دو تصویر زیر در صفحه‌ی اینستاگرام خود نوشت:

سلام دوستان

با تسلیت مجدد ترور وحشیانه دانشمند برجسته هسته‌ای کشور، شهید دکتر محسن فخری زاده، اجازه می‌خواهم نکته قابل توجهی را با شما در میان ‌گذارم.

همانگونه که در خبرها دیده‌اید، این روزها بانیان و حامیان سیاست شکست خورده فشار حداکثری علیه ملت دلاور ایران در تلاشند تا از واپسین روزهای رژیم ترامپ برای ایجاد تشنج و نابود کردن فضای ایجاد شده برای لغو تحریم‌های ظالمانه بهره گیرند. سفرهای سراسیمه پمپئو به منطقه، ملاقات‌ سه جانبه در عربستان و بیانیه‌های نتانیاهو همگی نشانگر این توطئه است که متأسفانه در روز جمعه در اقدام بزدلانه تروریستی و شهادت یکی از مدیران برجسته کشور متبلور شد.

اما همزمان با این اقدام تروریستی، کارزار ضداطلاعاتی و جنگ روانی هدایت شده از سوی همین محور اهریمنی آغاز شد، به این امید واهی که برنامه پلید پمپئو، نتانیاهو و بن سلمان برای تشنج آفرینی کامل شود.

در اولین خبر شهادت دکتر فخری زاده که در رسانه‌های فارسی زبان منتشر گردید، به دروغ ادعا شد که «رسانه‌های اسرائیلی ادعا کرده بودند که نام این دانشمند از طریق لیست‌های سازمان ملل به دست موساد رسیده است» این مطلب ۱۸۰ درجه خلاف واقعیت است و نام دکتر فخری زاده توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی در اواسط دهه ۸۰ شمسی به آژانس داده شد و در قطعنامه ۱۷۴۷ مصوب ۴ فروردین ۱۳۸۶ در فهرست تحریم شورای امنیت قرار گرفت.

بررسی و تحلیل کلیدواژه‌های ده هزار توییتی که در چند ساعت اول پس از ترور در فضای مجازی در این زمینه منتشر شد نشان می‌دهد که حدود ۷۹ درصد توئیت‌ها جهت‌گیری برای اختلاف افکنی داخلی (مخالفت با برجام، همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مذاکره) تدوین شده و تنها ۲۱ درصد آنها علیه آمران و عاملان این جنایت وحشیانه بوده است. جالب‌تر اینکه نزدیک ۹۳ درصد این توئیت‌ها مربوط به حساب‌های مجعول و بی‌شناشنامه با سابقه کمتر از یکسال و عمدتا با منشاء خارجی بوده‌است.

اما مسئولین و مردم هوشمند ایران هیچگاه فریب این آخرین دست‌وپازدن‌های تروریست‌های بین‌المللی و جنگ‌طلبان بدنام و تندروی صهیونیست را نخواهند خورد و با هر مرام و مسلکی برای قطعی ساختن دستاوردهای مقاومت قهرمانانه خود در برابر جنگ اقتصادی ترامپ و شرکا انسجام و یک‌پارچگی خود را حفظ خواهند کرد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

 1. سلام .آقای ظریف چه تضمینی وجوددارد که اگرماخویشتنداری کردیم اسراییل و آمریکا ترورهای دیگری را انجام ندهند؟
  اگر آنها جری ترشده ودرمرحله دوم شماراترورکردندچه؟
  اگر مقامات عالیرتبه تری راترورکردندچه؟
  الان جواب آنها فقط چندموشک است امااگرحملات انهاشدیدترشود ایابازهم میشود به چندموشک اکتفاکرد؟
  آقای ظریف این شماهستیدکه بازی خورده آید زیرا
  ۱…هم موردترورواقع شده اید
  ۲…هم توهم مذاکره وامتیازگیری ازامریکارا درجانتان انداخته اند
  ۳…هم ازهول حلیم داخل دیگ افتاده آید
  ۴…وچون می دانند شمامنتظراشاره بایدن هستید پس تمام ترورهایشان رادرهمین مقطع انجام می دهند.زیراقراراست خویشتنداری کنیم.
  حال اگربایدن هم چیزی به مانداد مابایدیقه چه کسی را بگیریم.انجا امضای جان کری پای قراردادبودوتضمین توهمی شما به هیچ رسیدیم اینجا که هیچ نیست چه تضمینی وجود دارد؟
  متاسفم که بازی هاخورده ایدوهنوزهم خودرابه خواب زده اید

 2. آقای ظریف در خصوص مطالب تان فرمایش امام شهید را بخاطرتان کی آورم که فرمودند اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید

 3. آقای ظریف در خصوص مطالب تان فرمایش امام شهید را بخاطرتان کی آورم که فرمودند اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید
  بد نیست بدانید بدترین نوع فریب خود فریبی است و کسیکه خود رابخواب زده باشد را هرگز نمی شود بیدار کرد فقط کمی احتمال بده که در این خونها سهیم باشی

 4. بسه دروغ. لیست دانشمندان هسته ای در زمان شما و براساس برجام نافرجام شما به سازمان ملل داده شد. سند وجود داره. چقدر دروغ میگید؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن