خطر بیماران پیوند کلیه را تهدید می‌کند| یک ماه و نیم است که دارو ندارند

نماینده‌ی گروهی از بیماران پیوند کلیه در تهران می‌گوید یک ماه نیم است که داروی سلپست خود را دریافت نکرده‌اند و این دارو را باید از بازار ناصر خسرو به قیمت دو میلیون و چهارصد هزارتومان بخرند.

نماینده‌ی گروهی از بیماران پیوندی کلیه در تهران درباره‌ی کمبود داروی سلسپت به انصاف نیوز می‌گوید:« حدودا یک ماه و نیم است که این دارو برای بیماران توزیع نشده است. در صورتی که پیش از این دولت ۲۴۰ عدد قرص را به قیمت ۱۴۰ هزار تومان به بیماران می‌فروخت. هر نفر روازنه باید ۴ عدد از این دارو را مصرف ‌کند. در غیر این صورت دیالیز می‌شود و هر دیالیز روزانه ۴۰۰ هزار تومان برای دولت هزینه دارد.

او در ادامه بیان کرد: قبلا این دارو به طور کاملا رایگان در خدمت بیماران قرار می‌گرفت اما الان پولی شده است. من طی چند روز گذشته وقتی با داروخانه هلال احمر تماس گرفتم به من گفت دارو تمام شده و برای من عجیب است که از صبح تا ظهر کل دارو را فروخته باشند. به من گفتند اگر دارو می‌خواهید باید به بیمارستان امام خمینی بروید، با این وضعیت نمی‌توانم به آنجا بروم چون بیماران کرونایی آنجا هستند. همین دارو را در خیابان ناصرو خسرو هر ۱۲۰ عدد آن را دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌فروشند و من مجبور هستم از آنجا بخرم. چون برای پیوند کلیه هزینه‌ی زیادی کردم. پرسش من این است چرا با وجود اینکه دارو تحریم نیست ولی ما نداریم. در حالی که در خیابان ناصر خسرو وجود دارد.

او تاکید کرد: قبلا این داروها را با شمارش به من می‌دانند و غیر قابل فروش است و ماها برای مصرف شخصی می‌خریدیم و واقعا نیاز داریم. الان هم نمی‌توانم داروی ایرانی یا چینی مصرف کنم. چون در زمان آقای احمدی‌نژاد وقتی آن داروها را مصرف کردیم همه‌ی ما دچار مشکل شدیم.»


داروی سلسپت یک داروی وارداتی از سوئیس است که به عنوان داروی اصلی مورد نیاز بیماران پیوند کلیه برای جلوگیری از پس از زدن پیوند استفاده می‌شود و با وجود دارو‌های مشابه با توصیه پزشکان بسیاری از بیماران پیوند کلیه از این دارو استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن