خرید تور نوروزی

تظاهرات اعتراضی در بصره

به نوشته آناتولی معترضان در بصره در اعتراض به تاخیر در پرداخت حقوق‌شان، برخی مسیرهای اصلی و منتهی به زیرساخت‌های نفتی و پل‌ها را بستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، شاهدان عینی اظهار کردند، هزاران تظاهرکننده که از نیروهای روزمزد نهادهای دولتی از جمله زیرساخت‌های انرژی هستند امروز در برخی مناطق بصره در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق‌شان برای چند ماه پیاپی تظاهرات به راه انداختند.

به گفته این منابع، تظاهرکنندگان مسیرهای اصلی را مسدود کرده و رفت‌وآمد میان مناطق این استان را مختل کردند، همچنین آنها مسیرهای منتهی به شرکت پالایشگاه‌های نفت جنوب و بندر ام قصر را مسدود کردند.

منار الیعقوبی، یکی از تظاهرکنندگان اظهار کرد: مدیریت محلی با هماهنگی دولت مرکزی 30 هزار نفر را از استان بصره که همگی دارای مدرک تحصیلی هستند، با حقوق روزانه استخدام کرد.

الیعقوبی افزود: این نیروها از مارس گذشته در شغل‌های جدید خود در موسسه‌های بصره آغاز به کار کردند و تا امروز با حقوق روزانه کار می‌کننند اما تاکنون حقوق‌ آنها پرداخت نشده و نمی‌توانند تا بی‌نهایت منتظر بمانند.

او در ادامه گفت: یک کمیته نظارت بر برگزاری اعتراضات توافق کرد که تظاهرات به یک نافرمانی مدنی و توقف رفت‌وآمدها در سراسر بصره تبدیل شود تا مدیریت محلی برای پرداخت حقوق‌ها تحت فشار قرار بگیرد.

تا این لحظه گزارش رسمی از مسؤولان عراقی در خصوص تظاهرات منتشر نشده است.

مدیریت محلی استان بصره ماه گذشته اعلام کرده بود، مبالغی برای پرداخت حقوق روزانه نیروها اختصاص یافته اما تا امروز هیچ حقوقی پرداخت نشده است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا