دندانپزشک معروف اهالی رسانه در میان قربانیان بهمن توچال

دکتر سید مصطفی فاطمی استادیار دندانپزشکی و از اهالی رسانه که به همراه تیم های کوهنوردی صعودهای مختلفی را تجربه کرد در آخرین صعود خود ناکام ماند و دار فانی را وداع گفت.

به گزارش جماران، فاطمی آخرین مفقودی از سانحه دیدگان بهمن در ارتفاعات تهران بود که دقایقی پیش پیکر او توسط تیم جستجوی امداد و نجات کشف و شناسایی شد.

این استاد دندانپزشکی علاقه زیادی به کوهنوردی داشت و این رشته را به صورت حرفه ای و شخصی دنبال می کرد و از مربیان کوهنوردی هم بود.

او پس از صعودی که پنج شنبه شب (۴ دی ۹۹) به ارتفاعات روستای آهار (قلعه دختر) در نزدیکی تهران داشت، اسیر کولاک بهمن شد.

منصور درجاتی – مدیرکل بحران استان تهران در مصاحبه ظهر امروز با ایرنا عنوان کرد: همراهان دکتر فاطمی موقعیت فرد را می دانستند و قبل از آنکه آخرین برف ببارد، جنازه وی شناسایی شده است. اما پس از آن با توجه به شرایط بحرانی منطقه، مجددا پیکر وی مفقود می شود.

پیش از این کمال برمکی – مدیرعامل باشگاه کوهنوردی تهران که همراه ۲۱ کوهنورد این باشگاه عازم قلعه دختر در آهار بودند درباره آخرین وضعیت دکتر فاطمی که در این صعود دچار حادثه شد نیز به ایسنا گفته بود: ۲۱ کوهنورد عازم قلعه دختر در آهار شدیم که در مسیر رفت حادثه بهمن رخ می دهد. متاسفانه دکتر فاطمی تنها کوهنوردی است که زیر برف گرفتار شد.

حدود ۷ نفر دیگر در حوادث بهمن و بوران روز جمعه در ارتفاعات تهران درگذشته اند که بیشتر این افراد در توچال و کلکچال با گرفتار شدن در زیر بهمن فوت کرده اند.

دکتر فاطمی از اعضای برجسته جهاد دانشگاهی در اوایل دهه ۸۰ در خبرگزاری ایسنا مشغول به فعالیت شد و از سردبیران این رسانه بود. او سابقه ریاست جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران و عضویت در هیات مدیره انجمن دندانپزشکی ایران را در کارنامه اش داشت.

دکتر سید مصطفی فاطمی ۴۷ ساله، متاهل و دارای دو فرزند بوده، به هنگام فوت، استادیار گروه زیست دندانی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بودند.

برخی از سوابق علمی و اجرایی وی عبارتند از:

عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران

عضو هیئت موسس ۱۳۷۸ و سردبیر خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا دراوایل دهه ۸۰

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران۸۶_۱۳۸۴ ،

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی کشور؛

اخذ دکترای تخصصی بیومواد دندانی؛

عضو هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران

استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دکتر فاطمی در آخرین پست صفحه اینستاگرامی خود در یک مطلب اموزشی به تجهیزات مورد نیاز کوهنوردان برای صعود پرداخته بود.

انتهای پیام

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن