نامه‌ی اعتراضی خطاب به معاون وزیر بهداشت

محمدرضا سقائیان‌فرد در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز که نامه‌ای سرگشاده خطاب به سیدعلیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت است، نوشت:

باسمه تعالی

آقای دکتر رئیسی معاون محترم بهداشت وزارت بهداشت،درمان وآموزش پزشکی

سلام علیکم

گفتیم ابرو درست کن، چشم کور کردی

طی چند نامه گذشته مراتب توجه ویژه به حق و حقوق پرسنل حوزه بهداشت باتوجه به نقش موثر آنان در مبارزه با کووید-۱۹ را متذکر شدم وهمچنین مستندات و مکاتبات در این خصوص بویژه در مقایسه با عملکرد دکترجان بابایی معاون محترم درمان وزارت منعکس نمودم و امیدوار بودم که این همه تلاش سبب شود ذره ای نسبت به احقاق حق پرسنل بخش بهداشت گام موثری بردارید اما ارسال نامه ای به شماره های ۳۰۰/۱۴۳۳۹ د مورخ ۹۹/۰۹/۱۱ با موضوع اختصاص اعتبار ۵۰۰۰ میلیارد ریالی «جهت پرسنل درگیر درمدیریت کرونا شاغل در واحد های محیطی» دریافت گردید و مانند آب سردی بر پیکر بخش ستادی حوزه بهداشت ریخته شد.

نویسنده این نامه نشان داده که از حوزه بهداشت هیچگونه شناختی ندارد و بدتر انکه هیچ اطلاعی هم از نحوه مدیریت و پشتیبانی و نظارتی کرونا توسط واحدهای ستادی حوزه بهداشت ندارد و عملا باعث تاسف و تالم خاطر است که چنین نامه ای از سوی معاون بهداشت وزارت ابلاغ میشود که نه تنها شفا نمی بخشد که کور هم میکند

آقای دکتر رئیسی!

نمیدانم با چه نیتی همزمان نامه دومی را در همان تاریخ به شماره ۱۴۲۷۳/ ۳۰۰د مورخ ۹۹/۰۹/۱۱ با موضوع «اعتبار کارانه معوقه حوزه سلامت» ابلاغ می نمایید که تمام واحدهای محیطی و ستادی را مشمول می نماید. گو اینکه میخواستید با این نامه که مربوط به کارانه (کارانه ایکه سالهای متمادی قبل از همه گیری کرونا نیز پرداخت میگردید با نام مصطلح P4Q طرح تحول سلامت و ربطی به کرونا ندارد) معوقه بخش سلامت است، عدم تحقق کارانه کرونا به بخش ستادی بخش بهداشت را پنهان نمایید.

خیر آقای رئیس!

همانطور که عرض شد نویسنده این دو نامه بدیل عدم شناخت از حوزه تحت پوشش خود در بهداشت تصور می نمایند میتواند کلاغ را رنگ کرد و بجای قناری به پرسنل بهداشت قالب نمود.

مزید اطلاع جنابعالی و آحاد جامعه و افکار عمومی عرض میکنم که حدود ۸۵ % بیماران سرپایی مبتلا به کرونا توسط بخش بهداشت مورد مراقبت و پیگیری قرار میگیرند و حدود ۱۵% بیماران توسط کادر محترم درمان مورد مراقبت وپرستاری واقع می شوند.

خوب است همگان بدانند که گام چهارم بسیج ملی با عنوان “طرح شهید حاج قاسم سلیمانی” که این روزها تمام مسئولان وزارتخانه اعم از وزیر محترم و معاونین و… با افتخار از نتایج موثر آن سخن به میان می آورند، توسط کادر بهداشت اعم از ستادی و محیطی بهمراه نیروهای بسیج در حال اجرا و انجام می باشد.

ولی نمیدانم چرا به همین نسبت به احقاق حقوق آنان همت گذاشته نمی شود و مورد بی مهری و کم لطفی و بی عدالتی و تبعیض قرار میگیرند.

از این رو؛

اولین انتظار این است که نویسنده و کارشناسان وزارت نشین را مامور نمایید تا با حضور در حوزه های ستادی و محیطی بخش بهداشت نحوه مدیریت کرونا و نقش آنان در این مبارزه طاقت فرسا را بصورت میدانی مشاهده نمایند تا بر اساس اطلاعات اشتباه حق الناسی بدیل تضییع حقوق پرسنل بر ذمه خود نگذارند

دومین انتظار این است که هرچه سریعتر نامه اختصاص اعتبارویژه کرونا نیز جهت پرسنل ستادی بخش بهداشت صادر نمایید.

سومین انتظار این است که به تبعیت از معاون درمان وزارت خانه نسبت به اختصاص فوق العاده سختی (طی نامه ای به شماره ۱۵۶۵۶//۴۰۰د مورخ ۹۹/۰۸/۲۶ ) به تمامی پرسنل بخش بهداشت همت گماشته و دستور مقتضی صادر نمایید.

آقای دکتر رئیسی بدانید و اگاه باشید که اگر پرسنل بخش بهداشت تبعیض و بی عدالتی را مشاهده نمایند، مسلم بر کارایی موثر انان در این رابطه تاثیربسزایی خواهد گذاشت و از سویی در دادگاه عدل الهی شما را به سوال و بازخواهی حقوق تضییع شده خود فراخواهند خواند.

والسلام علی من اتبع الهدی

محمدرضا سقائیان فرد
به نمایندگی جمعی از کارکنان حوزه بهداشت

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن